Podezření (2022) (seriál)

Krásný příběh, který má velmi reálnou atmosféru. Krásně napsaný scénář, který je nenucený, má v sobě určitou záhadu, která je příjemná, dialogy jsou napsány kvalitně. Co se týče režie a kamery tak je to jedna z nejlepších českých věcí, co jsem v současné české kinematografii viděl. Čistý obrázek, příjemné světla a nádherný "retro look" (vytažení bílé). Michal dokázal z našich nejkvalitnějších herců vytáhnout maximum a to se i odrazilo v samotném seriálu, který by bez kvalitních hereckých výkonu jistě upadl na úrovni. Každý záběr mě fascinoval svojí hloubkou a různorodostí - to se stane tehdy, když má kameraman oko a prostor a nejede v našich zasazených televizních kolejích, což bohužel dnes je naprosto běžný postup a pak ten obrázek vypadá polozprdele, ještě když má gaffer v p*či. Jsem z toho vážně nadšený a těším se na Michalův filmový debut, myslím si, že to bude stát za to. 8.2/10

Top Gun: Maverick (2022)

Dlouho mi nic tak nestálo, jako právě chlupy na nohou, při sledování tohoto úžasného skvostu v kině. Před zhlédnutím nového Top gunu, vřele doporučuji zhlédnout snímek od Tonyho Scotta (r.i.p.) z roku 1986, který je pokračováním právě navazujícího z roku 2022. Už co se týče herecké stránky, tak mě pan Cruise velice překvapil, nejedná se o žádný oscarový výkon, nýbrž o velmi věrohodné a osobité herecké představení. Snímek má fenomenální vizuální stránku. Uchvátily mě právě šíra umístěné v kokpitu stíháček (kokpity jsou šíleně konstruovány speciálně pro 6 imaxových kamer a herci opravdu LÉTALI! - samozřejmě společně s profesionálními piloty letounů), takže co se týče těchto věcí, opravdu revoluční. Jedná se o adrenalinovou dávku, spojenou se skvělým scénářem, který vás nechá si myslet, že víte co se stane, ale ve skutečnosti s Váma tak trochu vyjebe a nechá vás s otevřenou pusou. Za mě solidních 9/10 a musím říct že Jennifer Connelly je čím dál hezčí, což nechápu, jak dělá, ale asi mají v Americe nějaké nápoje krásy, nebo co.