The Last of Us - Hledej světlo (2023) (epizoda)

Joel se konečně rozpovídal o Sarah a upevnil svoje pouto s Ellie, zatímco vyvraždil celou nemocnici. Ellie mu za to poděkovala svých příběhem o Riley, řekla mu děj Left Behind a rozpovídala se o všech, co ztratila. Naprostý masterpiece finální epizody.

The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

První série a není příliš co vytknout - možná mírná absence nakažených. Naopak skvělá adaptace hry, úžasná kombinace herních prvků s originálními nápady, příběhy a historie postav na jedničku. Kinematografie, kostýmy, herecké výkony, vše si zaslouží určitě velkou pochvalu. Nádherně vyobrazený vztah Joela a Ellie a to, jak se ze zarputilého chlapa může stát osobní strážce mladé holky, který je pro ni ochotný obětovat celý svět. První série si určitě zaslouží pět hvězdiček; ano, trochu bych strhla za chybějící nakažené, bylo by zajímavé a zábavné vidět je tam trochu více, ale zbytek aspektů seriálu, které jsem zmínila výše, to vynahradily.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Film má všechno – akci, dobrodružství, úžasné bojové scény a neuvěřitelné vizuální efekty. Ale musím uznat, že někdy to může být pomalé a nudné (zejména ta 4hodinová verze). I tak jsou postavy úžasné a herecké výkony špičkové. Elijah Wood byl jako Frodo úžasný a Ian McKellen byl dokonalý Gandalf. Zbytek obsazení byl také opravdu dobrý, zejména Sean Astin, Viggo Mortensen a Orlando Bloom. Celkově vzato je film vizuálně ohromující a epické dobrodružství, které je ideální pro fanoušky fantasy. Jistě, může to být občas trochu pomalé a matoucí, ale i tak je to super zábavný film, který rozhodně stojí za zhlédnutí.

Operace Fortune: Ruse de guerre (2023)

"Operation Fortune: Ruse de Guerre" je stylový a akcí nabitý špionážní thriller, který se může pochlubit působivým obsazením A-listů, včetně Jasona Stathama, Aubrey Plaza a Hugha Granta. Statham předvádí svůj typický výkon se stylem, zatímco Plaza poskytuje pěkný komediální nádech. Film se může pochlubit několika působivými akčními sekvencemi, včetně vysokorychlostních honiček a intenzivních přestřelek, které uspokojí každého milovníka adrenalinu. Chemie mezi Stathamem a Plaza je překvapivě účinná a jejich žertování dodává filmu zábavnou dynamiku. Přestože film nepřináší žádnou novinku, co se týče děje nebo vývoje postav, jedná se o solidní přírůstek do špionážního žánru, který potěší fanoušky Stathama a akčních filmů obecně. "Operace Fortune: Ruse de Guerre" je divoká jízda, která vás bude bavit od začátku do konce.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Pořad má vše, co byste si mohli přát – politické intriky, epické bitvy a neuvěřitelné obsazení postav. Vývoj postav v celé sérii je skvělý, přičemž každá postava má svou jedinečnou osobnost a motivaci. Je to jako byste je poznali na osobní úrovni. To nemluvím o kinematografii - ta je dechberoucí!  Pozornost věnovaná detailům je fantastická. A teď upřímně, poslední série měla své chyby. Přišlo mi to uspěchané a některé dějové linky postav byly neúplné. Dějová linka Nočního krále byla tolik vychvalovaná a rozuzlení sklamalo. A co bylo s Jaime Lannisterem a Daenerys Targaryen? Jejich osudy byly celkem mimo charakter. Navzdory svým nedostatkům bude Hra o trůny vždy mít v mém srdci zvláštní místo. Neuvěřitelné herecké obsazení, ohromující vizuální stránka a epické vyprávění nemají obdoby.

The Outwaters (2022)

Takový zlatý průměr pro milovníky found footage hororů. Nejedná se o nic revolučního nebo něco, co opravdu vyděsí a nažene hrůzu - spíš to vypadá, že se Robbie Banfitch soustředil na dezorientaci a zmátnutí diváka pomocí laciných triků a budování napětí. Nápad byl určitě dobrý, ale provedení už tak ne. Pokud někdo pátrá po přímo po found footage, tak doporučuji shlédnout alespoň jednou (něco málo z Blair Witch to v sobě má), ale pro všeobecné milovníky hororu to nejspíš není.

