Airwolf (1984) (seriál)

Prvni serie serialu byla i zabavna. Musim oznat ze se dej po urcitem case zacal zcela opakovat a akce se stala domenou poslednich 5ti minut serialu. Ovsem dalsi kolo serialu, kdy nastoupil za pilota tzv. jeho ztraceny bratr uz rozhodne nedosahovala takovych uspechu. Osazenstvo preobsadili (asi aby dodali nove zabavnosti). To se ale nekonalo a po par dilech byl serial ukoncen. Neni se cemu divit scenar se opakoval a hrdiny kvuli kterym by jste se na to divali odstavili.

Ledoví piráti (1984)

Hodne stary film s velmi strasnymi triky. Ale musim priznat ze kdyz jsem ho v puberte videl tak se mi libil. Nedavno jsem jej videl znova, film ma klasicky scenar a kdyby tam byly lepsi triky urcite by mel vic pozornosti. Pokud vam tedy nevadi plastikove pistolky z puvodniho startreku klidne se na film podivejte a urcite se pobavite.

Vládci vesmíru (1987)

Uvedomte si ze film je zalozeny na kreslene predloze HE-Man and Master of Universe. Film se libil. Co taky od neho cekat kdyz v podstate musite zahrat obcas mozna trapnejsi sceny ktere ovsem v podani pro deti byly napinave a vsichni je prijimaji bez namitek, protoze to tam proste patri. Rozhodne kazdy kdo ma rad scifi by se na tuto klasiku obsazenou Dophem Lungrenem mel aspon kouknout. Dolfik tomu dodava ten spravny smrc. Takove ty spravne postavy jako schwarzenegger (Conan) uz se ted ve filmech nerodi.

Captain Power and the Soldiers of the Future (1987) (seriál)

Kdysi to davali na OK3 rano. Serial byl v puvodnim zneni a musim rict ze ¨v dane dobe to byl velmi dobry serial. O tom take svedci hodnoceni na zahranicnich webech. Ovsem dnes pokud se na tento serial podivate s bidou mu date hvezdicku. Je to jako koukat na prvni StarTrek s plastikovymi pistolkami. Pricemz tento serial mel trochu vice vizualnich efektu. Pokud se nadto povznesete, urcite si uziteje dobrou zabavu z 90let.

Vesmírní opičáci (2008)

Ti co tady hodnoti zapominaji na podstatnou vec: a to že film je určen dětem. Příšerky byly moc pěkné, záporňák byl také povedený. A to jak po stránce povahové, tak i to jak vypadal. Děj byl předvídatelný, ale to nevadí protože je o film pro děti. Film zářil barvičkami a jak jsem viděl dětem se to líbilo mnohem véc něž kdyby byla cizí planeta ponořená do nudné šedi. To by byla teprve nuda. Hlášky jednotlivých postav byly fajn. Ti co film přemluvili nezklamali. Postavy držely svou charakteristiku a neměnili se v nahlém zvratu na něco jiného. Celkově musím přiznat že bylo fajn sci-fi vydat se na jinou planetu kterou obývali veskrze milá monstra (nic strašidelného). Film měl pěknou grafiku. A vše dobře skončilo. Bohužel jsem také jenom dospělák takže předvídatelný děj me občas trošku nudil, proto hodnotím tak jak hodnotím.

Tropická bouře (2008)

Film chvilemi zachazi do trapnosti. Hlavne od chvile kdy pristenou v dzungli, reziser vyleti do povetri tak postupne konci vtipne sceny ktere se objevuji spise misty nez aby mely nejaky logicky celek a prijemne na sebe navazovaly. Musim priznat ze jsem se dost nudil nez prisel konec ktery byl opet s trochou humoru. Z tohoto filmu se dalo vytezit mnohem vice a cekal jsem tomu i tak bude (neco ve smyslu ze ti spatni nebudou vedet ze jsou to jenom herci a budou je opatrne honit v dzungli atd).

Bunkr smrti (2008)

Za ducharske sceny sem dal jednu hvezdicku (libil se mi predstavitel-velitel SS). Ale jinak zcela do pulky nudny film. Potom par hrubsich scen a titulky...

Duna (2000) (seriál)

Vynikajici zpracovani knihy Duna. Velmi verohodne, holt tento serial neni o akcnich scenach a startreku, ale hlavne o mocenskem boji s jemnou prichuti fantasy pohadky pro dospele. Rozhodne stoji za shlednuti, jsou zde detailne rozpracovany dulezite a i mene dulezite pasaze, vc. prijemne zapracovaneho hlasu vlastni osoby.

Duna (1984)

Kdyz jsem film videl bez precteni knihy Duna, libil se mi ale teprve po precteni teto knihy jsem pochopil spoustu nerozvedenych narazek ktere ve filmu mely asi vyniknout. Proste to byla takova jakasi pohadka ktera knize delala velkou ostudu. Co take cekat kdyz obsahly dej knihy nelze nacpat do tak kratkeho filmu. Film sice neni spatny ale musim rict ze vedle noveho zpracovani serialu Duna je naprosto priserny. Muj zaver zni: pokud jste necetli knihu a uvidite pohadku ktere ne zcela porozumite.