New Game (2016)

Velice pěkně zpracovaný dokument. Dle mého mnohým lidem, co uvažují o kariéře ve videoherním průmyslu, tento snímek mohl otevřít oči. Přeji si, abych u nás vznikalo více takovýchto počinů. Nemám důvod dát měně než 5*.

Mythica: Soumrak bohů (2016)

Perfektní zakončení téhle fantasy série, kterou jsem si zamiloval a určitě se k ní ještě někdy vrátím. Na konci skoro i slza ukápla. 5*

Mythica: Železná koruna (2016)

Zatím asi nejlepší díl, a to se mi moc líbily i ty předchozí. Fantasy řízlé roadmoviečkem ala Mad Max, ale sakra, proč ne?! Vizuální efekty zase o něco lepší, hudba doposud nejlepší, kamera taky o úroveň výš. Zápletka se pěkně začíná rozplétat. Humor, bože, z Dagena prostě nemůžu! Ten chlapec to zabíjí jako Gimli s Legolasem. Zkrátka nádhera a těším se na finále! 4*

Po strništi bos (2017)

*Spoiler* Po technické stránce nemůžu filmu nic vytknout. Perfektní záběry na krajinu byly jako pohlazení od Terezky Voříškové. O poznání hůř ovšem dopadl scénář. Ke konci naprosto nepochopitelně useklá hlavní dějová linka. Když už nebyla vysvětlena Vlkova smrt, proč jsme se alespoň nedočkali nějakého vzepření vůči otci ze strany mladšího Součka nebo jeho švagra? Jaký byl tedy smysl ve vysvětlování rodinných vztahů, které zabralo minimálně půlku filmu? Divák si tím pádem neodnese naprosto nic, maximálně snůšku náhodných výjevů z druhoválečného období. Z čeho jsem byl taky velice zklamán byl herecký výkon Ondřeje Vetchého. Ač ho mám v jiných rolích velice v oblibě, zde bylo vidět, jak mu role vůbec, ale vůbec nesedla, což zřejmě zapříčinilo časté přehrávání. To, zda to bylo nevhodným scénářem nebo jeho nedostatečnou hereckou flexibilitou nechám posoudit jiné. Pokud budou tento film někdy dávat v TV, možná po něm očkem ještě hodím, ale záměrně bych si ho už sám asi nepustil. Za mě celkem promarněný potenciál kvalitního pre-quelu. 3*

Mythica: Čaroděj (2015)

Kvalitativně má tato série stoupavou tendenci. Příběh trochu potemněl, což vidím jako velké plus. Oproti předchozím dílům se opět zvýšila kvalita některých vizuálních efektů. Dále si cením hudebního doprovodu, v němž byla vyeliminována, pro mě, celkem nepříjemná elektrická kytara. Každopádně i v tomto díle se dalo narazit, v nejmenované scéně, na jeden nepříjemný motiv, který mi zkrátka vůbec nesedl. Co jsem zapomněl zmínit v předchozích komentářích k této sérii jsou vtípky, a nemyslím tím posměšky na účet vizuálu zapříčiněné nízkým rozpočtem, ale skutečně decentní situační humor, bez kterého si už Mythicu nedovedu představit. No nic, vzhůru na pokračování. 4*

Mythica: Boj o Darkspore (2015)

Darkspore je ještě o něco lepší než první díl. Člověk pomalu začíná mít v oblibě hlavní protagonisty. Vizuální efekty jsou zase o fous lepší. Super nenáročná podívaná pro fanoušky fantasy. Zkrátka si stačí představit, že hrajete nějaké RPGčko a přijdete tomu na chuť. Absolutně nemá smysl srovnávat s Hollywoodskými blockbustery, když je rozpočet úplně někde jinde. Já cením snahu a zápal tvůrců. 4*

Mythica: Hledání hrdinů (2015)

Tady je vidět, že do toho dal někdo srdíčko. Na tak malý rozpočet rozhodně klobouk dolů. Při sledování mi přijde, jako bych hrál nějaké fantasy RPG. Ano, film má pár slabších momentů, každopádně ty jsou převažovány několika skutečně neotřelými nápady, kterými jsem byl mile překvapen. Inu, hurá na další díl! :)

Dabing Street - Černý prodej filmů (2018) (epizoda)

Jedna solidní historka o zděděné sbírce porna. V duchu se ale stále modlím, aby v dalších dílech už jakkoliv nefiguroval Kapitán Filcka.