Americké graffiti (1973)

Strašně příjemný retro, na něž však musíte mít tu správnou melancholickou náladu, abyste docenili bezstarostnou poetiku 60. let. Právem kultovní klasika, ke který se vzhlíží jako k příkladnýmu filmu o americkym snu. Když už vám neřekne nic nekonkrétní obsah, je třeba uznat vizuálně-formální stránku věci, tu pestrost barev a vůbec nasvícení a snímání všech nočních scén. Povinná průprava pro všechny začínající filmaře.

Terminator Genisys (2015)

Film, kde nejlepší momenty tvoří scény, kdy se Arnold sebeparodicky směje, nemůže být nikdy dobrej. Neskutečně trapnej scénáristickej průjem. Impotentní tvůrci se nezmohli ani na to, aby vymysleli něco novýho, jenom trapně kopírujou památný scény. Casting je jedno velký šlápnutí do hovna vedle druhýho. Nebýt tam Arnie, tak kina zejou prázdnotou. Potěší J.K.Simmons, ale nemá tam co hrát, jen jen figurka. 2 hodiny utrpení a civění na mobil, kdy ta píčovina skončí. Nechápu, jak tohle mohl někdo myslet vážně a jak je kurva možný, že James Cameron takovou sračku ještě oficiálně podpořil?!. Ostuda a devalvace odkazu prvních dvou dílů. Zlatá trojka, Vzpoura strojů, ta se nesnažila kurvit legacy, ale naopak uctít. Tohle je jen televizně vypadající škvár pro děti. Srát na 6ku, netřeba vůbec vidět.

S kůží na trh (2015)

Céčkový akčák jak vyšitej z poloviny 90. let narvanej béčkovýma hvězdama s áčkovým potenciálem. Tragicky amatérský zpracování a hlavně jako pěst na oko působí anglický kulisy v kontrastu s americkými herci. Utrpení dokoukat do konce. Neherec Gary Daniels si kope svou hlavní dějovou linku, zatímco vedlejší lemuje tlachání těch téměr zapomenutých béčkových herců, co měli kdysi na víc.

Neutečeš (2014)

Zajímavý námět zákopán do hrobu rádoby nezávislou kamerou, která se snaží až moc okatě o jižansky zasmušilej look, což spolu nedynamikou vyprávění škodí tempu filmu. Vzít to do ruky někdo víc zkušenej, mohlo to mít koule, říz i nějakou tu gradaci. Takhle zůstane pachuť nenaplněnýho potenciálu.

Spring (2014)

SPRING je takový ten malý velký film, od kterýho nic nečekáte a překvapí vás ojedinělým námětem. Romantický indie horror, jenž klame tělem, že chvíli kroutíte hlavou, na co to vlastně koukáte, což zvyšuje intenzitu.

Jupiter vychází (2015)

Polští sourozenci, brácha a transka Wachowští rezignovali na ambice natočit další biják přesahující hranice normálního vnímání a naservírovali nám homo-loving metrosex sci-fi guláš s metrosexuálním striptérem a ukrajinskou kočkou, který narostla hlava trochu víc než zbytek těla. Výsledkem je úsměvnej výplach mozku, kde jedni budou nadávat a retardi se tetelit blahem.

Soumrak dne (1993)

Nejpravdivější studie povahy škrobených sucharů - Angličanů, která kdy byla natočena. Fakt, že se na to nedá dívat, je už věc vedlejší, protože se tam hovno děje. Vše podstatné se odehrává podprahově mezi řádky, protože Angláni prostě neumí projevovat emoce. Ne nadarmo takovej film musel natočit Amík, blitkej Brit by totiž neměl ten objektivní odstup.

Divoké historky (2014)

Více či méně nápaditý povídky, jejichž společným námětem je "když se to sere, tak se to sere pořádně!". V hlavě mi uvízly hlavně 2 historky, o upálených řidičích zaživa, to jsem chcal smíchy a pak o židovskym inženýrovi, co se rozhodl, že bude prostě chcát proti větru a jako následek si dojebe zbytek života kvůli svojí zabředlý tvrdohlavosti. U svatby jsem spíš protáčel oči, protože výkyvy nálad postav nekorespondovaly s vývojem děje. Ale jinak určitě nečekaný překvapení ze strany Španěláků.

The Human Centipede III (Final Sequence) (2015)

Expanze na americký trh nevyšla podle Sixova očekávání. Mňam, mňam, dobrou chuť, pokud právě zvracíte svoje střeva. Proklikal jsem, cílený zhnusení na efekt, výplně nudy. Přetaktizovaný sebeparodický herectví Dietera Lasera neni už až ni k smíchu, ale prostě trapný. Žánrově nefunkční paskvil prefabrikující neinvečně původní nápad. Pokud jsou v hranym filmu nejlepší scény s pornoherečkou, jedná se o průjem.