• Fantasy

Špunti na vodě (2017)

Stokrát předtím viděné neoriginální "vtipy", nesmál jsem se. Ale je pravda, že to aspoň nehraničí s trapností. Casting je fajn. Neurazí ani nenadchne. Jednou se to vidět dá.

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

Víc než příběh o superhrdinech, je to vlastně příběh o problémových teenagerech, které svede dohromady náhoda. A ono to překvapivě docela funguje. Israelite to s teens umí, to už dokázal v Projektu Minulost, ale tady překvapí i poměrně kvalitně natočenou akcí a dobře zvládnutým "digibordelem" na konci, který měl docela grády, protože Israelite na něj diváky připravuje celý film, kdy opravdu k morfování dojde až po nějaké hoďce a půl a do té doby se zabývá tím, jak se hrdinové vyrovnávají se schopnostmi a trénují. Dohromady je to docela zábava. Nikdo tu nekřičí do kamery "Mastodont" apod. A celkově většina těhle věcí z původního seriálu vymizela a ty, co zůstaly se tvůrci snažili aspoň trochu vysvětlit, aby to jakž takž dávalo smysl. Cranston je jen třešnička na poměrně zábávném a lehce nadprůměrném popcornu. 70%

Bezva ženská na krku (2016)

Příjemná feel good "hollywoodská" komedie po česku se sympatickým castingem, jedním zajímavým zvratem a poměrně dobrými vtipy. 75%

Zakladatel (2016)

Má to hluchá místa, ale pod 4 jít prostě nemůžu, na to je tahle látka až moc zajímavá. Keaton toho zmrda, co se všemi s úsměvem na tváři vyjebal, hraje skvěle, až mi těch bratrů bylo fakt líto. Nikdy by mě nenapadlo, že by pro ně jejich extrémně známe jméno mohla být docela ostuda. Jo a Velma je furt sakra sexy!

Zátah: Vykoupení (2011)

To byla teda jízda! Čistokrevá akční lahůdka, která mě svým svižným tempem a střihem dokázala občas i rozesmát a ten jednoduchej a přímočarej příběh tomu hrozně sluší. Rozhodně jeden z nejlepších akčních fimů posledních let, jehož choreografie bitek je prostě tanec jak vínko!

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Film vlastně nemá ani začátek ani konec a stejně funguje. Jackson tím pro mě dokázal nehoráznou zručnost. Pro hodně lidí nejslabší díl, ale pro mě srovnatelný s jedničkou, protože Helmův žleb, Rohan a všechny postavy s ním spojené, Glum a parádní bitvy.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Společně s pětkou prostě nejlepší Potterovka, která funguje jako poutavé fantasy i sama o sobě, protože na to má dostatečně poutavou výpravu a atmosféru.

Spider-Man 2 (2004)

Jedna z nejlepších komiksovek, stejně kvalitní jako jednička, akorát s lepším záporákem a promakanějšími efekty. Hlavně je to asi první komiksovka, která mě absolutně strhla a započla mou komiksovou mánii (nehledě na to, že spolu s X-meny započla mánii všude).