Donnie Darko (2001)

Film neskutočne strašidelný, depresívny, temný a zároveň šibnutý, ale napriek tomu (alebo práve kvôli tomu?) strašne zaujímavý. Atmosféra toho zvláštna, ktorým prekypuje Donnie Darko, je ťažko opísateľná. Musím sa priznať, že som z toho filmu dosť zmätená a.. znepokojená (správne slovo?). Ale prečo z králikov a klaunov robia vo filmoch hrôzostrašné stvorenia? Špiny. BTW: Video s Patrickom Swayzem zaručene pobaví.

Demokrati (1980)

Nezosúladená, ale vcelku dobrá adaptácia románu Janka Jesenského.

Na západní frontě klid (1930)

V All Quiet on the Western Front sú síce niektoré udalosti pridlhé, rozhovory vyumelkované (nepôsobia uveriteľne) a mimika tváre prehnaná, ale myšlienka knihy je tu zobrazená veľmi dobre.

Až tak moc tě nežere (2009)

Opäť raz niečo z toho ťažko zaraditeľného žánru s primnohými postavami a dlhou stopážou, čo sa Vás snaží poúčať v romantických záležitostiach. Vcelku je to však naozaj príjemné na sledovanie a rozhodne Vás to ničím neurazí (+ sexy Scarleeett).

Krev Borgiů (2006)

Film zobrazujúci najmä 12 rokov mocenského rozmachu tohto rodu od zasadnutia Rodriga Borgia ako Alexandra VI. na pápežský trón, cez jeho smrť a teda až po koniec ich kvázi vládnutia smrťou Césara. Silným kladom je viacrozmerné zobrazenie charakterov.

Stmívání (2008)

Obrovský spoiler (v prípade, ak nechcete vedieť obsah, odporúčam vyhnúť sa i traileru) - upír-vegetarián Edward sa stretol so strnulou Bellou. A zaľúbili sa. A Edward musí Bellu ochraňovať pred inými upírmi. S pomocou smiešnych rozhovorov (napr. príde za ňou na obede a začne len tak od veci: "What if I am the bad guy?", vystraší skupinu chalanov svojím pohľadom atď) a bez nádychu vierohodnosti. Trápne, ale prežiteľné. Mala som chuť na taký teenage-vampire-romantic výgrc. Bolo to super, takmer som sa zadrhla kakaom od smiechu.

Spirit (2008)

„Silken Floss is the most beautiful woman ever." And the most cool. Inak to bola strašná nuda bez výraznejších charakterov.