Obecná škola (1991)

Hlášky: ředitel: - "Kdo chce vidět Idiota, ať se staví v ředitelně." & Eda Souček: - "Tati, pan Chroust je lidovec?" Fanouš Souček: - "Pan Chroust je blbec." Eda Souček: - "Ale lidovec!" Fanouš Souček: - "No to taky, ale máš lidovce, který jsou chytrý, třeba pan Ludvík. Každá politická strana má členy chytrý a hloupý." Eda Souček: - "A ve který je nejvíc blbců?" Fanouš Souček: - "No..." paní Součková: - "Jez! Vystydne ti to!" & paní Součková: - "Takový hovory nemají pro dítě žádnou cenu. Ještě řekne před panem Chroustem, že je blbec." Fanouš Souček: - "Aspoň by se to konečně dověděl." & (Fanouš s Edou se prochází po elektrárně.) Fanouš Souček: - "To jsou transformátory." Eda Souček: - "Já vim. Tati, to jsi ty!" (Zasměje se.) Fanouš Souček: - "Jak to?" Eda Souček: - "Tak ti řikaj, říkají ti Tranďák." Fanouš Souček: - "No to víš, každýmu se v práci nějak říká." & Eda Souček: - "Mami, mami, Mlejnková je úplně blbá, slyšela Tranďák a myslela, že tatínek!"

Let Fénixe (2004)

Hlášky: A.J.: - "Vážené panstvo, jak jste si asi všimli, venku je velká turbulence. Zůstaňte na místech a laskavě mi nepodělejte letadlo." jeden z pasažérů: - "Co to bylo za zvuk?" A.J.: - "Vše je v pohodě. Závan větru právě utrhl naši anténu, ale poletíme dál." jeden z pasažérů: - "Anténu od vysílačky?" A.J.: - "Ne, tu k satelitní televizi." & Liddle: - "Já si myslím že člověk potřebuje v životě jen jednu věc. Potřebuje někoho kdo ho miluje. Jestli jim to nemůžete dát, tak jim dejte aspoň něco v co můžou doufat. A jestli jim nemůžete dát ani to... tak jim dejte něco co můžou udělat." & Sammi: - "Myslel jsem si, že ty nejsi věřící, Rady." Rady: - "Spiritualita není víra. Náboženství lidi rozděluje. Ale víra v něco je spojuje."

Velká země (1958)

Hlášky: Buck Hannassey: - "Prej si mě chtěl, otče." Rufus Hannassey: - "Než ses narodil, tak ano." & Rufus Hannassey: (k synovi Buckovi) - "To by bylo něco chlapče, kdyby sis vzal Julii Maragonovou. To by byl učiněnej zázrak. Hleď si jí. Buď milej. Přestaň běhat za každou sukní. Jednej s ní upřímně. Občas se vykoupej." & Rufus Hannassey: - "Dlouho se z nich nestřílelo. Budou se muset vyčistit." James McKay: - "Udělám to, jestli chcete." Rufus Hannassey: - "Poučujte si svoji babičku. Uměl jsem zacházet s těma hračkama dřív, než jste se narodil."

Život Briana (1979)

