Čtyři bratři (2005)

Bratry jsou jenom díky své adoptivní matce. Po letech se sejdou na jejím pohřbu a když už se tak sešli, rozhodnou se zjistit, kdo ji zabil a proč. A samozřejmě pomstít její smrt. Největším pomocníkem v pátrání se jim stává kanystr s benzínem. Hm, dlouho jsem váhala mezi 2-3*, ale když je vše sudé, tak u sudého čísla taky zůstanu.

Utopie - Nejvíc lidí žije v Číně (2002)

Ano, těžko popsatelný, skvělý film (golfista). Několik zdánlivě obyčejných příběhů: o jednoduché výměně manžela, o podivných chutích krávy, o nelegální adopci, o cynismu dětí, o magii Pokémonů, o propadajících se proletářích .. o volbách a norských politických stranách. P.S. Jedné straně bude chybět 9 voličských hlasů.

Tramwaj (1966)

Krátký černobílý snímek beze slov. Náhodné setkání dívky a chlapce v tramvaji a on předčasně vystoupí do zimní noci.

Napiš si svou smrt (1998)

Podrazil v soudní síni svého klienta. „neměl se usmívat“, za což mu byla doživotně odebrána právnická licence, „morálka je drahý luxus“. Takže se živí rybařením a pokouší se napsat knihu, jenže „psaní je těžká věc“ a najednou drží v rukou brilantní rukopis, jehož autor náhle zemřel. Tak proč si ho nenechat, nevydat ho pod svým jménem a vychutnat si úspěch. Taková šťastná náhoda. A o to větší překvapení, když zjistí, že je autorem knihy, která je něco mnohem víc než dobře napsaná beletrie.

Rozbijemy zabawę (1957) (studentský film)

Lampiony, kapela, pánové ve fraku a trenýrkách, dámy v šatech a parta nezvaných, která zahradní párty ukončí.

Jack-Jack útočí (2005)

Proč se bát hlídaní? Pokud má baby-sitter, funkční hasicí přístroj a zrcadlo, navíc je ve střehu a dokáže své obranné zbraně použít. Tak je to pohoda! Ťuťu ňuňu.....

Fractured Fairy Tales: The Phox, the Box & the Lox (1999)

Mazaný vlk jménem Tenlišák, kterého „neměli ve vsi rádi, ale nikdo na něho nedokázal vyzrát“. Opravdu velmi šikovný šmelinář, který spravedlivě dělí na polovinu v poměru 80% pro mě a 20% pro tebe a bohužel ta vlastní hamižnost, která i chytráka přechytračí. BACHA spoiler!

Popelka (1969) (TV film)

Naprosto unikátní černobílá pohádka s písničkami, kde si „smutná, ubohá popelka“ prozpěvuje „proč mě nikdo nemá rád, to je to, co mě trápí“, navíc se pořád „baví s holubem“, k tomu zlá macecha „ nebreč pořád nevděčnice“ a nevlastní sestry, které ji s ničím nepomůžou „No Popelko, ty jsi se zbláznila,vždyť by si zničily ruce“ princ, který se má oženit .„Kdopak mi poradí, jak mezi tolika vybrat tu pravou ?“ A král, který by už Mojmíra rád udal „na co je ti vychování na nic samozřejmě.. Být já dneska jako ty, věděl bych si rady“. Ale i nevlastní sestry je třeba provdat „Odpočívat budete až se vdáte!“. Hejno holubů „jedno zrnko popela, jedno zrnko máčku, abys taky věděla, že máš hejno brášků“ a jejich rada a heslo „mlha přede mnou, mlha za mnou“. A princ, který pocítí „Takovou sladkou tíhu“A pro mě naprosto nezapomenutelný dialog, který jsem (dávno tomu) uměla nazpaměť : „A řekni,máš mě taky aspoň trošinku ráda? –Mám.- A vezmeš si mě, řekni, vezmeš si mě? Oznámím to otci a celému sálu a do celého světa“ Ach ta láska..“Ať jsi kdo jsi, tak jsi krásná ..... ty jsi má láska, já to vím“ .