• Krátkometrážní

Kouzlo hor (2009) (TV film)

Mě se Alpy zdají moc šutrovité, nedá se tam moc chodit, jen šutry, řídký vzduch. Poslední zbytek neužitečné přírody, kde nikdo nechtěl bydlet , tak z toho uděláme národní park. Mám rád jiné biomy, ale filmová řemesla dokumentu jsou vítečná.

Pouštní moře (2011) (TV film)

Moc krásné potápěčské záběry.

Chasing Coral (2017)

Podmořských záběrů moc není a jak je vidět na příkladu změn klimatu, na které začali někteří vědci upozorňovat již před třiceti lety, nikoho mizení korálů nezajímá. Část lidí protože jsou starý a brzo chcípnou, další protože by přišli o svojí rentu a úrok z rozvoje kapitálu apod. Možná se ozvou lidi, kteří teď nehezkým zacházením s planetou začínají pociťovat přímé ekonomické škody jako zemědělci, majitelé zničených či vyplavených nemovitostí apod.

Naše planeta - Ledová království (2019) (epizoda)

Tento téměř černobílý díl plný ledu a kamení se mi moc nelíbil. Všechny již mnohokrát viděné zastávky lachtani, tučňáci, mroži apod.

Naše planeta - Lesy (2019) (epizoda)

Pro mě nejlepší díl z celé série. Větší tragédie než Černobyl je, že přestaly fungovat přirozené redukce hladomory, epidemie a války a jako vrcholového predátora nás nemá kdo udržovat v únosné kapacitě prostředí. Většina kvůli rentě, úroku z kapitálu , který musí stále růst.

Naše planeta - Džungle (2019) (epizoda)

Aspoň bylo řečeno, že 90% pralesů (Indonésie, Nížinné Lesy Kolumbie. Madagaskar apod.) bylo vykáceno přemnoženým lidstvem. Pak se divíme že u nás trpíme změnou klimatu, která už celosvětově nadělala větší škody než první a druhá světová válka válka dohromady.

Naše planeta - Jedna planeta (2019) (epizoda)

Obrazově moc pěkné, ale vytváří to dojem, že se vlastně nic neděje a můžeme si v devastaci jedné planety pokračovat. Žádné kácení 90% pralesů, změny klimatu apod. Je vůbec s podivem, že takovéhle záběry lze ještě někde natočit.

Naše planeta (2019) (seriál)

Velmi akční a obrazově krásné. záběry z Afriky jako vždy Dysneyland zvířat vyhnaných velkým populačním růstem do malých ostrůvků.

Křížová palba (2016)

Je zde černý humor, ale možná trochu kazím partu , ale jaký je smysl toho všeho? Je to film bez duše. Jsou zde jen Halloweenove kostýmy a střelecká artilerie. Připomínalo mi to když jsme hráli na Václavském náměstí v Praze ve třetím patře v katakombách paintball pět proti šesti. Ne každý film se může stát dalším Titanikem.

Výleťák (2015) (pořad)

Krásná i netradiční místa s výhledy. Všude jsem byl i fyzicky přítomen, tak doporučují pohyb a čerstvý vzduch jde-li to. Vysílá TV Seznam.

Časové pásmo bylo změněno