Terminál (2004)

Steven Spielberg pokračuje v duchu své úspěšné komedie „Chyť mě, když to dokážeš“. A je tu opět pohodový film. U mě spokojenost. Jen tak dál!

Magnolia (1999)

„ Podivné věci se stávají pořád" Devět zoufalců jsou v těžké depresi, vlečou sebou traumata z mládí, bolest, deziluzi a osud nebo náhoda si s nimi opět pohraje. Změní jejich plány, zkříží jim cestu, dojde k setkání. A něco vznikne láska?, úcta?, přátelství? . K tomu všemu nádherné sugestivní písničky Aimee Mann. Prostě skvost.

Mazací hlava (1977)

U spousty filmů Davida Lynche nemám vlastně ponětí o čem jsou. Přesto jeho šílené hlavolamy zbožňuju! Ale " Mazací hlavu" ... tu jsem "jenom" nepochopila.

Ken Park (2002)

Zážitek z filmu-pocit nevolnosti.

Divoké kočky (2000)

Prima oddychový film. Bod navíc dávám za pohodové písničky LeeAnn Rimes. A za vysvětlení názvu filmu (Coyote Ugly). "Co je hnusnej kojot? Už jsi se někdy probudila střízlivá po sexu na jednu noc, vedle chlapa co ti ležel na ruce a byl tak hnusnej, že by sis jí radši ukousla, než bys ho probudila. Tak to je hnusnej kojot."

Bohové a generálové (2003) odpad!

K nepřežití !!! Velkolepá nepředstavitelně patetická nuda. Vzdala jsem to bohužel asi až po 2 hodinách - byla to věčnost.

Kdo se bojí Virginie Woolfové? (1966)

Skvostné zpracování šokující divadelní hry. Nemilosrdný manželský teror. Sadismus, masochismus, agresivita, chorobná ctižádost, nenávist.Vše zalité v alkoholu....„Ano, v jakémkoliv smyslu, pijte. Budete to potřebovat, jak budou roky plynout.“ Elizabeth Taylor ve své nejlepší roli.

Západní křídlo (1999) (seriál)

Život úředníků a politiků v Bílém domě. Dramata světové politiky, ale i vzájemné naschvály „ obyčejných“ zaměstnanců, trapasy všedních dnů, boj o moc nebo jenom o vyšší plat. To vše je Západní křídlo. Allison Janney v roli tiskové mluvčí je úžasná.

Pohotovost (1994) (seriál)

Atraktivní lékařské prostředí, strhující tempo, láska ale i bolest, svérázný humor a sympaťák George Clooney. Prostě ER hltám už od úvodních slov " televize Prima (Nova, Markíza) uvádí ..." až po závěrečné titulky

Pod toskánským sluncem (2003)

Neobvyklý, milý, slunný film. Jste-li v depresi, vřele doporučuji, dává naději - já jsem ho viděla 6x a pořád to funguje. "Lítost je ztráta času. Je to část minulosti, která tě zmrzačuje v přítomnosti".