Věc (1982)

Veľmi slušný sci-fi horor so skvelou atmosférou, čo mi v jednej chvíli pripomínal Votrelca, v druhej Verhoevenove triky v Total Recall. Čo znamená v podstate nechutné, ale zábavné (efekty). I keď v samotnom The Thing nenájdete nič, čo by Vás chcelo mienene pobaviť.

Flight of the Conchords (2007) (seriál)

Zo začiatku mi to veľmi pripomínalo svojou uletenosťou The Mighty Boosh (i keď samozrejme v omnoho menšej miere), ale keď teraz tieto dva sitcomy porovnám, tak u mňa jednoznačne vyhráva The Flight of the Conchords - reálnejšie prostredie a lepšie diálogy s geniálne suchou intonáciou. Jediné, čo ma mrzí, je, že Bret a Jemaine nikdy nemajú peniaze. Chudáčikovia.

Pochybná sláva (2006)

Neviem s istotou povedať, či by som nezmenila hodnotenie, keby som videla film Capote. Ale takto tvrdím, že sa jedná o veľmi slušnú drámu so Sandrou Bullock v pre ňu (podľa mňa) zvláštnej úlohe.

Usínání (2008)

Vynikajúca poľská dráma s obsahovo pomerne jednoduchými líniami, ale skutočne strhujúcimi. Najviac ma oslovil Krzysztof Zawadzki, na toho chlapa by som sa veru ešte niekde pozrela (scéna s ním v posteli bola určite najlepšia). Moje titulky môžete nájsť TU.

Všichni prezidentovi muži (1976)

Ako mi povedala mamina: "Iste, chcem vedieť čo sa tam stalo a ako to dopadlo, ale nechcem o tom pozerať dve a štvrť hodinový film. Stačí mi to vysvetliť jednou vetou." Tak moje stanovisko sa pohybuje niekde medzi 132 minútami a jednou vetou.

Hra (1997)

Plagát filmu tuším vraví za všetko. Skutočne skvelé, miestami zdĺhavé, ale k záveru na plné obrátky. Tou streľbou pri konci ste ma skutočne dostali - to VAU Vám patrí zaslúžene, pán Fincher!

Ten, kdo mě hlídá (1987)

Jedná sa tu síce, ako sa píše v obsahu, skutočne o jednoduchý a pomerne predvídateľný dej, ale vo veľmi príjemnej forme. A čo ma naozaj prekvapilo a nadchlo, bolo vykreslenie romantického trojuholníka - žiadne hysterické ženy, vyhrážky - skrátka žiadne scény á la telenovela.

Mondscheintarif (2001)

93 minút monológu ženskej, ktorá uháňa muža a snaží sa pritom dodržiavať nejaké absurdné pravidlá. Vskutku "zábavné", ale je pravda, že skupina Reamonn bola zakomponovaná veľmi dobre.

Taxidermia (2006)

Viete čo nazývam kontroverzným snímkom? BTW: Môže obsahovať spoilery - *Sexovanie s mŕtvou prasnicou, kariéra založená na súťažení v jedení obsahujúca i zábery vracania po každom prežratí, zjedenie poltonového človeka jeho mačkami, vypchanie tela mŕtveho otca a vlastná samovražda za podobným účelom.* Bravó.