Gotham - Usmívej se, jako by to bylo doopravdy (2017) (epizoda)

Návrat Jeromea je fajn. Určite to dá sérii novú šťavu, avšak mohli s tým počkať do budúcej sezóny. Momentálne má 3. séria Gothamu rozpracovaných, respektíve neukončených viacero liniek, takže skorej sa mohli venovať im. S oživovaním ako takým mám všeobecne často problém. Ešte väčší problém mám, keď je to úplne dementne zrealizované. Natrepať niekoľko voltov a on obživne, šak to by potom bolo celkom zbytočné zabíjať... Nygma sa pekne ihrušká s Tučniakom, no mám taký pocit, že to úplne nedopadne. Každopádne Gotham prežije po výpadku prúdu zaiste krušnú noc.

Gotham - Pozor na zelenookého netvora (2016) (epizoda)

Akože fajn, no z veľa vecami, ktoré z tohto vyplynú nie som príliš spokojný. Nygma chce zabiť Tučniaka - OK, ale mrzí ma, že sme ich ešte ani nevideli spolu poriadne sa s Gothamom hrajkať. James Gordon zabil Falconeovho syna - Carmine po ňom evidentne pôjde a navyše si zrejme nadobro nechtiac vyškrtol Lee zo života. Možno to však tvorcovia spracujú kvalitne a výsledok bude parádny. Avšak nateraz som skeptický. Myslím si, že Gotham má naviac, než len riešiť milostné vzťahy. Nato tu máme dosť iných seriálov.

Gotham - Časovaná bomba (2016) (epizoda)

Soví tribunál si postupne vyrába viac a viac nepriateľov. Už sa teším, keď sa všetci spoja a pôjdu po ňom (BTW to bude iné spoločenstvo😁). Príjemne ma prekvapilo, že sa tvorcovia rozhodli plnohodnotne zapojiť znovu Carminea Falconea do príbehu. Nešmakuje mi ale dianie okolo jeho syna. Skutočne som nechcel aby bol v niečom namočený, no a navyše sa evidentne infikoval krvou Alici Tetchovej. Tak zrejme znova uvidíme Jima a Lee v milostnom vzťahu. Škoda, dúfal som, že sa príbeh oboch posunie ďalej.

Gotham - Srdcová královna (2016) (epizoda)

Red Queen nie je ničím výnimočná, avšak dáva nádej na lepšiu budúcnosť. Gordon sa konečne vrátil k GCPD. Klobučník hádam nejakú dlhšiu dobu zostane v Arkhame. Kapitán Barnes sa zmieril so svojím osudom. Sovia rada znovu odhalila kúsok zo svojho vnútra. A kopa ďalších vecí, na ktoré sa oplatí tešiť. Akurát sere ten Nygmov románik.

Gotham - Jdi za bílým králíkem (2016) (epizoda)

Od začiatku to bola výborná epizóda. Po prvý raz ma bavil aj Mad Hatter. Celé to navyše bolo o Jimovi Gordonovi, čo ma tiež veľmi tešilo. Prišlo posedenie pri čaji a ja som si bol istý, že Jim dačo vymyslí, ani jedna neumrie a hypnotizér skape. Avšak bolo to presne naopak. Už fakt neviem, čo si mám o tom myslieť. Ten záporák je vyždímaný do posledného tkaniva, tak prečo ho stále nechávajú len tak utiecť... nechápem. A čo sa týka linky okolo gay Tučniaka, tak tá mi vôbec neprekáža, aj keď je pravda, že oni dvaja by sa dali momentálne využiť oveľa lepšie. P.S.: Inak tá Isabella má byť nejaký joke?!

Gotham - Pro tebe všechno (2016) (epizoda)

No konečne. Bočná linka s Mad Hatterom si dala pauzu a Gotham sa povenoval podstatnejšej linke s Oswaldom a Nygmom (a Victorom Zsaszom!!!). A ono je to zrazu ten seriál, ktorý som mal rád. Akurát škoda, že Jim je síce ako postava stále zaujímavý, ale zatiaľ každá jeho dejová línia v tejto sérii je taká nemastná-neslaná. P.S.: Už sa teším až začne Penguin naplno starostovať.

Gotham - Nový den přichází (2016) (epizoda)

Linka s hypnotizérom príliš nenadchne. Zato Penguin ako starosta či Barnes ako záporák vyzerajú zaujímavo. No a Bruceov klon ešte určite zamotá karty.

Star Wars: Klonové války - Shattered (2020) (epizoda)

Kevin Kiner je pre mňa dosť kontroverzný skladateľ. Na jednej strane dokáže vytvoriť skvelú originálnu hudbu či už epickú alebo nejaký kĺzavý podmaz naháňajúci zimomriavky. Ale na strane druhej, ak použije inú ako typickú orchestrálnu hudbu, tak to stojí za hovno s mákem (el. gitary, jazzová hudba, atď.). Oba prípady najlepšie vidieť pri pilotnom filme tohto seriálu. Pri tejto epizóde ale zažiaril a vďaka nemu je atmosféra taká fantasticky depresívna, aká je. Už od začiatku epizódy máme pocit, že to príde tu. Ale nevieme presne kedy. Celé to prežívame s postavami či sa jedná o chudákov klonov, šokovanú Ahsoku alebo Maula, ktorý stratil nádej na znovuzískanie svojej moci. Milí ČSFDáci, Star Wars: The Clone Wars sa po 13 rokoch úspechov, slávy, ale aj nezaslúženého odkopnutia konečne dočká svojho zaslúženého konca.

Gotham - Upalte čarodějnici (2016) (epizoda)

Fakt neviem... Všetko ide akosi jednoducho, bez prekážok. Nikde žiadny zádrheľ či háčik. Ani poriadne nevieme, čo vlastne bude nasledovať. Nemá to pevnejší príbeh, ktorý by sa mohol rozvíjať. Postavy bez motivácie... No evidentne sa scenáristi stále nespamätali.

Gotham - Lepší vládnout v pekle (2016) (epizoda)

Úvod tretej sezóny nám prináša pohľad na známe postavy a ich život po 6-mesačnom časovom skoku po druhej sérii. Ako rozjazd fajn, no v ďalších epizódach sa musí tempo zrýchliť... inak pôjde hodnotenie dole. Hádam sa to čím skôr zbaví "oblúd" a ich extrémne prepálených schopností, lebo do doteraz komorného Gothamu sa vôbec nehodia.