Džudžucu kaisen - Kaigjoku: Ni (2023) (epizoda)

Druhý díl a pěkně se to rozjíždí! Rozšiřuje se předchozí epizoda a určitě přispívá k vybudování napětí pro zbytek sezóny. Animace a střih byli úžasné, obsahově i obsažnější než v první epizodě. Scény s Tojim v tomto díle byly napínavé a naprosto skvělé.

Džudžucu kaisen - Kaigjoku (2023) (epizoda)

Začátek druhé sezóny a představení nového děje, kdy se seznamujeme s Gojovou minulostí a co vedlo k tomu, že z Geta se stal záporák, začíná pěkně. Většina epizody je věnována nastavení současné situace a vytvoření zápletky. Přestože se v něm nestane nic zásadního, stále je díl velmi zábavný. Interakce mezi postavami jsou poutavé, dialog je skvělý a animace, jak je očekáváno, je vizuálně úchvatná. Celkově tato epizoda položila pevný základ pro sezónu, vytyčila směr pro úžasný děj a dynamické vztahy mezi postavami, a zároveň představila charakteristický animační styl, který bude určovat tuto sezónu.

Ghosted (2023)

Je to decentní. Žádná extra sláva, ale člověk se u toho i zasměje. Dost často mě vyrušovala ta paruka, co Ana měla...nechápu, proč jí nenechali její vlasy; udělali by lépe (a vyšlo by je to levněji). Spoiler - skvělá camea od Mackieho a Stana, povedený odkaz na Marvel.

Shazam! Hněv bohů (2023)

Nebyla to vůbec špatná podívaná. Upřímně jsem to čekala vcelku dost horší, ale za mě se tenhle díl povedl možní o malinko víc než první díl. Ať už scénář, vizuální efekty nebo vtípky, za mě vážně povedený superhrdinský film.

Vražda v Paříži (2023)

Dobrá komedie, u které se člověk občas i zasměje. Nejedná se o nic extra výjimečného, ale v žánru komedií vydaných za posledních pár let je to jedna z těch lepších komedií. Adam a Jennifer k sobě skvěle sedí a jde vidět, že si opravdu padli do oka před kamerou. Dobře kombinují chaotickou dynamiku manželského páru, z kterého jsou nyní soukromí detektivové. Celkově je to sranda, u které si divák odpočine a dobře se pobaví.

Nadace - Série 1 (2021) (série)

Rozumím, že se nejedná o velmi provedenou adaptaci knížky předlohy. Ovšem pro ty, co knihy nečetli a neví, že se nejedná o originální dílo, je tento seriál vážně velmi dobrý. Vizuálně pěkně zpracované, herecké výkony dobré. Zejména Lee Pace v roli Bratra Den dle mého názoru cely seriál držel velmi vysoko. Genetická dynastii je skvělý nápad; vidět generaci klonů, jak jednají nejen jako bratři, ale i syn-otec-praotec a přitom se jedná o jednu stejnou osobu. Super. Jediné, co bych vytkla, tak ty časové skoky o stovky let. Hlavně ke konci byly matoucí.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Po Pánovi prstenů je na čase se pustit do Hobita; už od prvních okamžiků mě film pohltil svou nádhernou vizuální stránkou, což není překvapení, když vezmeme v potaz, že Peter Jackson stojí opět za režií. Ale co mě skutečně zaujalo, byla vtipná stránka filmu. Zatímco v Pánu Prstenů nebyla humorová část tak výrazná, v Hobitovi mě doslova překvapila. Od vtipů Kiliho a Filiho, až po Bilbovu nezbytnou dávku vtipu, byl film plný legrace a zábavy. To vše se navíc skvěle snoubilo s vážnějšími okamžiky, čímž bylo vytvořeno dokonalé napětí. Celkově je to za mě super film a myslím, že aspoň jednou stojí za zhlédnutí.

The Mandalorian - Kapitola 19: Obraceni (2023) (epizoda)

Řeknu to na rovinu: tato epizoda mě trochu zklamala. Pořád si nejsem jistá, jestli se mi to líbilo nebo ne. Buďme upřímní, většina z nás sleduje Mandaloriana pro samotného Mandaloriana, Dina Djarina, a jeho dítě, Grogua. Toto duo je to, co diváky většinu času baví a díky němu jsme si všichni show zamilovali na prvním místě. To bylo řečeno, teď nastává otázka - o čem byla prostřední část? Nechápejte mě špatně, nebylo to nejhorší, ale zanechalo to ve mně pocit, jako bych se dívala na 5. kapitolu Bobu Fetta (2021-2022) - začnete epizodu s očekáváním, že uvidíte, jak se příběh vyvíjí poté, co Bo-Katan uviděla Mythosaura, a místo toho dostaneme příběh Dr. Pershinga v Coruscantu. Přišlo mi, jako by se Disney chystalo udělat další spin-off...Konec se vrací k Mandovi, Bo-Katan a zbytku Mandalorianů, takže super zakončení.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Tak jsem se konečně pustila i do posledního dílu Pána prstenů, přesněji tedy do speciální, 263minutové verze. Nejprve si promluvme o akci. Tento film má všechno, od epických bitev až po srdceryvné sekvence honiček. Tempo je rychlejší než Legolasův šíp a CGI vás nenechá vydechnout (i když, buďme skuteční, je pár momentů, kdy jsou efekty trochu sporné). Je to jako sledovat ohňostroj, který trvá téměř čtyři hodiny. Ale nezapomeňme na to nejdůležitější: konec. Poté, co jsem do této trilogie investovala tolik času a emocí, jsem s potěšením zjistila, že konec byl ospravedlnitelný a zároveň skvěle zakončil předchozí dva filmy. Bylo to jako dostat objetí od samotného Gandalfa. A pokud jste jako já, pravděpodobně to nakonec budete sledovat znovu a znovu a s každým zhlédnutím budete objevovat nové detaily a zajímavosti.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Tak mi to nedalo a pustila jsem se do druhého dílu Pána prstenů a i přes některé momenty, kdy se tempo filmu celkem vleklo (což je potřeba vzít v úvahu, pokud někdo také sledoval tu speciální, 223minutovou verzi), musím uznat, že samotný film je zábavný a vizuálně pěkně zpracovaný. Jedna z věcí, která na mě na filmu udělala největší dojem, byla pozornost k detailům při budování světa. Od spletitostí různých kultur a jazyků až po složité návrhy zbraní a brnění, každý aspekt Středozemě působí plně realizovaným a pohlcujícím dojmem. Použití praktických efektů a CGI je bezproblémové a vytváří vizuální pastvu pro oči. Celkově se mi film líbil - celá trilogie je pastva pro oči. Dialogy a vývoj postav jsou na špičkové úrovni.