Bio Ráj (1988)

Krásna hudba, sympatickí herci, dobré repliky, ale niečo mi tam chýbalo. Niečo ku koncu.

Otec rodiny (2000)

Taká rodinná pohodová nuda. Ničím výnimočné, ničím neurazí.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Nezvyknem vyhľadávať seriály ani filmy s upírmi, príp. o upíroch, ale k True Blood som sa istým spôsobom dostala a naozaj ma bavil. Pri hlavnej hrdinke, Sookie, som sa nevedela rozhodnúť, či je taká hlúpučká, ako sa tvári (ale i tak som si ju obľúbila) a Bill pre mňa zostáva ideálom upíra - sexy a fajn. Seriál má síce slabé miesta a je nutná potreba zvyknúť si na nezvyčajný luisianský prízvuk, ale ten sa po čase dá zaradiť medzi klady. Môžem len odporučiť.

Starý dům uprostřed Madridu (1976)

Osudné udalosti ako smrť matky nasledovanej smrťou otca, sex otca s inou ženou, príchod tety ako novej matky a sledovanie babičky, ktorá zabúda na to, čo prežila vo svojom živote a túži zomrieť, by mohli byť zobrazené úplne inak. V Cría cuervos však spôsob splynutia minulosti/prítomnosti/budúcnosti, zvláštne vyrozprávanie sledu udalostí a dlhé scény bez slov, ktoré majú za úlohu umocniť Vaše pocity, dodávajú originálnosť.

Osm a půl (1963)

Federico Fellini veru nebude patriť medzi mojich obľúbených režisérov. 8 1/2 bol pravdepodobne pre mňa až príliš "geniálny" film. A taktiež príliš ukecaný, dlhý, zmätený, nezaujímavý. Hudbu však oceňujem.

Ztraceni (2004) (seriál)

Pôvodne som sa nechcela dať na LOST a dobre som vedela prečo. Bola to závislosť.

Sunset Boulevard (1950)

Z posadnutosti Normy Desmondovej šiel strach, ale pozornosť si zaslúži i slepá oddanosť jej "sluhu" a poučenie pre každú generáciu - Cambia, todo cambia (Changing, everything is changing). Z tohto hľadiska naozaj brilantný film a pre priaznivcov Billyho Wildera povinnosť. P.S.: Ani po druhom zhliadnutí v kine nemením hodnotenie.

Slavný Myší Detektiv (1986)

Tento Disney má kupodivu dobre stavanú atmosféru už od začiatku a kedže sa jedná o animovanú detektívku, poteší taktiež kratučká stopáž. Mimochodom, súhlasím s Němim, veľmi vydarený záver.

A co Bob? (1991)

Bill Murray je neskutočne úžasný komik, pri jeho recitovaní "his favourite poem" som sa skoro pocikala od smiechu. Aby ste mi porozumeli - predstavte si Billa, považovaného za šialeného, pred skupinou psychoterapeutov, pri tom ako vraví: "Roses are red, violets are blue, I'm a schizophrenic, and so am I". Tých situácií však na mňa bolo priveľa, čo si vyžiadalo strhnutie jednej hviezdičky.