Osudový dotek (2004)

Film, který má atmosféru a tu správnou dávku mysteriózna, která dovede uspokojit i zhýčkaného diváka, co už leccos viděl. Zajímavé a neokoukané téma a dobré herecké výkony způsobí, že se divák od filmu nemůže odtrhnout. Pro mě příjemné překvapení, kterému opravdu jen málo chybí do nejvyššího hodnocení.

The Lords of Salem (2012)

Filmy tohohle chlapíka opravdu můžu. Tentokrát sáhl po jiném tématu než ve Vyvržencích pekla a Domu tisíce mrtvol a neudělal krok vedle. Satanské téma je zpracované úplně jinak, než jsme měli možnost vidět v jiných filmech, je to působivé a zvláštní. Tísnivá tajemná atmosféra, kdy divák netuší, co je skutečnost a co ne, dává tušit, že se schyluje k čemusi opravdu, ale opravdu nepěknému...a zároveň velkolepému tak, že to změní život celého města. Magická a hrůzyplná hudba, která se prolíná filmem, vás bude strašit ve snech ještě dlouho. Zcela však chápu a akceptuji, že z filmu budou nadšeni pouze a jedině skalní fanoušci tvůrce.

Patologie (2008)

Film se odehrává, jak už lze z názvu soudit, mezi patology. Navíc mezi mladými patology, kteří si vymysleli mimořádně morálně odpudivou "hru" s nebožtíky. Jak už to tak bývá, s jídlem roste chuť. A s příchodem nového nadaného kolegy dochází k předhánění se, kdo se v rámci prapodivných hrátek přičiní o zajímavější způsob smrti... Horor to podle mě není, jen je film místy nechutný, protože explicitně ukazuje propriety, které patologové používají a rovněž se nezdráhá ukázat to, co obvykle v lidském těle zůstává neviděno.

Stroszek (1977)

Zajímavě ztvárněná cesta životního ztroskotance Bruna a jeho souputníků - prostitutky Evy a starého souseda - za americkým snem. Po počátečním nadšení zjišťují, že ne vše je ve skutečnosti tak nablýskané, jak se zdá a jejich iluze jsou zašlapány krutou realitou všedního života. Snímek je poutavý, některé scény si člověk určitě zapamatuje. Pro mainstreamové publikum bude však naprosto nestravitelný.

Duch ve stroji (2017)

Po většinu filmu jsem si představovala, jaké by to bylo báječné a úžasné nechat si vyměnit/vylepšit mé pomalu dosluhující orgány či části těla, takže jsem se nemohla soustředit na to, co se děje na plátně... Ale vážně: předlohu neznám a k filmu jsem tedy přistupovala nezaujatě. I když zase ne tak docela, protože cyber punk a atributy s ním související znám velice dobře z knih mého oblíbeného autora Petra Heteši, takže vlastně nic moc nového jsem ve filmu neviděla. A z toho důvodu dávám hodnocení průměrné, protože po vizuální a hudební stránce film průměr sice převyšoval, ale z dalších úhlů pohledu jej nepovažuji až za tak výjimečný.

Lovci lidí (2008)

Většina filmu se odehrává v neznámém, nehostinném a jakoby nikdy nekončícím lese. A tak to má podle mě v takových filmech být, protože jak už název napovídá, lovit v lese se budou tentokrát lidé. Bohužel film příliš neoplývá originalitou a děj je silně předvídatelný - zase je ale třeba nestranně konstatovat, že v tomto žánru být originální zřejmě už nejde. Jako malé mínus vnímám to, že film nemá atmosféru, jakou v rámci slasheru bezesporu vytvořit jde, a to navzdory okoukanému tématu .

Někdo jako Hodder (2003)

Ti diváci, jejichž dětství nebylo příliš šťastné, nikam nezapadali, ať se snažili sebevíc, a navíc je nikdo nechápal, film ocení. Tyto diváky je však třeba varovat, že může zasáhnout nepříjemně hluboko... a to, co bylo záměrně vytěsněno z paměti, se znovu může objevit. Hodnotím zcela subjektivně a nejsem schopna posoudit, zda je film vhodný pro děti.

Miss Violence (2013)

Páni, v téhle rodině bych fakt žít nechtěla... tak tísnivou a dusivou atmosféru si hned tak v nějakém filmu neprožijete. Příběh jedné "normální" řecké rodiny diváka dokáže vyvést z míry, ačkoli se v něm po většinu stopáže zdánlivě nic moc neděje - moc dobře totiž tušíte, že nic není tak, jak se na první pohled zdá. Ten pracně udržovaný řád a rodinné rituály jsou totiž jen slupkou, pod kterou to vře a je zřejmé, že se něco musí stát. Až klaustrofobní pocit vyúsťuje zcela logicky v něco ne moc pěkného, leč pochopitelného.

Uvnitř (2007)

Masakr nebo jatka zdaleka nevystihují to, co je v tomto filmu k vidění. Je to zvrhlé, hrůzné, nelidské a nechutné. Navzdory tomu film nepustí diváka ani minutu ze svých osidel a donutí ho chvílemi až nedýchat. Upozornění v obsahu filmu, že je určen skutečně jen pro otrlé diváky, je zcela namístě. Jen pro ty, kdo mají nakoukáno hodně a snesou litry stříkající krve a explicitně zobrazenou několikanásobnou domácí zabíjačku na různé způsoby.

Misery nechce zemřít (1990)

Vcelku povedená adaptace knihy - z důvodu absence klasických hororových prvků se na film může dívat prakticky kterýkoli divák. Kathy Bates je dle mého názoru vhodně zvolenou představitelkou Annie, jejíž pokřivená mysl se postupně projevuje v situacích, při nichž člověku není zrovna dvakrát příjemně... Film si drží napětí po celou svou délku a nenudí.