Nesnesitelná lehkost bytí (1988)

Tohle je zvláštní film...nebýt skutečných záběrů z 68 roku v Praze a jméno spisovatele Kundery včele upoutávek, zbyla by milostná telenovela, s občasnými netradičními kamerovými postupy. A navíc dramaturgicky nečekané časově přehozené finále....

Klíč k vraždě (2004)

Docela to jde. Není to úplně typický Philip Kaufman, je to spíše malý filmeček, tři hvězdičky až až.

Quills - Perem markýze de Sade (2000)

Bude to zřejmě zásluha režiséra, že z takového to tématu natočil dobrý film. Není tam nic skandálního, šokujícího a přesto je to atraktivní. A Geoffrey Rush opět přesvědčil svým hereckým uměním.

Invaze zlodějů těl (1978)

Troufám si říct, že dnes už prakticky klasika žánru, na jejíž atmosféře neubral nic zub času. Beztak si pamětníci prvních beta/vhs kopií (a potažmo i dnešní divák) vybaví scénu "pes a jeho páníček", jejíž obdobu si v žádném jiném filmu už nevybavuji... (Také to u nás kdysi kolovalo jako "Invaze uchvatitelů")

Americký vlkodlak v Londýně (1981)

Tento film u nás běžel v TV brutálně vystříhaný o "nejlepší" scény. Škoda, že doposud nevyšel v původní verzi na DVD. Pravdou je, že čas trochu nahlodal některé triky a část filmu mezi úvodem a první proměnou je trochu vláčná, ale i tak jde o stále nepřekonaný snímek s vlkodlačí tématikou.

Blesk z čistého nebe (1980)

Škoda že tento film u nás nevyšel. Je to důstojný nástupce Easy Rider v zásadě o přelomu generace 70. a 80. let. Zajímavostí jsou opět některé improvizované scény, herecký výkon mladé hrdinky a ta zvláštně natočená nehoda autobusu... Jeden z nejlepších filmů Denise Hoppera.

Piti Piti Pa (1970)

Skvělá dobovka, muzika, choreografie, nad to vtipné podle Louis De Funese. Zajímavostí jsou dvě verze scény s pohádkou na dobrou noc.

Co se vlastně stalo (2008)

Většina snímků ze zákulisí filmového průmyslu je vlastně obžalobou a nejinak je tomu i zde, naštěstí natočené svěží rukou Barry Levinsona. Já jsem se vcelku bavil. Ono to chodí podobně i v mediální branži u nás. Stojí za shlédnutí.

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Už to není tak hravé jako první díl, pár vtípků pro zasmání tam je, ale celkově ničím nevybočuje z ostatních animáků současnosti.