Myšlenky zločince - Evoluce (2022) (série)

2 roky poté, co Myšlenky zločince oficiálně skončily, se "starý" tým navrací na obrazovky diváků. I přes to, že zprávy o pokračování mě velmi potěšily, sledování už tak zábavné nebylo—pro mě bylo největší zklamání, že si Matthew Gray Gubler nezopakoval roli Reida, jenž mi přijde jako "ikonická" role seriálu. Navíc stále nevím, jak se cítit s tím, že Rossi (Joe Mantegna) není v důchodu, ale místo toho stále běhá kolem se zbraní, i když vypadá, že se každou chvíli rozpadne (prostě mi přišlo, že v reálu by takového člověka do terénu nepustili...). Celkově děj byl podobný jako typické Myšlenky zločince, síť sériových vrahů, jenž vznikla kvůli koronaviru, byl vymyšlen (dle mého názoru) velmi pěkně, ale nic mi to nedalo (až na to, že Garcia (Kirsten Vangsness) se konečně dočkala milostného románku!) a myslím si, že tato série nebyla nakonec tak potřebná, jak si všichni mysleli.

Základka Willarda Abbotta (2021) (seriál)

Je to sranda, dobrý oddechový seriál. Člověk se i zasměje; jde z toho cítit vliv The Office, o tom není moc pochyb, ale i tak je to super sitcom.

Teen Wolf: The Movie (2023) (TV film)

Obsahuje spoilery: Udělali by lépe, kdyby tohle vůbec nevzniklo. Nemělo to ani hlavu ani patu; jako by byl scénář psán v průběhu natáčení—katastrofa. Polovina postav tam byla naprosto zbytečně jako náhrada originálního obsazení, které odmítlo se projektu účastnit (a udělali dobře). Něco málo z toho, co mě naprosto zmítlo a dostalo: Hikari jako náhrada Kiry, Eli jako Stiles 2.0...Mason a Liam, dva nejlepší kámoši na střední, a při 2 a půl hodinovém filmu, jenž se odehrává asi 15 (??) let od posledního dílu, a neprohodí mezi sebou jediné slovo? Lydia a Stiles se rozešli kvůli snu? Proč nebyl Stiles téměř vůbec zmíněn, jako by neexistoval? Mohli říct, že měl nějakou důležitou misi v FBI a prostě se nemohl objevit; místo toho ho kompletně vymazali ze světa...Od kdy může být Nogitsune liška a vlk zároveň, když v seriálu bylo explicitně řečeno, že to není možné? Liam a Peter jsou vlkodlaci a svoje "schopnosti" téměř nevyužili?? To ty masky stojí tak moc, že se rozhodli šetřit na efektech? Proč nebyl absolutně zmíněn Isaac, když byl poslední, kdo měl triskalion? Jak se ta zatracená krabička dostala do rukou Liama a Hikari?? A smrt Dereka? Absolutně nebyla potřebná—pro mě tenhle film absolutně nezapadá do seriálu a prostě neexistuje.

Napojení (2022) (seriál)

Obsazení seriálu bylo opravdu slibné; skutečnost, že se jedná o korejský originál od Disney+ tomu dodala přitažlivější pocit (mnoho korejských dramat na D+ jsou jedny z těch lepších, co jsem viděla). Nakonec mě to ale zklamalo. Herecké výkony byly v pořádku, ale děj mi připadal nevýrazný a neúplný; mělo to potenciál, ale něco tomu rozhodně chybělo. Po vizuální stránce byl seriál skvělý, ale nedostatek hloubky a vývoje postavy byl do očí bijící. Scénáristé si mohli dát více práce s dějem; mohli přidat více zvratů a udělat to zajímavější, tak, aby po každém díle byl sledující nucen pustit si hned další díl a vidět, co se bude dít dál - ten pocit jsem neměla a musela jsem se ke konci donutit seriál dosledovat (když má jen 6 epizod, není to zrovna nejdelší). Celkově to bylo v pořádku, ale nic mimořádného.