• Hudební

Prostřihy (1993)

Povídky Raymonda Carvera mám moc ráda, četla jsem je mnohokrát, přesto jsem se v postavách zpočátku  trochu ztrácela. Podle mého názoru bylo devět povídek příliš, zvolila bych méně, 187 minut je zbytečně moc. Herecké obsazení bylo skvělé, ale přece jen - číst Carvera je mnohem větší zážitek. Jeho knihy Katedrála a Buď, prosím tě, zticha, jsou špičkové.

LP v Basileji (2018) (koncert)

Mám moc ráda tuhle střapatou holku. Vždycky mi zvedne náladu. Parádní koncert, kde bylo vidět, jak ji její fanoušci milují.

Severní blata (2006)

Nevlídná krajina, nevlídné počasí, nevlídný hlavní vyšetřovatel, ke kterému jsem moc sympatií necítila. Ztrácela jsem se v rodinných vztazích, jménech, žádná postava mi nepřirostla k srdci. Ale hudba byla velkolepá!

Vraždy v Oxfordu - Život zrozený z ohně (2008) (epizoda)

Původně jsem dala tři hvězdičky, teď přidávám čtvrtou. Dívala jsem se chvilku podruhé, a když srovnám s některými jinými detektivními seriály, tohle je pro mě nadprůměr.

Český slavík 21 (2021) (pořad) odpad!

Janeček si zahrál na Boha, moderátoři mi připadali místy úplně trapní, scéna nevkusná, kýčovitá jako celý pořad. Ale celý jsem ho neviděla, protože bych to nevydržela. Kde mám Lenku Dusilovou nebo Dana Bártu? Co tam dělá nějaká Burešová? Z těch hochů jen Pokáč - tedy aspoň pro mě. A proč všude cpou tu nesnesitelnou Pagáčovou nebo hloupého Godlu? K nepřežití. Pěkná byla pouze vzpomínka na Žbirku.

Žena jde napřed (2017)

Film mě vůbec neoslovil. Herečka v hlavní roli sice hezká, ale nějak jsem jí nevěřila. Snad tak asi prvních 30 minut jsem si říkala, že bych se mohla ještě něčeho zajímavého dočkat. Ale bohužel, nedočkala jsem se. Herecké výkony nepřesvědčivé, až na Sama Rockwella. Vlastně jsem se dívala do konce jen kvůli němu.

Jersey Boys (2014)

Ten příšerný hlas se nedal poslouchat. Nemám v oblibě Clinta Eastwooda ani jako herce, ani jako režiséra. Nebyla jsem schopna těm chlapcům fandit.

Švestka (2001) (divadelní záznam)

Úvodní seminář byl naprosto skvělý, zatím jsem se u žádného tak nebavila. Smoljak perlil. Samotná hra už o něco slabší, ale některé hlášky mě pobavily. Pulec, žába, žebřík - no, už jsem taky v tom věku, takže to znám. Moc se mi líbil Kašpar.

Vraždy v Oxfordu - Měsíc líbá moře (2008) (epizoda)

Filosofie lásky v překladu J. Vrchlického: Slunce tiskne, líbá zemi, luna moře ke dnu až, co však s polibky je těmi, mne když nelíbáš. Mám ráda anglické romantické básníky. Percy Bysshe Shelley prožil velmi bouřlivý život, zemřel v 29 letech utonutím.

S láskou Vincent (2017)

I když jsem včera viděla tento úžasný film už podruhé, seděla jsem opět přilepená u obrazovky a málem jsem ani nedýchala. Obdivuji všechny, kteří vytvořili toto nádherné dílo jako poctu malíři, který se uznání bohužel nedožil. Miluju Vincenta , jeho obrazy, obdivuji vášeň, s kterou tvořil tu krásu. Známá píseň v závěru film vhodně zakončila. A zase jsem slzela.