G. I. Joe (2009)

Když jsem usedal v kině do sedadla, trochu jsem se bál, abych nezplakal nad výdělkem, o to víc jsem byl překvapený, když jsem viděl jeden z nejlepších filmů roku. Vynikající nonstop, opakuji nonstop akce, nanoboti, ninjové, těžké zbraně, tajná podmořská základna, tajná pouštní základna, sexy kočky v latexu, Darth Vader a Dr. Who. Co dodat

Bruno (2009)

Myslím si, že nikdo neobětoval pro pár vtipů víc, než Sacha Baron Cohen. V tomhle filmu jsou věci, co jsem si myslel, že snad nikdy žádný distributor do kina nepustí. Brüno je jediný film, při kterým jsem v kině nahlas řval smíchy až jsem se málem udávil. Ono to ani nešlo jinak, když se řehtali všichni kolem vás.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Jako patnáctiminutová akční sekvence by to bylo vynikající. Tahle akční sekvence ale trvá dvě a půl hodiny. Bez přerušení! Jeden robot bojuje s druhým, pak s třetím, pak třetí se čtvrtým, střih, trocha robo-historie, střih, další robotí bitvy, střih, jeden, dva debilní vtípky, střih, robo-bitva, střih, půlminutový záběr na Megan Fox, střih, robobitva... Kdyby to bylo aspoň o hodinu kratší, tak by z toho možná byl dobrý film, ale Bay to s tou stopáží dost přehnal.

Veřejní nepřátelé (2009)

Jedním slovem zívačka. Po slibném začátku film zapadne do monotónní koleje dobového dokumentu, ze kterého nevypadne až do závěrečných titulků. Proč bych se měl dívat na film, u kterého si připadám jako bych byl neustále mimo hlavní dění, kde se pořádně nepodívám ani na loupež banky, ani na práci policie (FBI)? Ještě štěstí, ža film má Johnnyho Deppa, který tady nahodil charisma největšího filmovýho frajera od dob borců ze spaghetti westernů.

Tenkrát na Západě (1968)

Charles Bronson je největší frajer co kdy kráčel po tomhle světě. Tečka.

Obvyklí podezřelí (1995)

Tradičně vynikající herecký výkon od Kevina Spaceyho. Film připomíná puzzle, které skládáte dílek po dílku a když skončíte, jste velmi překvapeni co vám vyšlo.

Správná volba (2008)

Vcelku průměrná až slabší komedie, která ale skvěle zobrazuje volební populismus typu Paroubek. Kde jinde uvidíte republikány podporovat manželství homosexuálů a demokraty bojovat proti potratům? Za tyhle volební scény hvězdu navíc

Star Trek (2009)

Jako fanoušek původního seriálu jsem se neskonale těšil. Už od prvních minut ale film předčil veškerá moje očekávání, takhle má vypadat Star Trek, žádné televizní kulisy, ale pořádně masité vizuální efekty. Největším problémem filmu je dějová linie. Sice to celkově zapadá do systému původního Star Treku, ale nakonec je film samotný jakýmsi "levobočkem" odehrávajícím se v paralelním vesmíru, vzniklém díky Abramsovu oblíbenému cestování časem. Obsazení postav je trefné, Kirkovi tu klackovitost věříte od Aldebaranu do Zeonu a Bana dokonale vystihl cynického McCoye, skoro jako bych se díval na mladého DeForesta Kelleyho. Naopak nejmíň se mi zamlouval Spock, na můj vkus zahraný až příliš emočně. Solidní 4 hvězdy

Turbodiesel (2008) (studentský film)

Takhle má vypadat pravý dokument, prostě syrově podaný lidský osud. Jenom málo filmů mě po skončení motivuje k tomu abych si po jeho skončení zjistil o tématu něco víc ale tohle je výjimka. Edit: Aha, tak je to fake. No nevadí, je vidět jak je to kvalitně udělaný, vsadím se že nebudu jedinej kdo naletěl