Nepřítel před branami (2001)

Tak tento film já řadím naprosto jednoznačně na samotnou špičku válečných filmů všech dob. Nápad, provést diváka bojištěm tehdejšího Stalingradu ,byl naprosto úžasný, a ještě úžasnější bylo samotné zpracování díla. Naprosto nemožná taktika Ruských generálů, která posílala své muže na jistou smrt, vystřídalo postupné vyhlazování německých vojáků pomocí šikovných sniperů. Můžeme vidět, že někdy pozice snipera nebyla opravdu jednoduchá. Slovo "Sniper" není jen o střílení, ale především o obrovské dávce trpělivosti, bez které by asi těžko tito vojáci stali největším klíčem k znovuobsazení Stalingradu. Opravdu geniální práce všech, kdo se na tvorbě filmu podíleli.

Agent bez minulosti (2002)

Po tom, co jsem si přečetl obsah tohoto filmu, jsem měl dojem, že se tak trochu budeme vracet stylem a vzdáleně i příběhem ke klasickému Bondovi. Ale tento film je opravdu unikátním dílem ve svém druhu. Celý příběh nás provází nečekané akce a nenechá nás na minutku vydechnout. Postupné odhalování a vysvětlování všech okolností nás nutí si přát, aby se film ještě o prá desítek minut natáhl. Tento film si právem plný počet zaslouží. Myslím, že lepšího herce, než Matta Damona byste asi jen těžko hledali. Svůj neustálý vážný a tajemný výraz ve tváři takovýmto způsobem mohl zahrát pouze on.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Tak tento seriál je opravdu mistroským dílem. Podrobné líčení od příprav ke "dni D" až po dotažení amerických vojsk až na území Německa. Dalo by se říct že je to i napůl dokument. Výkony herců jsou opravdu skvělé a klobouk dolů před nimy. Mě osobně sice při posledních 3 dílech už chyběla taová ta atmosféra jako s předchozích dílů (jako třeba Bastogne), ale i přesto si toto dílo zaslouží plný počet.

Temný rytíř (2008)

Nolan prostě opět dokázal, že je jední z nejlepších ve svém oboru. Z již ohraného komiksu, který už byl zpracován v kreslené i hrané formě, udělal naprostý "trhák" roku 2008. Je to film s naprostou "vsávající atmosférou" do celého průběhu filmu. Neustále se něco děje. Vedle toho nelze určitě opomenout nejlepší herecký výkon Hetha Ledgera ve svém životě (bohužel pro celý filmový svět ponekud krátkém). Tento snímek se zkrátka musí líbit. Doufám že podobné výsledky budou mít i případné další díly.