Santa je úchyl! (2003)

Opravdu drsný humor. Ale - dělat Santu Clause, to je skutečně Fucking Job.( Ještě, že Jéžišek je tak chytrý, že si přání nechává posílat poštou a nemusí to řešit v obchoďáku ) Billy Bob Thornton - Santa Claus s flaškou v ruce jedné a s cigaretou v druhé je prostě ..odpudivě neodolatelný.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Přiznávám, měla jsem strach. Na jednu stranu jsem se těšila na další nádhernou šílenost ve stylu „V kůži Johna Malkoviche“ na druhou stranu mě děsilo obsazení hlavní role-nesnáším „humorné“ škleby Jima Carreyho.Nezbývá než konstatovat, že Jim Carrey mě velice mile překvapil a tímto se mu hluboce omlouvám. A poučení z filmu- radost ze života zřejmě spočívá v našich šťastných minulých časech, v naších vzpomínkách. Nemazat!!!

Dogville (2003)

Z těžké deprese mě naštěstí dostal závěr filmu

Maléna (2000)

Vždycky jsem si myslela, že krásná žena má mnohem snazší život, ale tenhle film o lásce, o dospívání a hlavně o „hodných" lidech z maloměsta mě dokonale vyvedl z omylu. Zřejmě i tady platí, že pokud má někdo něco navíc, třeba krásu nebo hrdost, prostě cokoli navíc. Udělají ostatní všechno proto, aby o výhodu přišel a .... obyčejně se jim to i podaří.

Svět podle Garpa (1982)

Irvingova kniha patří k mým oblíbeným - film byl pro mě obrovským zklamáním.

Nespavost (1973)

!!! Možný spoiler!!! Manžel se chce zbavit své bohaté ženušky-Elizabeth Taylor (zavřít ji navždy do blázince).... a potom si užívat za její peníze s její kamarádkou. Ona se, ale rozhodne - zbavit se obou. Neobvyklý návod na perfektní dvojnásobnou vraždu. Chce to jen předstírat hysterii, naštvat policii (nic nenaštve poldy víc než když je pravidelně informujete o vraždách v sousedním domě-které ovšem vidíte jenom vy!!!. Necháte je několikrát prohledat sklep-nejlépe v noci, překopat zahradu-nejlépe několikrát atd. atd.). A mít dobré sousedské vztahy. Asi nejlepší horor, jaký jsem kdy viděla. Napínavý, chytrý, vtipný, kultivovaný a dobře zahraný, s úžasnou atmosférou a překvapivým závěrem.

Štika v rybníce (1951)

Pracuji ve stavebnictví, takže *** dávám za úžasné zedníky z říše snů, které bychom rádi okamžitě přijali - dohoda jistá.

Fahrenheit 9/11 (2004)

Je to demagogie- je, uznávám to. Uzpůsobuje si Michael Moore fakta-ano, ostatně jako většina. Ale oproti politice a náboženství (obojí na demagogii založené) dokáže tenhle film pobavit a oproti politice a náboženství-nedokázal ani ublížit, i když ten záměr tu byl.

Barbarella (1968)

Podle mě nejlepší komiksový film. Film, který Jane Fondová natolik nenáviděla, že donutila svého 3 ( asi- nejsem si jistá) manžela Teda Turnera, aby ho koupil a navždy ztratil. Ironií osudu se naštěstí stalo, že ke konci manželství, byla Barbarella na jeho příkaz vysílána i několikrát týdně. Po rozvodu vyšla na DVD.