• Pornografický

Zodiac (2007)

Nebyl bych to já, kdybych nedocenil mistrovské dílo o mistrovském sériovém vrahovi.

Halloween (1978)

Tak jsem si jednou takhle do hrobu díky nabořený wifi od svýho spolumrtvýho souseda stáhnul tenhle skvost. Já vám nevím, ale na tom Michaelovi mě něco nesmírně vzrušuje. Lehkost s jakou bodá mi připomíná něco z mé vlastní tvorby a nůž v jeho ruce se stává přímo falickým symbolem přecházejícím do onanie, která u něj vznikla kdysi v dětství a kterou již nedokáže opustit. Carpenter je zručný režisér, ale přímo hudební filmový Bach ponurých a depresivních tónů. Ještě poznámka na okraj závěrěru: Já osobně preferuji český název: Předvečer svátku Všech svatých, který vám evokuje jakýsi stimulující obřadní rytus, který vás čeká a v němž nejlépe ucítíte atmosféru hnijícího listí a vlhkého vzduchu listopadového večeru protchnutého pachem chladné hniloby.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Tuhle mě do hrobu přišel navštívit Pasolini a furt si stěžoval, jestli mu tenhle film stál za tu smrt. Ten chudák ani nestihnul premiéru (nedivte se- s baseballkou v makovici se blbě belhá po červenym koberci). A jak se tak ke mě podezřele lísal, povídám mu: "Hele Piere, hoď to všechno za hlavu, jasně že ten film je trochu PORNO..." nechtěl jsem ho urazit a říct na plnou hubu, že to vlastně je zcela úplně a bez výhrad PORONO "...Ale vždyť si to tak chtěl ne. A holt si tak dlouho provokoval lidi, až se nějakej ubohej prostitut rozhodl ti ty provokace doslova vymlátit z hlavy. Svým způsobem si můžeš gratulovat, dosáhnul si největšího uznání v umělecký branži. Umřel si doslova pro to, co si dělal." Pier se trochu nervózně zavrtěl, až to v rakvi zapraskalo. V duchu mě napadlo, že ten kluk ho možná neubil kvůli filmu, ale kvůli něčemu jinýmu, něčemu co bylo čistě mezi nima. Nechtěl jsem bejt indiskrétní, tak jsem obrátil list a (i když to tak úplně není pravda) začal jsem mu líčit, že všechno co v tom filmu udělal se mi líbilo a všechny změny proti mí původní verzi mu plně schvaluju. Ale on pořád nedal pokoj a už si stěžuje na to, jak maj homosexuálové těžkej život. To už mě naštvalo a trochu jsem mu připomněl pár chvilek ze svýho dokonalýho života, aby si uvědomil, že sadomasochsiti to maj mnohem komplikovanější. Nakonec začal Pier brečet a usnul mi... no radši se ani neptejte kde. A teď popravdě: tenhle film je vážně slušně řečeno ve francouzštině MERDE, ale i ten můj slavnej román je svým způsobem jedno a to samý. Takže Pasolini dost dobře nejen obsahem ale i formou vystihl, co jsem chtěl říct. Pokud milujete pastelkovou konvenci, tak se z toho pozvracíte, pokud milujete stránky s videi 18+ a ještě hůř, tak to pro vás bude slabej odvar, pokud ovšem vyhledáváte cíleně onu skupinu úmyslně svými tvůrci zamýšlenou jako MERDE, užijete si to. PS pro dámy, co se vařej na 50 odstínech šedi: Milé dámy, slečny, babičky, tchýně a mrtvoly- tohle je sado-maso a ne to lehounké plácání po zadečku, které za něj díky té literární břečce máte.