Nedotknutelní (2011)

Pohádka pro dospělé, ale divácky, jak lze zříti, velmi vděčná... Asi proto, že v současné těžké době je fajn vidět, že i když je člověk až po krk ( u jednoho doslova) ve sračkách, je život vlastně sranda, když má prachy nebo neortodoxní kámoše nebo raději obojí. Ale je to natočeno s takovou grácií, že jsem tomu fakt uvěřil ... teda aspoň na chvilku... a díky za to....

Nespoutaný Django (2012)

Uživatel J*A*S*M mi mluví z duše, jen bych dodal, že já mám o trošku radši Djanga než Pancharty - Christoph Waltz tu dostal více prostoru a v kombinaci s Quentinem to je hoooodně třaskavá směs v zubu na péru.

Atlas mraků (2012)

Systém prolínání příběhů po několika minutách byl docela, především zpočátku, záběr pro moji šedou kůru, ale zorientoval jsem se docela rychle. Příběhy odehrávající se od černé minulosti do daleké, výživné, budoucnosti jsou jako ingredience pro dort, co klohnili pšejsek s kočičkou - ale očekávaný projímavý výsledek se nějak nedostavil. Na rozdíl od mnoha, co tady film hodnotili, jej vůbec nepovažuji za nějaký intelektůální výron různě chirurgicky upravených autorů (to rádoby intelektuálno je dáno podle mne jen již výše zmíněným zpočátku zmateným přeskakováním z pohádky do pohádky), naopak mi jednotlivé příběhy přišly docela jednoduché a bez toho přeskakování, až na výjimky, i nezajímavé. Ale právě ten bordel v dějových linkách dal vyniknout těm lepším střípkům, a ty horší zase nevypadaly tak špatně. Asi tím, že hlava musela pracovat přesčas, mi zůstaly v hlavě myšlenky a scény (konzervárna, scéna z večírku), které ne a né vyšumět - podle mého dobrý pokus!

Dračí kletba (2006) (TV film) odpad!

Pokud jste poněkud labilnější jedinec, NEKOUKAT!!! Sledování by mohlo vážně ohrozit vaše duševní zdraví. Film-nefilm, ale není to žádné domácí video, peněz musel stát docela hodně, ale ti, kteří je do něj navráželi museli být naprosto bez rozumu, nebo si tím vyřešili "daňovou optimalizaci".

28 týdnů poté (2007)

Po dokoukámí velké zklamání. Ten film měl velký potenciál, ale výsledek stojí za zlámanou grešli. Pár dobrých scén a herců tenhle nelogický a předvídatelný film nevytrhne.

Román pro muže (2010)

Buhužel další z českých filmů, který je jako dortík od pejska a kočičky - napereme tam kvalitní herce, námět, exteriéry a herečky s kvalitními exteriéry, trochu komedie, trochu dramatu, trochu vulgarity, trochu sexu, opepříme bulvárem a on už si každý divák vybere a najde to svoje... Výsledek je sr.čka. Škoda...

Pomáhat a chránit (2011)

Takový Svéráz irského lovu - film je názorným příkladem, že z otřepaného a možná i trochu zapáchajícího schématu hodnej polda + zlej (ale v jádru taky hodnej) polda jde ukroutit dlooouhý bič a ještě s ním pořádně zapráskat, když to herci a režisér umí a chtějí...

Já, legenda (2007)

Film stojí a padá s Willem Smithem (a jeho psem, na kterého nesmím zapomenout), nepřináší nic nového - staré schéma - zlý virus - strašná katastrofa - vědec zachraňuje všehomíro a sám se obětuje pro světlé zítřky - zparchantělé lidstvo je zachráněno a může vymýšlet další alotria, která ho vyhladí.... ALE to vůbec nevadí, protože se na tenhle film dá, díky použité formě, koukat od začátku do konce bez hrozící psychické újmy. 3 a 1/2

Ledová apokalypsa (2011) (TV film) odpad!

Kolika dětem v horké Africe mohly peníze promrhané tímto filmem pomoct... Takhle vznikl jenom naprosto zbytečný, zmrzlý pytel sra.ek.

Americký gangster (2007)

Není co dodat, canakja už to všecko napsal. One man show Denzela Washingtona, který roli nehraje, ale žije.