Oběť zla (2007)

Průměrné hixplo, které ovšem mezi dnešními břečkoidními vyvražďovačkami a bezzubými krváky působí poměrně svěže. Film mě nenudil a to je hlavní. Náboženskou tématiku sice většinou nemusím, ale tady to jako motiv působilo docela věrohodně. Postavy jednaly celkem reálně a gore scény byly zajímavé. V subžánru hixploitation je tento film docela povedený a pro hororové fanoušky je to povinnost. 60%

Midnight Movie (2008)

Ne, ne, ne. Přestože je nápad docela zajímavý, tak mě to téměř vůbec nedokázalo zaujmout. Film se snaží být něčím víc, ale pro mě je to jen bezzubá vyvražďovačka s docela fajn nápadem. To zpracování mělo být prostě daleko lepší. Atmosféra žádná, napětí žádné. A proč? Protože ji prostě režisér nedokázal vytvořit. Jednotlivé mordy působí spíš trapně, než abych se u nich bál. Pořád se jen někam běhá, haleká a vymýšlí se kraviny a necharizmatický killer jde nezajímavě po krku nezajímavým teenagerům, motorkářovi a jeho borce a nějakým cajtům, kteří jako že možná ví o co tu běží. Jak říkám, z nápadu by se dalo vytěžit víc. Nudil jsem se a když se podívám na nedávno hodnocené dvouhvězdičkové horory, tak tento se jim bohužel nepřiblížil, takže za mě je to za jedna, což v tomto případě není moc výborné. Spoiler: Jediná scéna, která mě potěšila byla ta, jak naši "hrdinové" buší na skleněné vstupní dveře a policajt venku je nevidí. To dokázalo vyvolat očekávání k něčemu lepšímu co bude následovat, ale kde nic tu nic. Ale nápad, kdy si borec pendluje z filmu do "reality" a konec se odehrává ve filmu ve filmu, je povedený. A železná spirálka byla taky celkem originální a cool. 30%

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Rozloučení se Shrekem proběhlo obstojně, to beze sporu. Takové zakončení by mohla závidět kdejaká filmová série. Pocta legendárním postavičkám, které zazářily v jedničce a dvojce, byla úspěšná. Film mě docela bavil, klasičtí komikové (oslík, pinocchio) nezklamali a sci-fi nápad byl zajímavý a nápaditý. Příběh nebyl špatný a provázání s předchozími díly potěšilo. Vaya con Dios Shreku, Fiono, Oslíku, Kocoure, Pinocchio, Perníčku. 70%

Freakdog (2008)

Mírně podprůměrný horor z nemocničního prostředí. Nápad to není zase tak špatný, ale chybí tomu hloubka a lepší atmosféra. Některé scény stály za to, párkrát mě film i slušně překvapil a závěr mě docela potěšil. Celkově to ale není na víc než na dvě hvězdy. Arielle Kebbel je fajn, sice to není moc dobrá herečka, ale mám pro ni slabost. 45%

Lake Dead (2007)

Poměrně nevýrazný horor, který není napínavý, nemá atmosféru a ani děj není nikterak poutavý. Příběh o velké ujeté rodině je dost roztržitý a chvílemi je to až stupidní. Na druhou stranu mě podobné přírodní thrillery dokáží vždy zaujmout a i když to mnohdy není žádná sláva, právě jako v tomto případě, tak se dokážu na film dokoukat až do konce, kdy se to většinou pokazí ještě víc. Ale co už, mám prostě pro podobné filmy slabost. Ale přece jen jedna věc je tady pětihvězdičková a to naprosto luxusní ženské herecké obsazení. 40%

Rumah Dara (2009)

Pokud jde o množství krve, tak se tento film řadí jednoznačně na přední příčky. Je to prostě krvavý masakr, ve kterém si užijete veškerého řezání, sekání, porcování, kuchání, drcení, pálení, mlácení, střílení, vláčení, bodání a tak podobně. Na nějakou logiku se docela zapomíná, což by se dalo v některých momentech odpustit, ale občas je to až moc přitažené za vlasy. Film se v mnoha momentech inspiroval francouzským Uvnitř, takže se zde setkáme s množstvím stejných věcí a situací, což chvílemi trochu kazí dojem. Mysteriózní motiv filmu se ještě dá snést a působí celkem zajímavě. Pokud máte rádi krvavé filmy, kde o nějaký děj moc nejde, tak s chutí do toho. 55%

Otravný pomeranč (2009) (seriál)

Otravný pomeranč dokáže jednoznačně pobavit, takže hlavní účel je splněn. Občas je to sice trapné, ale na to můžu vzhledem k některým velmi povedeným dílům zapomenout. Wasssabi a Wazzup boduje na 100%, ostatní díly také dokáží slušně pobavit.

Mělký hrob (1994)

Docela dobré drama, které se ze začátku tváří jako černá komedie. Celkový dojem ovšem není nikterak valný, děj mě nedokázal zaujmout natolik, abych dal více než 3 hvězdičky. 60%

A proč já? (2005)

Romantický film, který svým dějem poměrně nudí. Přišlo mi to hrozně zdlouhavé a takové rozházené až to na člověka nepůsobilo dobře. Ale Ashlee Simpson a její písničky byly fajn. 45%

Paranormal Activity 2 (2010)

Toto byla téměř stejná písnička a protože to tu už jednou bylo, musím říct, že jednička měla v sobě aspoň nějakou originalitu a napětí, ale tady už to moc nepřekvapí ani nevyděsí. Nevím, co si tvůrci myslí, ale "napínavé" scény alá dveře, pánev nebo přístroj na čištění vody prostě a jednoduše nevystraší. Navíc proč by se "on", který chce úplně něco jiného, zabýval takovými kravinami, to nijak nesouvisí a působí to dost blbě. Pár dobrých scén, kdy je atmosféra přece jenom napínavější, se zde najde i některé lekačky ušly, ale film opět trpí nudnými řečmi a scénami kolem toho všeho a když se navíc nedostaví ani napětí, kdy bychom ho očekávali, zůstane film, který spíše člověka nudí než baví. Pochválit zde můžu závěrečné provázání s jedničkou a několik napínavějších scén, kterých ovšem bylo pomálu. 40%