• Krátkometrážní

Q: V oku bouře - Do You Believe In Coincidences? (2021) (epizoda)

Poznámky: Sympatický Brennan, nesympatický Jim Watkins a jeho syn, vytikaný Ron (možná Asperger, možná Incel). 4chan (a potažmo 8chan) coby myšlenková i tematická žumpa (bonbónek pro homofoby - skin & scat). Přesto nebo proto: "Měl jsem pocit, že konečně vím, co si lidi opravdu myslí." Ale pokud tam někdo dělá správce, tak to nebude úplně neomezená svoboda. Navíc nelegální obsah (jako dětské porno) stejně stahovat musí. Všechno bio a všechno v plastu - kde jinde než v Asii. Smoothie z kapusty a smetany? Šaratica hadr. Farma vypadala hezky a celkem prasácky přívětivě. Historie imageboardů a hacktivismu, u toho zvláště linie zleva doprava. Od sexistických her k nové pravici. "Proč je prostě nezabijeme?" a další omezení: "Názor ano, akce ne." Těžko brát QTubery vážně, když jeden vypadal jako seladon, druhá jako pornohvězda a třetí zapomněl, že obžerství je smrtelný hřích. Ekofarma, bio a jóga, to nezní moc vpravo. Ale tě pic - péro!

Ôran kôkô hosutobu (2011) (seriál)

Plusy i mínusy podobné jako anime verze. Mínus navíc: Japonský styl humoru byl v kreslené podobě nejen skousnutelnější, ale i vtipnější. Hodnocení: 64%.

Boku no Pico (2006)

Plusy: Pro hentai typické až groteskně nereálné zpracování umožňuje se nad zjevně pedofilní téma povznést, byť určitě ne každému, ba ani většině ne. Nicméně, výbavu měl Piko už jako dospělý a výkonnost jako špičkový pornoherec. Vlastně ani ten by nedokázal, aby se jeho... ehm... dírka chvěla slastným očekáváním. Víc mě kupodivu zaujalo, že mladičký Piko se ke vztahu postavil dospěleji a odmítl, že by měl jen fyzickou rovinu i předstírat jiné pohlaví. Mínusy: Bohužel další dva díly Pikovu předčasnou dospělost popřely a byly vlastně jen o tom, jak se zkazil. Nepomohl ani pikantní fakt, že ještě mladší Čiko byl vlastně seme. Postava CoCo by se hodila do dnešní doby, ale v OVĚ vypadala jen jako další exces. Scéna dospělé sestry, která se z dovádění chlapců málem utopila ve vlastních šťávách, působila zase spíš jako návod, jak by měli diváci tento šotakon brát. Orgasmická hyperbola na závěr celé série už nebyla ani usměvná. Hodnocení: 38% (jen díky 1. dílu).

Holky z červeného gauče - Únik (2021) (epizoda)

Poznámky: Pár zajímavých informací, ale spíš se jen opakovali. Naturalistické násilí tentokrát mezi holkama, ale ne dost. Vlastně se neposunuli ani o píď. Zatím nejslabší epizoda.

Alex and the Handyman (2016)

Plusy: Úžasný dětský herec. Bravurně vyplavali z nebezpečných vod. Černá komedie. Mínusy: Ostatní herci nic moc. Okolí podle mě zas tak neovlivňuje, ale v tomto případě se výsledku nedivím. Celkový dojem jen zlomyslné pitominky. Hodnocení: 48%.

Q: V oku bouře - Calm Before the Storm (2021) (epizoda)

Poznámky: Parádní intro, ale Američtí bohové s podobným přišli dřív. Watkinsův kutloch obloženej plyšákama. Neuvěřitelné, čemu někteří Američané uvěří. Mrazivé deja-vu u konspirace, že nějaká skupina zneužívá a zabíjí děti a pije jejich krev. Američany přece formovala demokracie, ne totalita. Přístup k informacím místo aby znemožňoval šíření propagandy a konspirací, tak jejich šíření naopak urychluje. "Černá listina" Q doporučením, na čí články se podívat. Vysmátý odhalovač konspiračních teorií Sommer vedle vyklepaného konspiračního teoretika Posobiece. Rozvášněný Alex Jones: "Už to přichází!" Nebo to přišlo na něj?

Klub společníků óranské střední (2006) (seriál)

Plusy: Roztomile hysterická rabukome. Oslava dětských snů, věčného (i když možná pitomého) optimismu a pevných přátelství byla hodně fajn. Mínusy: Škoda, že postupně obětovali vtipné situace vyplývající ze střetu snobské zlaté mládeže se skromnými poměry studentů se stipendii ("Podívejte se, konfekce! Mají tady toho tuny a všechno úplně stejný!") na úkor dramatičtějších linek. Hodnocení: 85%.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Mínusy: Tvůrce okatě nadržoval outsiderům (vč. jednoho gaye). Na jeden film možná příliš dvojí sexuální zneužívání mladistvých... Plusy: ...ale třeba by bez toho neměl závěr tak očistnou sílu. Navíc z hlediska homofobních stereotypů jistá úleva, že ani v jednom případě nešlo o homosexuálního pedofila. Obecněji - navzdory zasazení mezi typicky povrchní puberťáky překvapivě dospělý film. Někteří puberťáci se v něm na dospělost dokonce těšili, místo aby si pubertu prodlužovali. Hodnocení: 78%.

Pekelná kuchyně (2005) (pořad)

Celou jsem viděl pouze 12. sérii. Ale i tak - chápu, že se soutěžilo o místo šéfkuchaře dané restaurace, ale rychle mě znudilo, že se celou sérii vařilo jediné menu, různé a vlastní pokrmy jen při úkolech. Protože to bylo moje první setkání s Ramsayem, jeho hrubost mě nejdříve znechutila, ale pak jsem se s ní smířil, protože mi bylo dost nesoutěžících hodně nesympatických už tou typicky americkou velkohubostí. Hned v první epizodě bylo ostatně zřejmé, že nejméně polovina z nich neměla na to, aby kuchyni vedla. A samozřejmě Ramsay jako budoucí zaměstnavatel a majitel restaurace, kde bude vítěz pracovat, má právo na vysoké nároky tím spíš, že školení kuchaři dělali i školácké chyby. Ale neptejte se mě, jak teda mohli prolézt konkursem. Fandil jsem dvěma ženskejm, ale jedna si to pokazila chováním a druhá nedostatkem nápadů. Takže s vítězem celkem spokojenost. 59% (za 1 sérii) (To už jsem navíc věděl o lepších Ramsayho talentovkách.)

Holky z červeného gauče - Sex a krev (2021) (epizoda)

Skoro by se dalo říct, že mi odpověděli na minulý rejp do heteráckých prasečinek lesbickým motivem, ale bylo to kapánek jinak. A byl tam vidět i další progres – ještě já jsem z generace, která je v šoku, že takhle chlap ženskou v seriálu přece mlátit nemůže. Ale může. Stejně jako (a bohužel) ve skutečných případech. Taky je plus i z minulých dílů, že holky, najmě netrénované, neukazují jako supermanky, ale jen hbité a s nezbytným štěstím.