Louis de Funès intime (2007)

Moc pěkný a zajímavý dokument, kde o L. mluví spoustu herců, režisérů a členů jeho rodiny. Záběry v závěrečné části, kde je se svou milovanou vnučkou Julií nebo pěstuje své růže mě dojal.

Pouic Pouic (1963)

Můj synu! :) Konverzační, zamotaná komedie o prodeji jednoho pozemku. Vidím, že se zde filmu moc dobrého ohlasu nedostalo, ale já si pamatuji, že se mi po prvotním shlédnutí moc líbil. Jednak jsem měla radost, když začaly vycházet různé dvd s Louisem, že můžu objevit takové jeho u nás méně známé komedie a pak mě taky tato komedie skutečně příjemně pobavila. Je zajímavé vidět tehdy mladinkou Mireille Darc. Jejího partnera pak hraje P. Nicaud, který by ve Francii známý spíše jako zpěvák (myslím že i nějakých erotických písní :) ). Ve vedlejší roli také saint tropezský ''četník'' Christian Marin. pozn. Líbilo se mi, jak zde poznamenala Jeanne, že skutečně tady na začátku Louisovy kariéry hraje jeho ženu starší dáma, naopak později se jednalo o mladší šik dámy - například v Tonoucí se stébla chytá. :)

Fantomas se zlobí (1965)

Ano jsem to já, Fantomas. :) Těsně můj asi nejoblíbenější díl. Super obsazení, Louis tu opravdu jede - ty převleky, vynálezy, krytí, skeče ve vlaku - super!, Fantomas se zmocňuje vědců a světových zbraní a koulí zase očima. :) :) Prostředí Paříže, Říma, mladý Olivier, atletický novinář Marais, děsná kočka Myléne a Bertrand (Míša) ...já nevím, odmala jsem to měla ráda. Supr komedie, na kterou vždycky ráda kouknu a zasměju se těm vymakaným Fantomasovým vynálezům a nejlepšímu francouzskému komisaři, který se v Římě octne v blázinci. :) pozn. jen ten profesor Lefebvre byla děsná maska :)

Fantomas kontra Scotland Yard (1967)

Vy jste Waltr? :) :) Asi nejdrsnější Fantomas, kde je odstraněno hodně jedinců. Nové prostředí Skotska a strašidelného sídla nabízí další vtipné situace s komisařem Juvem a jeho společníkem, kteří se prostě dokonale vyznají. Ty Fantomasovy akcičky mi už přišly trošku zamotané, ale tak beru to s rezervou, protože se prostě o víkendovém odpoledni dobře pobavím a francouzské komedie tohoto typu jsou prostě základ. ) Tělesně zdatný novinář Fandor, který z koně skočí na vzlétající letadlo a zpacifikuje pilota, aby zachránil snoubenku, která se zas nechtěně dostala do průšvihu - je prostě samozřejmostí. :)

Strážci Galaxie (2014)

Zcela jednoduše - návštěva kina mi skvěle zvedla náladu. Nějak jsem ani nečekala, že se mi to bud tak líbit. Snad proto, že těch komisksovek a sci-fi teď bylo vážně hodně, což teda vůbec není špatně. :) Samozřejmě kromě super filmových efektů a celkového zpracování - které bylo ve 3D parádním zážitkem, se mi film líbil i jako taková prďácká komedie, se skvělou hudbou, hláškama a sympatickými herci...v čele s Chrisem Prattem, který fakt skvěle trsá. :) Často komentovaný a oblíbený Groot měl prostě vychytané momenty. Co dodat - doporučuji jako skvělou kinovou zábavu. https://www.youtube.com/watch?v=dSj4vmbyh5M

Laně (1968)

Viděno ve filmovém klubu čt2, ve francouzském znění. Podobé snímky obvykle můžu, ale toto bylo - jak už tu bylo řečeno - takové bez šťávy a zdlouhavé. Hlavní postavy a jejich nelogické chování mi moc sympatické nebyly, i když například Trintignanta mám jinak velmi ráda, tady bylo jednání jeho architekta na facku. Znuděná a podle mě trochu zákeřná Federique mě taky nějak neoslovila a postava Why byla možná nejzajímavější, přesto, že jsem ji ve finále taky moc neocenila. Já ráda nějaké postavě fandím a tady to moc nešlo a ani nějaké artové zpracování mě prostě tentokrát neuchvátilo. Nevím, sledovala jsem celou stopáž asi s očekáváním, jak to dopadne nebo vygraduje, ale spíš mě snímek zklamal. Někdy přilíšná snaha o umění a drama vyjde povrchně a trochu směšně. Dovedu si představit, že by to spousta lidí po půlhodině přepla. :)) pozn. Zardi a Attal hráli jako nějaké dekadentní šílence? :))

„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ (1970)

Jedním slovem geniální! Jedna z nejlepších českých komedií, tolik super hlášek a herců...to se snad do jednoho filmu ani nevleze. :) :) Ten sek sem zek! On to sezral :) :)

Agatha Christie's Poirot - Vražda v Orient expresu (2010) (epizoda)

Jeden z nejznámějších detektivních případů z pera Agathy Christie. Vynikající, trochu děsivý díl řešící morální dilema. Konec je velmi silný a výkon Davida Sucheta mě nadchl. Potěší i zbylé zajímavé herecké obsazení.

Komici na jedničku (2010) (pořad)

Viděla jsem jen pár dílů a většinou musím říct, že šlo o moc příjemné pořady. Srdcovkou byl pro mě díl s Hugo Haasem, který je jedním z mých nejmilejších herců. V tomto díle jsem se od srdce zasmála několika ukázkám historkek z vyprávění pana Haase - hlavně o blonďaté Růžence z Brna :), ale taky jsem se velmi dojala závěrem. Pan Haas nuceně emigroval do USA, kde byl velmi úspěšný, ale celý život tesknil po domovu, dost po rodném Brně. Proto žil ke konci svého života ve Vídni, protože to bylo blízko. :) Závěr 60. let vypadal nadějně, když se do Československa několikrát vrátil, těšil se opětovných setkání a přislíbů pracovních příležitostí - opětovného filmování. Bohužel zdraví a hlavně dějiny změnily tyto plány a pan Haas na konci roku 68 zemřel. Redakce svobodného slova vyzvala na podzim roku 1968 Hugo Haase a ještě několik Čechů žijící v zahraničí, aby napsali svůj vzkaz do pokořené vlasti - Hugo Haas: Jéžíš co bych za to dal, kdybych to věděl, že budoucnost mé nešťastné země bude šťastnější než její minulost, praotec Čech si vybral tento nejkrásnější koutek světa, ale když on leží všem v cestě. Kéž by tam jednou děti a děti jejich dětí mohly prožít celý svůj - beztak už dost krátky život bez těžkých otřesů a zklamání, jež prožila naše generace několikrát za uplynulých padesát let...vlastně až do dnešních dnů. Vroucnější přání bych neměl. (video: část - 48:15 - https://www.youtube.com/watch?v=id1_VGDM6vI). Další fajn díly - Ferbasová, Gollová, Sobota, Kopecký, Menšík, Sovák, Svěrák a Smoljak,...

Ať žije nebožtík (1935)

Skvělé komediální kousky Huga Haase, který celý film doslova jede. :) Vždycky se mi líbí, jak jeho postavy začnou nějakou lživou výmluvu nebo historku...pak se uprostřed zadrhnou a končí to nějakou super kravinou. :)) Krásná Adina Mandlová - zde ještě v roli spíše plachého děvčete. ''Pro mne jste pohled nenašla...vy jste se na mě vykašla lalalalala'' :))