• Publicistický

V hlavě (2015)

Disney a jeho ďalší skvelý snímok. Film V HLAVE určite nezaujal a nepobavil len mladšiu generáciu, ale aj staršie ročníky. Originálny námet s výborným scenárom pre mňa vytvorili príjemnú zábavu s naozaj kvalitným a prepracovaným príbehom. 80%

Mravnost nade vše (1937)

Vodu kázal, no víno pil. Výborný námet a ešte lepšie herecké stvárnenie. Dej bol veľmi dynamický s pravidelnou dávkou humoru. Z môjho pohľadu ide o jeden z najlepších filmov medzivojnového obdobia v Československu. 90%

Wilsonov (2015)

Snaha o prvú slovenskú historickú kriminálku. Viaceré scény sa mi zdali zbytočne prehnané, či nadmerne nevhodné.40 %

Asterix a Obelix (1999)

Rímske dejiny podané aj trochu humornejšou formou. Síce tento film nemá učiť, ale najmä zabávať, myslím si, že až na pár historických nedostatkov išlo o príjemnú komédiu s dejepisnou tématikou. 80%

Hitovica (2014) (pořad) odpad!

Relácia, ktorá sa snažila priniesť do slovenskej televíznej tvorby niečo nové tým najúbohejším spôsobom. Len ťažko sa hľadá niečo pozitívne, čo som tu mohol vidieť. 0%

Sám doma 3 (1997)

Snaha o voľné pokračovanie Sám doma, kde tvorcovia skúsili obsadiť úplne nových hercov a vymyslieť nový príbeh, ktorý mal opäť ten istý základ ako predošlé dve časti. Zlodejská skupina spočiatku pôsobila ako gang, ktorá robí svoju prácu na vysokej profesionálnej úrovni, no neskôr sa z nepochopiteľných dôvodov zmenili na bandu neschopných vykrádačov domov. Tieto dve vlastnosti zločincov sa opakovali celý film. Hlavný hrdina Alex sa síce celý film tváril ako obyčajné dieťa, ale odrazu pri prepadnutí zlodejmi sa zmenil na skúseného fyzika s prímesou psychológa, ktorý neviem ako vedel rozmiestniť pasce technicky aj polohovo dobre. Celkovo snímok na mňa neurobil dojem kvôli vysokému fantazírovaniu a nereálnym scénam. 30%

Garfield ve filmu (2004)

Animovaný film v podobe hraného. Určite sa v snímku našlo veľa dobrých scén, ale aj zopár zbytočne nafúknutých a abnormálnych situácii. Hlavný hrdina bol celkom zábavný. Z hľadiska deja by viac postáv a scén pre mňa sedelo do animovanej verzie. 55%

Naši (2016) (seriál)

Seriál Naši ma neraz pobavil svojími dobrými a humornými scénami, aj keď herecké výkony detských hercov mi prídu trochu afektované a nasilu hrané - chýba mi u nich väčšia prirodzenosť. Ďalšia vec, ktorú by som vytkol je, že ide len o nejaký zhluk situácii a v epizóde som nevedel nájsť žiadnu podstatnejšiu zápletku. 45%

Spláchnutej (2006)

Tento film je určite dôkazom, že všetko zlé je aj na niečo dobré. Síce hlavný hrdina stratil prepichové bývanie a VIP život, no našiel niečo hodnotnejšie a dôležitejšie. 80%

Trabantem napříč Afrikou (2011)

Zostava, ktorá dokázala aj takúto nemožnú úlohu - pre bežného človeka nemožná. Dokument mi priniesol celkom iný pohľad na viaceré africké štáty, ktoré som doposiaľ bral len ako zaujímavé exotické destinácie. Naozaj klobúk dole pred celou posádkou, ktorá to šťastne zvládla aj napriek viacerým poruchám či nečakaným výdavkom. 85%