Zombieland (2009)

Má to byť hlavne paródia na filmy so zombie tématikou, ale funguje to možno tak na 50%. Deju chýba nejaký hlbší príbeh, nejaká poriadna kostra. Vtipné mi to tiež až tak moc neprišlo. Je tu veľké množstvo nezmyslov a chýb. Ale zato hlavná štvorka či už ako postavy alebo ich predstavitelia sú veľmi fajn. Oceňujem aj brutálnejšie poňatie.

Sexuální výchova - Epizoda 8 (2020) (epizoda)

Od poslednej epizódy som čakal hlavne uzatvorenie vzťahu medzi Otisom a Maeve. Toho som sa nedočkal. Je to škoda, pretože to si uzavretie vyslovene pýtalo. Ostatné vedľajšie dejové linky sa uzavreli a iné zas zostali otvorené na pokračovanie. Nuž... tvorcovia si zrejme potrebujú niečo ponechať do budúcna.

Sexuální výchova - Epizoda 6 (2020) (epizoda)

Prvých 20 minút nuda, ale potom ako prišla na rad párty u Otisa, tak to nabralo obrátky a gule. Humoru kopec. Asa Butterfield bol parádny. Vždy v tomto seriáli mal skvelú reč tela a tu sa to naplno prejavilo. Samozrejme sa to ale neubránilo krížom-krážom zamotaným vzťahom, ktoré ma už nudia, ale že moc.

Sexuální výchova - Epizoda 5 (2020) (epizoda)

Snaží sa to hrať na vážnu nôtu, ale je to trápne, nudné (úplne sa vytratil humor) a už to začína byť aj hnusné na pohľad. Množstvo postáv, ktorých nezaujímavé príbehy sa stále točia v kruhu - jak som písal pri predošlej epizóde, stáva sa z toho nekvalitná telenovela. A nechápem, prečo je to tak. Zatiaľ najhorší diel seriálu.

Sexuální výchova - Epizoda 4 (2020) (epizoda)

Už mi to pomaly začína pripomínať telenovelu. No... po prvej kvalitnej epizóde to nejak nešlape a nešmakuje.

Sexuální výchova - Epizoda 3 (2020) (epizoda)

V posledných 2 epizódach sa nejak vytratil humor. Dej je viac osobnejší, čo mi vadí. Postava Maeve na začiatku tejto série dostala celkom slušný rozjazd, nuž potom sa nejak vytratila. Teraz je z nej dosť nezaujímavá postava, ktorá sa len točí v kruhu. A Otisove správanie sa k Jakobovi mi leze na nervy.

Sexuální výchova - Série 1 (2019) (série)

Nesklamalo, ale z trailerov som očakával niečo trošku iné. Niečo viac odľahčenejšie. Netvrdím, že prvá séria "Sex Education" nebola odľahčenou zábavkou, ale riešilo sa tu až príliš veľa osobných záležitostí. Skôr som očakával, že to bude viac o tej "klinike". Postavy sú zaujímavo napísané. Herci sú fantastickí, ani na jedného nemôžem povedať krivé slovo. Vtipov je tu tiež dosť. Je to celé o sexe a sexualite, a preto je potrebné, aby tu boli aj iné (LGBT) ako iba heterosexuálne postavy a rovnako dobré je predstaviť aj rasovo kombinované páry (pri druhom prípade by sa to mohlo aj zapracovať do príbehu). Áááále bolo toho viac, než by bolo potreba, a preto to niekedy pôsobilo ako nejaká propaganda. Navyše celý dej okolo sexuality na strednej škole je až príliš nereálny a pôsobí to niekedy dosť divne.

Sexuální výchova - Epizoda 8 (2019) (epizoda)

Trošku som nechápal, prečo sa v predchádzajúcej epizóde zrazu nitky zamotali a bol som veľmi zvedavý, ako ich chcú tvorcovia vo finále rozmotať. Musím uznať, že sa im to v priebehu cca 50 minút veľmi dobre podarilo. So skoro všetkými "uzavretiami" som veľmi spokojný. Nuž ale nezaobišlo sa to bez podivných udalostí.

Sexuální výchova - Epizoda 7 (2019) (epizoda)

V siedmej epizóde sa veľa dejových liniek vyostrilo a prišlo k dosť nečakaným zvratom a situáciam (aj vzhľadom nato, že sa jedná o predposlednú epizódu). No... som zvedavý jak to celé uzavrú v nasledujúcej časti.