Hlášky: Brian: - "Mami, mám velký nos?" Brianova matka: - "Přestaň myslet na sex!" Brian: - "Ale vždyť jsem na něj nemyslel!" Brianova matka: - "Pořád myslíš na to jediný. Bude se holkám líbit tohle? Bude se holkám líbit tamto? Je příliš velký? Je příliš malý?" & Matyáš: - "Podívejte, myslím, že by se nemělo brát jako hřích, když někdo řekne "Jehova"." (Všichni v davu kolem polknou.) židovský úředník: - "Jen si to stěžujete!" Matyáš: - "Stěžuju? Jak by to mohlo být horší? Jehova! Jehova! Jehova!" židovský úředník: - "Varuju vás! Jestliže řeknete "Jehova" ještě jednou... (Někdo na něj hodí kámen.) Co?! Kdo to byl? No tak, kdo to byl?" někdo v davu: - "Ona! Ona! (najednou začne mluvit mužským hlasem) On! On to byl! On!" židovský úředník: - "To jste byl vy?" muž v davu: - "Ano." židovský úředník: - "Jakto?" muž v davu: - "No řekl jste přece "Jehova"." (Dav na muže začne házet kameny.) židovský úředník: - "PŘESTAŇTE! PŘESTAŇTE! HNED TOHO NECHTE! NECHTE TOHO! Dobrá, podívejte, nikdo nebude nikoho kamenovat, dokud nepísknu na tuhle píšťalku. I kdyby... a tohle ZDŮRAZŇUJI... někdo opravdu řekl "Jehova". (Dav úředníka ukamenuje.) & Pilát Pontský: - "Nuže, židovský lotfe..." Brian Kohn: - "Nejsem Žid, jsem Říman!" Pilát Pontský: - "Fíman?" Brian Kohn: - "Ne, ne, Říman." (Centurion Brianovi liskne.) Pilát Pontský: - "Á, tvůj otec byl Fíman. Co byl?" Brian Kohn: - "Byl centurion v jeruzalémské posádce." Pilát Pontský: - "Vskutku? Jak se jmenoval?" Brian Kohn: - "Notorius Maximus." (Centurion se zasměje.) Pilát Pontský: - "Centuvione, máme v kasávnách nějakého Notovia?" centurion: - "To ne, pane." Pilát Pontský: - "Jsi si nějak moc jistý. Kontvolovals to?" centurion: - "Ne, ale myslím, že jde o žertovné jméno. Jak Poblijus Tupus nebo Pyjus Čůrus, pane." Pilát Pontský: - "Co je směšného na Pyjovi Čůvovi?" centurion: - "Je to žertovné jméno, pane." Pilát Pontský: - "Můj obvovský pfítel v Fímě se jmenuj Pyjus Čůvus." (Strážný #4 se zasměje, Pilát k němu přejde.) Pilát Pontský: - "Ticho! Co je to za dvzost? S takovým chováním tě bzvy pfefadí ke gladiátovům." Brina Kohn: - "Můžu jít?" (Centurion Brianovi zase liskne.) Pilát Pontský: - "Jen počkej, až se to dozví Pyjus Čůvus!" (Strážný #4 se zasměje.) Pilát Pontský: (na centuriona) - "Odveďte ho!" centurion: - "Pane, on... On jen..." Pilát Pontský: - "Ne, ne, do týdne ať bojuje s rozzufenými zvífaty." centurion: - "Ano, pane." (na zdrceného strážného #4) - "Jde se." Pilát Pontský: - "Mé pfátele nebude zesměšňovat spovostá soldateska. Ještě někdo se chce tvochu zasmát jménu mého pfítele, Pyja...? Čůva?" (Strážný #3 se potlačovaně zasměje, Pilát k němu přejde.) Pilát Pontský: - "Co ty? Pfijde ti svandovní... (Strážný #3 kroutí hlavou a kouše se do rtů, aby se nesmál.) ...když vyslovím jméno Pyjus...? (Strážný #3 zakňučí stěží potlačovaným výbuchem smíchu.) ...Čůvus?" (Strážní #1 a #2 se potlačovaně zasmějí, Pilát k nim přijde.) Pilát Pontský: - "Má také manželku, víme? Víte, jak se jmenuje? Jmenuje se... Polulina. Polulina Permanenta..." (Všichni strážní v místnosti vybuchnou do nekontrolovatelného záchvatu smíchu.) & Arthur: - "Zdráv buď, Vykupiteli!" Brian Kohn: - "Já nejsem Mesiáš." Arthur: - "Jsi, já to musím vědět, pár jsem jich už následoval." dav: - "Zdráv buď, Mesiáši!" Brian Kohn: - "Já nejsem Mesiáš! Rozumíte? Na mou čest!" dívka: - "Jedině pravý Mesiáš popírá své božství." Brian Kohn: - "Mám vůbec na vybranou? Tak jo! Jsem Mesiáš!" dav: - "Je jím! Je to Mesiáš!" Brian Kohn: - "A teď... Jděte do prdele!" & mudrc č. 1: - "Vedla nás hvězda." Brianova matka: - "Vedla vás lahev, chcete říct."

