• Krátkometrážní

Venom (2018)

Bylo to mnohem lepší, než jsem čekal. Vtipnej příběh, Hardy hrál dobře a symbiot Venom se taky povedl. Prostě pohodově strávenej večer s timhle filmem! 3,5*

Nemilovaní (2017)

Mám rád, když nad filmem přemýšlím i po odchodu z kina a ještě víc cool je, když i trošku trošičku změní mé vnímání světa. Což se Nemilovaným povedlo. Budu jim fandit při letošním udílení Oscarů. Skvělá hudba, skvělá atmosféra současného Ruska, skvělá kamera. 87%

Anděl Páně 2 (2016)

Zápletka byla slabší (vlastně nešlo vůbec o nic. Bartoška aka God by býval mohl ztracené jablko teleportovat zpátky na Nebe v jakémkoli okamžiku), ale ústřední dvojice byla super, takže v tomhle ohledu mi to fungovalo. Anděl a až překvapivě hodný čert se pěkně doplňují v dialozích a je dobře, že příběh stojí převážně na nich. Kerekes to slušelo a do role se hodila výborně (takovou nenafintěnou krásou), ale její dceru mohli teda vybrat lépe. Za a) nebyla matce ani trochu podobná a za b) hrála tak nějak průmerně, ale možná jsem jen zmlsanej z dětských herců z hollywoodské produkce. Jediné, co mi ve filmu vyloženě vadilo, byla přítomnost Bílé (kdyby tam měla větší roli, tak by mi nedělalo problém film přestat sledovat), ale aspoň byl na konci filmu někdo, kdo umí zpívat. 70%

Méďa (2012)

Zklamání.

Logan: Wolverine (2017)

Laura je děsně super postava. Vlastně všechno a všichni ve filmu si sedli na svoje místo a nemám Loganovi: Woverine, krom drobností (trochu mdlí záporáci, nejasný cíl hlavních postav), co vytknout. To spíš sobě, že X-Menní univerzum znám jen tak okrajově. Asi si to vzdělání doplním.

Duch ve stroji (2017)

Předloha z 95' je vizuální masterpiece, která diváka hodí doprostřed děje a nenechá ho vydechnout. Není lehké se v ní zorientovat, ale zanechá neskutečný dojem. Hollywoodský remake všechno pěkně vysvětlí, ale jakoby mu chyběl náboj. Nezanechal ve mně pocit, že sleduju něco výjimečného. Ne že bych odcházel z kina zklamaný, ale možná bych si to užil víc, kdybych předlohu neznal a očekával americkou sci-fi řežbu. Asi to měli přihrát odvážnějšímu a zkušenějšímu režisérovi. Připadalo mi, jako že se to Rupert Sanders snažil neposrat a světoznámou a milovanou Scarlett Johansson se bál za cokoli peskovat, protože hrála tak nějak prkenně. Přitom ona prkno rozhodně není (wink wink, nudge nudge). Možná se snažila o robotické pohyby, ale tak nějak to nefungovalo - Major by měla být zdokonalanou verzí člověka s pohyby naopak perfektními a ne prkennými, sakra. Z původní animované ikony žánru čerpali tvůrci Matrixu a získala si až kultovní status. Hraná verze z roku 2017 je bohužel jen vysokorozpočtovým odleskem toho, čím mohla být, kdyby se toho chopil někdo s opravdovým zájmem a láskou k žánru. 75%

Crystal Fairy (2013)

Snad jediný film s Michaelem Cerou, který bych asi nikomu nedoporučil. Scénář o ničem, herci nijací, sice uvěřitelní, ale k čemu to je, když se v celém filmu nic neděje a nikam nesměřuje? Samotná Crystal Fairy mi strašně vadila. A ani po požití kaktusu se nestalo nic zajímavýho. Ve svym životě jsem promarnil spousta času nicneděláním, ale Crystal Fairy jsem fakt vidět nemusel.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Už od začátku jsem o Rogue One přemýšlel jen jako o spin-offu, tedy o něčem, co bude asi fajn, ale nemusím to nutně vidět. Takže jsem nebyl tak nahajpovanej, jako třeba na sedmičku, když jsem do toho kina vcházel. Ale těšil jsem se, to jo. No, a dostal jsem přesně to, co jsem čekal (což se většinou nestává - obvykle mě film příjemně nebo naopak nepříjemně překvapí, když na něj jdu s nějakým očekáváním). Bavil jsem se, bylo to super, ale Něco tomu chybělo. Něco co má v sobě třeba malej Anakin, Luke Skywalker nebo Obi-Wan Kenobi. Jyn to Něco neměla. Navíc jí to, nevím proč, moc neslušelo. Třeba v Teorii Všeho jsem byl z Felicity Jones nejvíc vystříkanej a tady jsem na plátně koukal radši na slepýho mnicha nebo droida K-2SO. Jinak jsem rád, že se na plátně objevilo pár postav z hlavní série. A snesl bych i víc. Triky a efekty skvělý, ale třeba lodě ve vesmíru mi chvílema přišly jak z bakelitu a i Hvězda smrti byla chvílema taková trochu homo. A rozhodně si neuvědomuju, že by mi to tak připadalo ve Force Awakens, tak nevim, kde se co změnilo. Ale svůj účel tenhle film splnil; kurevsky se těšim na osmičku!!! A jsem rád, že vznikl. 85%

Teorie všeho (2014)

Hezký romantický příběh, hezká Felicity (tedy Jane), ale spíše jsem doufal, že se dozvím mnohem víc o Stephenově práci a životě. Jako by filmu chyběla hloubka. Určitě bych snesl i delší stopáž, kdyby mi to mělo zajistit méně povrchní zážitek. Viděl jsem už pár životopisných filmů a Teorie všeho se nemůže rovnat s těmi nejlepšími. Líbil se mi, chvílema vlastně moc, ale nejsem z něho unešenej. Velmi silné tři hvězdy.