Dva mrazíci (1954)

I tenhle kousek jsem si dnes zopakovala v kině - můj nejmilejší vánoční film vůbec.

Árie prérie (1949)

Dnes v Bio Ponrepo - mistrná parodie parodie!

Čertův mlýn (1949)

Dnes viděno v kině - a přiznávám, že chvílema jsem se opravdu bála, nejen pavouků, ale i toho čerta! Ještě že Stará Vojna měl tu kliku...

Miloš Forman - americká léta (2011) (TV film)

Stejné historky, opakující se témata jako v Šulíkově dokumentu z roku 2009 nebo v A co mám dělat..., přesto stojí za to se na něj podívat, pár věcí je tam navíc, např. vzpomínky Bergera z Hair (Treat Williams), zmínka o několikanásobné výherkyni rubriky časopisu Hustler "kretén měsíce" nebo kterak při natáčení Amadea ve Stavovském divadle na americký státní svátek došlo k odtajnění tajných... Když Forman vypravuje, člověk mu prostě nadšeně naslouchá, i když to samé slyší už poněkolikáté. A ta jeho angličtina, v níž, stejně jako např. Havel, naprosto kašle na výslovnost - důležité je jen o to, co chce sdělit. Totiž pravda.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Už ten vetřelčí úvod mě (z)mrazil. Pak HUDBA (nejen immigrant song), zvuky, hluky. Mikael se Craigovi nad očekávání (má) dařil. Zabondoval si jen jednou - když zachytil tu lahev padající z lednice... Ale to asi málokterý z diváků zachytil.. A Lisbeth - chvílema mi připomínala Střihorukýho Edvarda... Celý film mi připadá naprosto kompaktní, ačkoliv sama přesně nevím, co tím myslím. Netuším taky, co všechno z děje pochopí divák nepolíbený knižní předlohou. Já - jako několikanásobný náruživý čtenář nic nenamítám proti tomu všemu, co bylo třeba vynechat nebo zúžit do pouhého náznaku, protože si podrobnosti snadno domyslím. Takže - přečtěte si to, neváhejte.

Dobře placená procházka (2009) (divadelní záznam)

ona ho píchla cellem v zad! (nevíme nic - a v tom je naše síla) - chvilkama k nepřečkání, chvílema hvězdné - celek - protože toto není matematika - vynikající

Milk (2008)

Jsem v domečku! JSEM V DOMEČKU!!!

Sedm světel (2008) (TV film)

Ano, velmi, nesmírně silný dokument. Chvílemi se mi nedařilo udržovat si citový odstup (kdybych ho vůbec neměla "zapnutý", nesnesla bych víc než 5 minut). V závěru jedna z žen, které TO přežily, sleduje v TV záběry z průvodu neonacistů - a typicky jej tvoří 99 procent mužů. Pak zapochybuje, zda se lidstvo někdy vůbec může už konečně poučit ze své historie, ze svých vlastních průserů - a nevidí moc nadějí. Já také ne, jediná a zcela nerealistická cesta je - oslabení mužského a posílení ženského principu. Zrušení aspoň těch nejhorších forem "chlapismu". Protože dějiny válek, dějiny krutosti jsou vaše dílo, že, hoši... Neumíte si vážit života, protože ho neumíte vytvořit.

Pollock (2000)

Ed Harris - mistr světa v jízdě na kole s bednou piv na řídítkách! (cca v 01:09:11)