Jak se vaří dějiny (2008)

Rozhodne vynikajúci dokumentárny film nielen o varení, v ktorom je vyvážená úroveň vtipu (pani rozprávajúca o okupovaní ČSSR zbierajúca hríby, pričom prerušovala tento vážny príbeh občasnými nadšenými výkrikmi ako napríklad "Oj, grib!"), nostalgických spomienok a smútku. Jednu hviezdičku mu u mňa ubrala časť o Chorvátsku.

Vlčie diery (1948)

Tieto percentá snáď nemyslíte vážne. Nuda, nuda, nuda (a na podporu svojich slov uvádzam fakt, že pri premietaní na LFŠ 2009 nebolo kino zaplnené ani zďaleka, ľudia sa nevedeli dočkať konca a po vytúženom závere bol asi najslabší potlesk, aký som po filme v kine zažila). Inak k tomuto filmu by sa zišli aj titulky, zrozumiteľnosť je totiž na nízkej úrovni (uznávam, že možno za to mohla i hlasitosť). Čo potom museli na Vlčie diery vravieť Češi! :) P.S. to Endlessly: Ale hej, ja som dvakrát zo zdvorilosti poťapkala.

Hvězdná srážka (1978)

Tie dve hviezdičky len kvôli vynikajúcemu publiku a simultánnemu prekladu v kine na LFŠ 2009. Toto je totiž vskutku sračka, ale zábavná a ešte k tomu s Davidom Hasselhoffom. Síce, on je vlastne jedným z najvýznamnejších vtipných faktorov filmu (a to vraj plánuje remake!) :D

Svatební váza (1974)

Chcela som dať odpad!, ale po besede s režisérom sa mi zdá toto hodnotenie primeranejšie (i keď si naozaj nemyslím, že námet čerpal z Jungových kníh, básní a obrazov, v tom bude nejaká úchylka:). Niežeby som mala niečo proti zoofílii s prasnicou a následným splodením potomkov s danou dámou či konzumácii vlastných výkalov, ale dosť ma to nudilo.

Dům k pověšení (1988)

Niečo vynikajúce, avšak zdĺhavé. Vidieť, že Kusturica sa vo svojom remesle vyzná - počiatočný komediálny nádych skĺzol do ostrej drámy tak hladko, že je tomu ťažké uveriť.

Dead Leaves (2004)

Neskutočne šialené (obria vŕtačka namiesto penisu?), akčné, originálne. Pre mňa obviously až priveľmi.

Kikudžiro (1999)

Kikudžirovo "zmrdi" nikdy nenudilo, avšak pre mňa bola druhá polovica príliš emotívne zameraná a snové sekvencie tiež nepridali na hodnotení. BTW: Hlavný hudobný motív je vynikajúci.

Hluboké hrdlo (1972)

Možno raz zmením hodnotenie, keď Deep Throat zhliadnem i vo verzii s pôvodným dabingom a nie francúzskym (alebo budem prinajmenšom rozumieť dialógom). Na polnočnom predstavení na LFŠ 2009 som totiž spravila osudnú chybu, keď som predpokladala, že budú dávať originálnu verziu a nezobrala som si slúchadlá so simultánnym prekladom. Takto som sa mohla naplno sústrediť len na porno scény :-) Update: Po pozretí v angličtine nemením hodnotenie.

Zvláštní bytosti (1990)

Hej, zvláštne bytosti. Akurát, že ja v nich nevidím žiadny skrytý potenciál, pri premietaní na LFŠ 2009 ma chvíľami uspávali.

Batman (1966)

Tak tento Batman ma položil na lopatky, zo začiatku som neveriaco zízala či to myslia vážne, ale potom som si musela priznať, že sa jedná o dokonalú paródiu. Batman a Robin rulezz + niekoľko nezabudnuteľných scén (Batman, ktorý sa tri minúty pokúša striasť z nohy zahryznutého gumového ŽRALOKA až mu nakoniec strekne "batodpudzovač na žraloky" do oka; Batman pobehujúci tri minúty po prístave so zapálenou bombou v ruke nevediac sa rozhodnúť kam ju odhodiť - samozrejme, že kačičky mu blokovali cestu!; zábery z budovy OSN,..).