MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017) (seriál)

To, čo si na tomto seriály vážim asi najviac, je fakt, že za celú prvú sériu divák nemá možnosť vidieť ani jednu vraždu, iba o nich počúva z rozprávania samotných vrahov, alebo vyšetrovateľov. Mnohokrát však stačilo to rozprávanie na to, aby som musel epizódu prerušiť a trocha predýchať, čo som práve počul. Herecké výkony sú výborné, vývoj hlavnej postavy famózny a predstavitelia sériových vrahov sú fantastický. Vyzdvihol by som Camerona Brittona v úloha Eda Kampera. Ten chlap sa mal stať vrahom a nie hercom. Tento seriál je dôkazom, že ak máte výborný scenár, nepotrebujete zobrazovať explicitné scény vrážd. Po pravde, na tie som si už zvykol. No počúvať vraha hovoriť s kľudom angličana o tom, ako odsekol svojej matke hlavu, prečo to urobil a čo následovalo....to sa vám trocha zaryje pod kožu. Bravo !

38 (2014)

Len výnimočne vo mne film vyvolá pocity tak silné že mám zimomriavky na celom tele alebo naopak, plačem. Tu mi slzy tiekli z oboch očí. Paľo je príklad hodný nasledovania a ja som rád ,že som ho mohol ako malý chalan sledovať v telke s úžasom na tvári. Vďaka Ti !

Black Panther (2018)

Solídna Marvelovka, Určite lepšie zvládnuté ako Wonder Women. Trocha kratšia stopáž by filmu pomohla a pomohlo by aj NEzabitie Andyho Serkisa. Plusom je určite režisérova snaha o čo najlepšie charakterové vykreslenie postáv a krásne kostýmy. Medzi množstvom súčasných superhrdinov sa Black Panther nestratí, ale ani nevynikne.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Charlize Theron to ako drsnej agentke celkom pristane. Takisto filmu pristane dobová hudba či už Davida Bowieho alebo známych nemeckých songov. Čo už ale filmu nepristane, je prílišná prekombinovanosť deja a zvraty na počkanie, čo spôsobilo že tie zvraty nemali potrebnú silu a vážnosť. Avšak ako ľahká popcornová zábava na jedno pozretie s krásnou Sofiou Boutella vrelo odporúčam. PS: chcem do francúzskej tajnej služby :)

Planeta opic (1968)

SPOILER ALERT! Veľmi kvalitné sci-fi, ktoré aj po vyše 50-tich rokoch má čo ponúknuť. Výborný herecký výkon Charltona Hestona a veľmi silné, nadčasové myšlienky, tento film pozdvihujú do vysokého nadpriemeru a nie nadarmo sa stal kultom. Ja osobne som už od pristátia tušil, že posádka pristála práve na Zemi, čo je mi veľmi ľúto, pretože záverečná scéna pre mňa nemala potrebnú silu. Za zmienku stoja aj výborné masky. "Jestli je toto to nejlepší co tu je, za pul roku ovládneme celou planetu"....

Doživotí (1999)

Miestami ide o lacný a nevydarený pokus napodobniť Cool Hand Luke a miestami sa to snaží byť cool komédiou, no často je to veľmi silené. Murphy tu svojím prirodzenejším výkonom predčil Lawrenca a tak film trochu zachraňuje. Raz som to síce dopozeral, ale druhýkrát už nie, ďakujem.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Komentár obsahuje SPOILERY ! Nič som od tohto filmu nečakal. A skutočne málo som aj dostal. Humor nefungoval, snáď 2x zabodoval Kevin Hart. Vo filme sa pravidelne striedala pasáž akcie a pasáž kde sa tvorcovia snažili vykresliť postavy. Nudilo to. Vyskytlo sa tu taktiež veľa klišé scén. Asi najtrápnejšou bola scéna keď Karen Gillan išla flirtovať s dvoma vojakmi a tiež tzv. "uhrančivý" pohľad The Rocka. Našli sa tu aj 2 pekné myšlienky. Ale to je žalostne málo na film, ktorý má na csfd momentálne 77% a zarobil už cez 700 000 miliónov. Svoje cieľové publikom si to našlo, ale mne osobne to neponúklo takmer nič.