• Pohádka

Bakaláři - Kamarád z vojny (1985) (epizoda)

Ikdyž jednoduchá, tak úsměvná povídka která se mi ani nechce věřit že se někomu skutečně přihodila.

Sázka pro dva (1978) (TV film)

Klasický nudný romantický snímek bez nápadu, který nemá s komedií totálně nic společného.

Příběhy slavných - Ta, která odmítla Hollywood (2013) (epizoda)

Dalo by se říci že je to takové stručné shrnutí jejího života. Podle toho co tam vykládali o její povaze, tak by mi asi nebyla sympatická. Ale přesto je mi jí trochu líto jak musela trpět v tom vězení. Což popisovala ve své knížce Útěky.

O tlustém pradědečkovi (1970) (TV film)

Po dlouhé době opět jedna z neklasických pohádek ve které mě přišlo Peškovo přestrojení velice vtipné když si v realitě udržoval figuru. Jinak výborné herecké výkony a prostor tu dostali všichni herci se pořádně zviditelnit. Jinak zpívání bylo téže pěkné.

Právě začínáme (1946)

Od Vladimíra Slavinského jsem viděla film Falešná kočička což byl zatím pro mě nejhorší prvorepublikový film který jsem viděla. Ale tento film se mu opravdu povedl. Žádné námluvy, milovníci atd. nýbrž netradiční složení rodiny a chlapec který nebyl vůbec hloupý a moc dobře věděl jací lidé mu dávají rodičovskou lásku.

O chrabré Kordule (1972) (TV film)

Veselá mikro pohádka o tom, že princezna nemusí být jenom hodná a chytrá. Může mít také svaly jako skály a statečné srdce. A Pešek tady svými vševědoucími řečmi dokázal opravdu pobavit.

Krkonoše (2017)

Myslím že pro ty co nikdy nebyli v Krkonoších to musel být velký zážitek. Alespoň pro mě to byl. Jeli jsme na tento film do kina do Havlíčkova Brodu a stálo to opravdu za to. :-)

Život je krásný (1940)

Kdyby tam byl Nový trvale převlečen za dědečka a Baarová by se do něho postupně zamilovávala a svoje přestrojení by sundal až na konci, tak bych dala vyšší hodnocení. Ale stejně jsem si přála aby se zadala s Peškem. Jim by to spolu tak slušelo. Ale bohužel se to nepodařilo.

Příběhy slavných - Dva chrámy Josefa Kemra (2005) (epizoda)

Výborný dokument. Akorát mě mrzí že Kemr nebyl za mlada u holek vůbec oblíbený. Byl to okatý a pěkný kluk s hustými vlasy. Co by kdo ještě chtěl. A to že holky letěly po Hrušinském opravdu nechápu. Jinak to že se Kemr oženil s nějákou co měla kladné názory na komunisty, tak kdoví jak to tam mezi nimi v soukromí fungovalo. Jestli si občas nevjeli do vlasů. Ale věřím tomu, že Kemr se určitě geniálně dokázal chovat k ženám což potvrdila jeho druhá žena. Škoda že ke konci života tak trpěl. Ale všechna čest že odešel hrdinsky přirozeně. Jiní jak jsou těžce nemocní, tak to urychlí sebevraždou. Jinak to že byl věřící bylo moc pěkné. Víru respektuji.

Šťastnou cestu (1943)

No jo, copak Mandlová. Ani se jí nedivím že tuto roličku nechtěla hrát a že ji k tomu režisér musel donutit. Jak uvádí kniha o Nataši Gollové vydána Alešem Cibulkou. Ta si vždycky užívala jenom role nastrojených dam které si záhy uloví svého vyvoleného. Tady se její role obrátila úplně naruby avšak u ní je to naprosto originální role. A pokud jde o Gollovou, tak ta tady vypadá neskutečně krásně. Kdybych byla režisér, tak ztratím blaženě hlavu a obsadím ji hned. Ale zase nebýt toho faktu že nakonec neuspěla, tak by si svého krásného kluka neulovila. Ani se mi nechtělo věřit že Pešek v tak malé roli stihnul zahrát opět roli milovníka.