Řád - Návrat domů: část 1 (2019) (epizoda)

5. epizóda patrí k "lepším". Neustále ma sere, že vlkodlaci (traja pôvodní) sa vkuse doťahujú ohľadom Jacka. Stále je to len jedno a to isté.

Řád - Úvod do etiky: Část 2 (2019) (epizoda)

Po 3. epizóde, ktorá celkom ušla sme sa zas kvalitatívne vrátili na úroveň prvých dvoch dielov. Ja jako fakt nechápem, jak môže byť niečo tak neskutočne hlúpe. To som ešte takýto seriál nevidel, ktorý by bol tak strašne dementný a popritom sa tváril tak ohromne vážne.

Řád - Úvod do etiky: 1. část (2019) (epizoda)

Aj keď som dal len 3*, tak tretia epizóda mala veľký kvalitatívny posun hore oproti predošlím častiam.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Hneď na úvod: Film "Jumanji" z roku 1995, v hlavnej úlohe s Robinom Williamsom som nevidel. Takže momentálne neviem posúdiť či sa jedná o dobrý sequel. Teraz k filmu: Hercom, ktorí hrajú charaktery vo videohre som veril, že sú to tie isté postavy študentov, ktorých vcucla hra. Takže hlavná štvorka hercov má u mňa veľký palec hore (najmä Jack Black a Dwayne Johnson). Film dokázal nabudiť atmosféru sveta videohry (či prostredím alebo postavami). Akurát finále sa mi zdalo v tomto ohľade menej dobre zvládnuté. Humor bol veľmi fajn. Názor po pozretí prvého "Jumanji": Nový film príbeh zmodernil, predstavil pokračovanie tak, aby bol dnešný divák spokojný a zaujatý. Zdvojnásobil však otázky (ktoré sú aj po prvom filme), takže dúfam, že nám na ne pokračovanie prinesie odpoveď.

Řád - Pekelný týden: Část 2 (2019) (epizoda)

Dementné správanie postáv. Neskutočne hlúpy príbeh. Slabí herci. Dialógy typu "jedna perla za druhou". Malo to dva svetlé momenty, tak za ne tá 1*. Dám ešte šancu 1, 2 epizódam, ale ak ma to nepresvedčí, tak s týmto výtvorom končím.

V pasti (2018)

Takto má vyzerať pravý horor. Žiadne debilné lakačky, čisto iba skvelá atmosféra a temná sila, ktorú sme ani nevideli. "Bird Box" neobsahuje ani žiadne hororové scény v tme. A to je obdivuhodné, lebo taký horor som ešte nevidel. Napriek tomu je atmosféra skutočne temná a strašidelno-depresívna. Doprevádzaná fantastickou mrazivou hudbou. Príbeh je výborne vystavaný, výborne fungujúci. Páčilo sa mi, že sme sledovali súbežne minulosť a prítomnosť. Pretože ak by dej išiel v normálnej časovej postupnosti, tak by potom dej v prítomnosti nemal taký spád. Dejom v minulosti sme sa dozvedali priebežne informácie potrebné na chápanie prítomného deja. Bolo fajn, že sme zo začiatku nevedeli, čo sa vlastne v prítomnom deji odohráva a postupne tomu prichádzali na "kloub". Postavy, ktoré boli zahrané famózne skvelo fungujú. Koniec je veľmi dojímavý. V podstate tu je len jeden veľký problém: Tvorcovia si zrejme neuvedomili, že aj vtáky sú len tvory, takže aj oni musia pravidelne prijímať potravu a vodu.

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Hneď na úvod upozorním, že aj keď som dal filmu "Zombieland: Rana istoty" rovnaké hodnotenie ako jednotke, tak dvojka je pre mňa oveľa lepším filmom. "Zombieland" považujem za mierne podpriemerný film, ale toto pokračovanie považujem za mierne nadpriemerný. Rovnaké hodnotenie teda zapríčiňuje nízky počet stupňov hodnotenia. Teraz ale k samotnému filmu. Prvá polovica poňatím veľmi pripomína jednotku. Avšak od sekvencie v hoteli to začne naberať grády. Hlavná štvorka aj s novými postavami sú fajn. Najlepšou vecou na tomto filme je však Woody Harrelson a jeho postava Tallahassee. A finále nebyť časti s monster truckom by bolo parádne. Celkovo je "Zombieland: Rana istoty" oproti jednotke omnoho zábavnejší a sympatickejší film s poriadnym príbehom a zápletkou, ktorý neobsahuje až toľko nelogičností.

Sexuální výchova - Série 2 (2020) (série)

Prvá epizóda bola veľmi srandovná, no niekedy až moc prehnaná. Potom ale príbeh začal byť oveľa vážnejší a osobnejší, než dovtedy a začali sa až príliš riešiť vzťahy medzi jednotlivými postavami. Dobré to však pre sériu nebolo. Vytratil sa potrebný humor. Malo to znaky telenovely. Takto to trvalo vyše 4 epizódy. Následne našťastie prišla zápletka okolo Otisovej párty a príbeh sa začal uberať lepším smerom. Herci sú stále výborní (najmä Asa Butterfield a Emma Mackey). Veľa postáv sa tu začalo správať divne, robili niekedy až debilné rozhodnutia. Na druhej strane si niektoré postavy prešli zaujímavým vývojom. Otis sa síce správal voľakedy dementne, ale konečne začal žiť sexuálny život. Z Maeve sa stala vážnejšia postava, ktorá sa začala naplno venovať štúdiu. Smutné je, že v 2. sérii dostala málo priestoru. A Adam sa poučil, zamyslel sa nad sebou a zistil, čo život obnáša. Ďalšou smutnou vecou je rozpad skvelého dua Otis - Maeve, ktorí mali spolu oproti 1. sérii minimum scén. Mrzí aj úplné zahodenie deja okolo kliniky (tá tu totiž bola iba v pár epizódach, a aj to iba na chvíľu). Bohužiaľ sa ani po druhej sérii neubránim pocitu, že tento seriál istým spôsobom slúži aj ako rasová a LGBT propaganda. Po tejto sérii navyše aj feministická.