• Krátkometrážní

Dámy v černém (2018)

Dámy v černém postrádají ostrý vtip a emoční hloubku svých postav, aby byly dostatečně životné. Je to staromódní ale okouzlující. Poetické, melodramatické a ukazuje to legrační portrét Sydney v roce 1959. Já tam byl v roce 2008, to už tam bylo jiné obyvatelstvo jako asiaté. Domnívám se, že když na film půjde pár, mužský protějšek se bude při této ženské záležitosti a stopáži 109 minut nudit.

Válka a já - Anton (2019) (epizoda)

O druhou světovou válku se zajímám. V tomto krátkém formátu to musí být zjednodušené. Typ dokumentu s hranými pasážemi nemám rád, ale dětem to pomáhá ve výuce a tohle je její výborný doplněk. Němci dnes páchají druhý holocaust na sobě kvůli jejich dlouhodobě malé porodnosti a zoufale musí doplňovat obyvatelstvo z Afriky a z arabských zemích, kde se má naopak v příštích letech počet lidí opět zdvojnásobit.

Banánové děti (2009) (TV film)

K Martinu Ryšavému jsem v době natočení dokumentu chodil na filmový seminář na FAMU což bylo moc fajn. Je výborný. Hrozně to uteklo.

Bojovka (2017)

Zajímavý obrat v zápletce a postavách v tomto nízkorozpočtovém hororovém thrilleru.

Talon Falls (2017)

Lidé přivázaní v křesle a křičící proklatých 90 minut.

Dvojitý rande (2017)

Je to sice bez humoru, nízkorozpočtové , ale takové zneklidňující.

Brexit: Jízdenka bez návratu? (2020) (TV film)

Shlédl jsem na České televizi. Jsou to spíše reportáže než dokument. Dozvídáme se o manipulaci občanů bulvárem. Bylo zde pro mě pár zajímavých informací a chvil jako třeba když architekt přiznal, že netušil o protievropských náladách na venkově. Francouzi jim loví ryby v jejich vodách a na operace jsou v nemocnicích pořadníky. Celkově je to ale nudné vyprávění. Když jsem byl nedávno v Manchesteru a Londýně , přes den mají lidé herecké role a stále je všechno "amazing" , i vy jste "amazing", ale jak se setmí a zajdete na koncert nebo do tanečních klubů narazíte na samé fašouny a diskriminaci.

Útěk z Pretorie (2020)

Solidní žánrovka s pravdivým historickým pozadím a decentním vývojem postav. Není zde nic co by jste ve vězenských filmech neviděli. I dialogy jsou některé klišé. Režisér Anan ví jak příběh uchopit -od začátku akceleruje a třesoucím se rytmu. Radcliffováý věčná vážnost příběh uzemňuje. Ale tvůrci nejsou schopni opustit myšlenkově vězenské zdi v souvislostech co je za nimi.

Nula nula nula - Famiglia (2020) (epizoda)

Je to brutální seriál , překvapivě podrobný , který se utápí ve svém vlastním vnitřním zoufalství. Je to prý natočeno podle románu autora bestselerů. Překvapení vychází z toho, že seriál dávkuje informace po troškách.

Nula nula nula (2020) (seriál)

Seriál o různých modelech gangsterské rodiny. Je to plné násilí s lehce nihilistickým podtónem.