Klepání na nebeskou bránu (1997)

Nemohu jinak než udělit plný počet. Jízda od začátku do konce. Vtipné a smutné zároveň.

Blbec k večeři (1998)

Jak je vidno, k tomu, aby se divák rozesmál není potřeba fekální humor a přemíra vulgarismů. Tohle je příběh komorní a v podstatě jednoduchý, přesto svým způsom velice sofistikovaný.

Amélie z Montmartru (2001)

Skvělé, příjemné, kouzelné, osvěžující, povzbuzující.

Gigant Shaolinu (1980)

Už si ani nevzpomenu na názvy všech těch kung-fu mlátiček, které jsem zhlédl na stařičkém videu ve sto padesáté kopii s rychlodabingem. Tahle byla jedna z těch lepších, ale kdyby jsem jí dal větší hodnocení, ukřivdil bych jiným filmům. Nejvíc mi utkvěl v mysli asi ten zvuk, každá rána je jako když praskají kosti :-)

Americký ninja 2: Konfrontace (1987)

Největší machrovina je uhýbání se šípům vystřelených z luku, ba co víc, jejich chytání do ruky, do zubů a co já vim kde ještě. Dávám jednu hvězdičku, protože nejnižší hodnocení si nechávám na další díly. Nechápu jak jsem se na to mohl jako kluk dívat.

Americký ninja (1985)

Toto vysoké hodnocení dávám za kostýmy... černí ninjové, žlutí ninjové, červení ninjové, fialový ninjové....

Rocky (1976)

Jednoznačně nejlepší z celé série. Film o tom, že můžeš dokázat cokoliv, stačí jen chtít a tvrdě za tím jít. Stalloneho neherectví tu není vůbec na škodu a k jeho postavě se hodí. Rocky získal 3 Oscary, z toho jeden za nejlepší film, je diskutabilní jestli byl z nominovaných opravdu nejlepší. Možná to bylo kvůli té sentiméntálnosti, tenhle film dokáže chytnou za srdce a nedržet palce tomu outsiderovy vydrží asi jen málokdo.

Návrat k vítězství (1981)

Amíci hrát fotbal (rozuměj kopanou) neumí, to ani na postu brankáře.