• Fantasy

Arrow - Kapiushon (2017) (epizoda)

Tak tohle bylo skvělé, na CW poměry sakrá temné a dobře zahrané! Arrow se vrací ke kořenům a je to prostě super!

Příchozí (2016)

Konečně na vlastní kůži pociťuju Villeneuvevův talent. Sicario je pro mě řemeslně skvěle odvedená práce, ale příběhově mě nechalo úplně chladným. Příchozí ovšem beru jako jeden z nejlepších sci-fi snímků poslední doby. Velkolepá výprava se skvělými herci, nezapomenutelnou atmosférou a kvalitním soundtrackem. Vypíchl bych hlavně první setkání s mimozemšťany, takovou husinu jsem dlouho neměl. 90%

Assassin’s Creed (2016)

Řemeslně skvěle natočený blockbuster. Příběh není žádnej zázrak a je dost podobný první hře, ale koukalo se na to krásně, uteklo to jako voda, hudební podkres byl famózní a akční a parkourové scény dle očekávání super. Fassebender, Irons a Cotillard parádní, ostatní postavy moc rozvinuté nebyli, ovšem ve filmu to ničemu nevadí. Pro mě mnohem záživnější než Rogue One! 85%

Proč právě on? (2016)

Je to celkově trochu ohraná zápletka, ale Hamburg z toho prostě vytřískal maximum. Sice vtipy občas hraničí s trapností, ale bylo jich málo a ve výsledku jsem se takhle u žádné americké komedie dlouho nenasmál. 75%

Logan: Wolverine (2017)

Když jsem poprvé četl o tom, že poslední Jackmanův zářez jako Wolverine bude režírovat Mangold, byl jsem hodně skeptický, protože Wolverine byl prostě průměr s pár dobrýma akčníma scénama, ale že mě Logan takhle odpálí, by mě ani ve snu nenapadlo. Skvělý děj s westernovou atmosférou, herci do toho dávají všechno a mladá Dafne je teda rozhodně objev roku! Lepší rozloučení jsme si nemohli ani přát, prostě konec éry.

Snowden (2016)

Jedním slovem děsivé. Jako autobiografický snímek ne vždy ukazuje to nejzajímavější a v některých místech pokulhává. Někdy se zase musíte fakt pekelně soustředit, abyste pochopili, o čem to ti lidé sakra mluví. Jeho základní myšlenka je ovšem tak jednoduchá, že vás donutí přehodnotit, jestli to založení facebooku opravdu stálo za to. 80%