Říkání o víle Amálce (1975) (seriál)

Amálka byla v dětství můj vzor. Vždycky jsem chtěla vypadat jako ona:-D Navíc ta ústřední melodie se mi hrozně líbila a tančila jsem na ni přesně jako Amálka.

Sedm (1995)

Sakra. A zase musím překopat svou topku. Ono je tam těch míst zatraceně málo a kandidátů tolik... A teď k filmu: Vlastně ono ani nejde co dodat. Je to báječné od hereckých výkonů po režii, kameru... Ale nejlepší je nejspíš scénář. Jak já závidím lidem, kteří dokážou vymýšlet takové příběhy. To bych ale neměla vůbec říkat (psát), neboť tím dokazuji, že trpím jedním z těch sedmi hříchů, a to závistí. Jenže jsem člověk a ti nejsou dokonalí. Je zvláštní, že někoho vůbec napadne trestat lidi smrtí za takové běžné a odpustitelné hříchy činem mnohem horším - vraždou. Samozřejmě, je to nadsazené a je to pouhý film, ale přece jen. Lidský mozek některých jedinců je prostě nepochopitelný. Ach jo, zase filozofuji a moc mi to nejde. Já vím. Takže, konec žvástů a k věci: dávám 5*, 100% a klobouk dolů.

O kominickém učni a dceři cukráře (2007) (TV film)

Moc hezká pohádka. Není dokonalá a některé herecké výkony jsou trochu nepřesvědčivé (obzvlášť ty dětské), ale je hodně poučná. Děti si možná díky ní uvědomí, že by si měly vážit všeho, co mají. Jsou už tak zvyklé na to, že mají počítač, televizi, mobily, vzdělání, hromady oblečení.... Přitom neví, jak tomu bylo kdysi. Děti neměly co jíst, musely makat a vážily si každé prkotiny. Kdybych měla něco vyšvihnout, tak by to byl námět a výprava, ta se jim obzvlášť povedla a byla uvěřitelná a nekýčovitá (což se někdy u pohádek bohužel stává). Bylo to skoro za 5*, nakonec jsem přece jen dala pouze 4*, ale bylo to o fous.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Ode dneška budu říkat Miloši Formanovi "Pan režisér". Takový skvost! Na konci mě natolik mrazilo v zádech, že si to ani pro tu hrůzu nechci pouštět znova. A to je nejspíš dobře, protože to dokazuje, jak se mě to nesmírně dotklo. Neskutečně silný scénář, obrovská plejáda hereckých výkonů, jedno lepší než druhé. A dneska znovu předělávám svou TOP 10 s tím, že budu muset omrzet další úžasný film, aby uvolnil místo filmu ještě úžasnějšímu. Sakra, těch míst je tam proklatě málo.....

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Očekávala jsem to horší, ale i tak to bylo velmi špatné. Oproti jedničce (která už sama o sobě nebyla kdovíjak úžasný počin) má dvojka děsné triky (ti vlkodlaci nevypadali opravdově ani náhodou), příšerné herce (no jo, je pravda, že byli příšerní už v jedničce, ale tady to bylo mnohem horší, Pattinson si viditelně kritiku k srdci příliš nevzal a hraje stejně křečovitě) a je delší..... To všechno by se dalo ještě překousnout, kdyby to nemělo jednu velkou vadu, a to scénář. NUDA, NUDA a NUDA. Děj by se dal scvrknout do jedné hodiny a bylo by v něm obsaženo všechno podstatné.... Natahování rozplajzlé břečky. Bella má depku, cítí se stará, hazarduje se životem a přitom to všechno dělá kvůli jednomu blbému upírovi. No to je mi zápletka. Měla se sakra spokojit s Jacobem (mimochodem mnohem hezčím) a přestat fňukat. Ale to by potom nebavilo 12leté kačeny..... A proč jsem tedy dala 1*? Za 1. K. Stewart hrála svůj part i přes šílené dialogy celkem dobře, 2. se mi docela líbila kamera a za 3. to nebylo tak hrozné. Rozhodně vám ale návštěvu kina nedoporučuji, ledaže nejste skalními fanoušky této ságy a žrali byste ten film, i kdyby tam hrál Spejbl s Hurvínkem. A zaujatá rozhodně nejsem, na filmu jsem byla totiž s fanynkou knižní ságy a té se to líbilo snad ještě míň než mně.

Král Drozdí brada (1984)

Nechápu to nízké hodnocení. Pohádka byla nejen zajímavá, ale taky poučná a vyprávěla o tom, jak to na světě chodí a že by si člověk měl vážit toho, co má. Moc se mi to líbilo a místy i pobavilo.

Ti druzí (2001)

Důkaz, že abyste měli při sledování hororu strach, nemusí téct litry krve a na každém kroku čekat sado-masový vrah s motorovou pilou. Při sledování mi přebíhal mráz po zádech a dokonce i taťka říkal, že se málem bál, a to ho nevyleká jen tak něco. Ale ne že by to bylo až tak strašné, jenom každý moment je tak napínavý, až máte husí kůži... Nejhorší byla hlavně scéna s tou rukou pod plachtou, to jsem se fakt klepala. Skvělé. Klidně bych se podívala znovu. Navíc Nicole předvedla grandiózní výkon, takže kdyby chtěl někdo doporučit nějaký horor, už vím jaký;-)

Broučci (1995) (seriál)

Ačkoli některé díly nejsou tak dokonalé, nemůžu dát jinak než 5*. Tuhle pohádku jsem jako malá přímo milovala a ráda se na ni podívám i dnes, a to především díky nádhernému, sametovému hlasu Jana Hartla, který mě jako malou vždy večer ukolébal a já pak mohla klidně spát.....

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Nejoblíbenější knížku ze ságy Harryho Pottera nemám, u filmů ale vede jednoznačně Vězeň z Azkabanu. Takhle kdyby vypadal každý díl, tak to by teprve byla pecka. Skvělý scénář z knížky vytahuje přesně ty dějové linie, které jsou důležité. Herecké výkony byly u některých charakterů báječné (Alan Rickman, Emma Thompson, Maggie Smith, Gary Oldman atd.) a u hlavního tria uvěřitelné, režie kamera, nové kulisy (a mnohem lepší), kostýmy, hudba, atmosféra.....no prostě bravo, Cuaróne, bravo!!