• Pohádka

Půlnoc v Paříži (2011)

Konečně jsem to našla. Filmy ze zahraniční produkce sice sleduji minimáně, ale zrovna tento film je výborný. Sledovali jsme ho ve škole a já si strašně dlouho nemohla vzpomenout na jeho název. Pan umělec se nakonec rozhodl správně a získal ženu kterou si zasloužil.

Ratatouille (2007)

Hrozně milý film o tom že se mohou kamarádit i bytosti zcela odlišných světů. Stačí se jen vzájemně dohodnout. Ale už jsem to viděla mockrát, takže v současnosti už takové nadšení nesdílím.

Ten svetr si nesvlíkej (1980)

Asi se mi to líbilo o trochu víc než Všichni musí být v pyžamu. V tomto filmu jsou vtipné dialogy, ale děj nedává vůbec smysl.

Sedm hladových (1988)

Trochu nudné, ale obsahově správné drama. U starších obézních lidí, co celý život ujíždějí na uzeninách a zákuskách je jedno jak silné jsou osobnosti. Vždycky je něco dokáže zlomit.

„Babičky dobíjejte přesně!“ (1983)

Libuše Havelková zde předvedla excelentní výkon. Byla přirozený robot který si stanoví jednoznačné priority za kterýma jde ikdyby jí to mělo stát její umělý život. Což taky na konci filmu stálo.

Žena, která ví, co chce (1934)

Obyčejná prvorepubliková komedie kde se matka snaží své dceři naznačit aby si z ní nevzala příklad a dcera se samozdřejmě rozhodne správně.

Rodinné prípady (2012) (seriál)

Snažili se kopírovat křižovatky života, akorát je tento seriál mnohem méně propracovanější a už to zkrátka není ono.

Červená ještěrka (1948)

Klasická červená knihovna, kde muzikálová hvězda má mnoho nápadníků a samozdřejmě si získá srdce svého vyvoleného který si ji namluví až příliš jednoduchým a nesmyslným způsobem. Jediné co na tomto filmu bylo zajímavé bylo to, že se zde vyskytovala malá ještěrka. To ale není důvod proč bych si tento film měla zrekapitulovat a proto čtyři hvězdičky nedám.

Probuzení (1959)

Velmi poučný film jehož hlavní myšlenkou je že se nemáme s žádným nesolidním člověkem od počátku zahazovat jinak je pak z toho takový průšvih ze kterého nelze uniknout. Přiznám se že se mi hodně v noci zdá o tom, že lítám v průšvizích a proto jsem ráda že vždycky u mě pak nastane probuzení.

...nebo být zabit (1985)

Film byl určitě dobře udělaný, ale strašně deprimující. Kdoví co se všem asi honilo hlavou když byli vystaveni velkému nebezpečí.