Nezvratný osud (2000)

Hlášky: Hare Krishna: - "Smrt neznamená konec." Val Lewton: - "Bude znamenat pro tebe, když nenecháš moje studenty na pokoji." & patolog: - "Smrt nezná náhody. Ani shody okolností. Ani smůlu. A ani záchranu. Musíte pochopit, že my všichni jsme jak myš, kterou kočka drží za ocas. Každý krok, který učiníme, ať už obyčejný nebo významný, jestli zastavíme na červenou nebo pojedeme dál, s kým se budeme milovat nebo kdo se s námi milovat nechce, jakými letadly poletíme nebo z nich vystoupíme, je součástí sadistického plánu smrti, který končí až hrobem." & Agent Weine: - "Můžeš mi slíbit, že už nikdo další nezemře?" Alex Browning: - "Ne, to nemůžu."

My děti ze stanice Zoo (1981)

Hláška: Detlev: - "Už první den. Teď, když to máme pod kontrolou, musíme být opatrní, abysme se k tomu nevrátili." Christiane: - "Teď víme, že můžeme přestat. Teď si můžem jednu dávku dovolit."

Demolition Man (1993)

Hlášky: Simon Phoenix: - "Medvídek!" ochranka: - "Jaktože znáte heslo?" Simon Phoenix: - "To já nevím a ty chcípni!" & John Spartan: - "Kde jsou rukojmí?" Simon Phoenix: - "Rukojmí jsou... Hovno, všichni jsou mrtví!" & Simon Phoenix: - "Já jsem asi musel udělat nějakej dobrej skutek. Ale nevím, co to bylo."

Taxi 4 (2007)

Hlášky: Cice: (známý francouzský fotbalista, komentuje jízdu) - "To je hustý." Daniel Morales: - "Jednou jsem závodil s Konkordem." Émillien: - "Nerozptyluj ho blbejma historkama." & Daniel Morales: - "Kde je Gilbert?" Émilien: - "Má v sobě několik prášků, ale pořád někde řádí. Dokonce jsme ho přihlásili na maraton New Yorku, ale asi ani to nebude stačit..."

Na samotě u lesa (1976)

Hlášky: Petřík Lavička: - "Tati, předjel tě trabant..." Oldřich Lavička: - "No jo." Petřík Lavička: - "Ale říkal jsi, že tě trabant nepředjede!" Oldřich Lavička: - "Jen počkej za městem!" & Oldřich Lavička: - "Děti, rychle sem!" & Petr Lavička: - "Kde se to splachuje?" děda Komárek: - "To nech ležet." & Radim Zvon: - "A víte, co je tu nejkrásnější?" Zvonová: - "Ty rána, viď?" Radim Zvon: - "Ty taky, Martí. Ale ty večery. To my si lehneme a jenom posloucháme, jak tady z toho rybníčku kuňkají žáby. Víte, jinde ty žáby tak nepříjemně kvákaj. Ale tady dělají jenom uu... uu..." Zvonová: - "Vejš, Radime." Radim Zvon: - "Uu... uu... uu..." Věra Lavičková: - "Pane inženýre, a co děláte proti myším?" Radim Zvon: - "Uu... uu... uu... uu..."

Taxi 3 (2003)

Hláška: Émilien: - "Umíš lyžovat?" Daniel Morales: - "Ne, ale umím řídit." Émilien: - "To je les!" Daniel Morales: - "Ty se v lese bojíš?" Émilien: - "V autě jo."