Psí ostrov (2018)

Je to fajn, no čakal som niečo nešpecifikovane viac. Po prvých desiatich minútach mi bolo hneď jasné, že to bude komorná prdel. Keby som aj pred pozretím Psieho ostrova nevedel, kto na tom pracoval, určite po nejakých 20 minútach by mi to došlo. Štýlom rozprávania, humorom, animačným prevedením, atď. to veľmi pripomína Fantastického pána Lišiaka. Príbehovým chybám sme sa síce nevyhli, ale dej je kompaktný a nudiť sa nebudete. Môj celkový dojem sú čisté 4 hviezdy.

Gotham - Přenos (2016) (epizoda)

Prísľub do ďalšej série tu je... a veľký. No nie taký, ako by som si predstavoval. Už to ma mrzelo, že sa v druhej sérii stiahol mafiánsky dej. A teraz sa v tretej sezóne zrejme dočkáme honby za monštrami. A to bol Gotham celkom slušný komorný projekt. No uvidíme, možno to bude naopak podarené. Fish Mooney skutočne nemusím, je mi velice nesympatická a to nemyslím ako kompliment pre jej postavu. Taký Theo Galavan je tiež slizký, nesympatický a odporný... no jemu to "zlosynstvo" ide a je za mňa veľmi dobrým záporákom. To mohli radšej jeho nechať žiť, keďže si jeho postava prešla po oživení výraznou zmenou. Fish Mooney je už vyčerpaná a navyše tá postava je nudná, nemá čo ponúknuť a som teda zvedavý, čo majú pre ňu do budúcna pripravené. Harvey Bullock sa pomaly adaptuje do novej funkcie. Jim Gordon si utriedil priority. Penguin znova získal moc, aspoň to tak vyzeralo. Plus sme sa dočkali odhalenia akejsi Rady, po ktorej pôjde mladý Bruce. Doktor Hugo Strange je tiež zaujímavý charakter. Nenazval by som ho ani tak záporákom, ako skôr nekladnou postavou. Má určitú osobnú motiváciu a som si istý, že ešte zamieša karty. Som rád, že napokon prežil, ale aj to je dosť somarina. A tým by som chcel premostiť ku scenáristom, ktorí sa zasa predviedli. Normálne som rád, že je druhej sérii koniec, lebo neviem kam by to až smerovalo. Hádam si oddýchnu a tretia sezóna znovu naberie aj príbehovú kvalitu.

Gotham - Legie hrůzy (2016) (epizoda)

No... Predposledná epizóda a poriadne lákanie na finále celej série či rýchle gradovanie deja alebo poriadna zápletka tomu nejako chýba. Napriek tomu netvrdím, že sa posledný diel nemôže podariť, veď už len ten Arkhamský blázinec je sám o sebe dobrá lokácia na finále. Tak hádam sa aspoň ten Tučniak ukáže.

Gotham - Na svobodě (2016) (epizoda)

3 hviezdy, viac nedám. Takto scenáristicky odfláknutá epizóda tu dlho nebola. Už pár predchádzajúcich nebolo zrovna najchytrejších, ale tuto tie chyby už regulérne ovplyvňujú vývoj deja. A tá smrť Galavana či Azraela tiež prevedená dementne. No načo hneď jak ho zabili prvý raz, nás pripravujú skoro každým dielom na jeho návrat, keď aj tak dlho nevydrží a ani nijak výrazne neovplyvní príbeh. Navyše, prečo nevyužil svoje schopnosti tu prezentované v 11. diele a len tak sa vzdal a nechal sa zmlátiť a zastreliť?! To som teda zvedavý, čo si pripravia na finále, pretože zrejme hlavný tromf si vyčerpali priskoro. P.S.: Ešte jedna otázka: To akože je normálne, že mŕtvych kriminálnikov posielajú na spálenie do blázinca?!! P.S.2: Unleashed si to zrejme u mňa odniesla aj za predchádzajúcu časť, ku ktorej som nebol vôbec tak kritický, avšak tých problémov tam bolo aj menej.

Gotham - Azrael (2016) (epizoda)

Barnes je síce svojský, no mne je veľmi sympatický, pretože mu ide len o dobro. Bolo by mi veľmi ľúto, keby v seriáli skončil. Inak nová Galavanova linka začína byť celkom zaujímavá. No a konečne sme sa dočkali po odmlke Oswalda, aj keď len na chvíľku.

Gotham - Borový les (2016) (epizoda)

Neviem, ako epizóda fajn. Len z tých zvratov a návratov nejak extra šťastný nie som. Proste ma to dáko nebere. Aj keď každopádne všetci tušíme, že Theo Galavan bude teraz inou postavou.

Gotham - Do lesa (2016) (epizoda)

Znova tu máme finále jednej dejovej linky. Som veľmi rád, že to tvorcovia zbytočne nepreťahovali, ako v prípade predošlej s Galavanom, a ukončili to v najlepšom možnom vygradovanom momente. Into the Woods síce nepovažujem za jednu z najlepších epizód celkovo (a to vďaka množstvu menších múch), ale zato obsahuje niekoľko sekvencií, ktoré sa určite u mňa zaraďujú medzi najlepšie momenty celého seriálu. P.S.: Nedokážem slovami dostatočne opísať, aký som šťastný z návratu Penguina. A to ešte nehovorím o tom, aké to bolo fenomenálne.😝

Gotham - Vězni (2016) (epizoda)

Prisoners je vo veľa ohľadoch veľmi silnou epizódou. Pobyt Jima Gordona vo väznici dosť brutal, no inak to byť ani nemohlo. Harveyho záchrana podarená. Stalo sa to, v čo som dúfal, že príde, no vôbec som neveril, že by sa to mohlo stať... A predsa Don Falcone sa znovu objavil na scéne👌. S Oswaldom to bude tiež zaujímavé. Hádam, že mu čoskoro dojde, kto môže za smrť jeho otca a nanovo mu hrabne.

Gotham - Šílený Grey Dawn (2016) (epizoda)

Možno aj najlepšia epizóda seriálu, minimálne jedna z najlepších. Jima mi je strašne ľúto, no snáď sa jeho priatelia aj "priatelia" spoja a dokážu, ako to celé bolo. Na začiatku Mad Grey Dawn som si myslel, že Ed si len začal budovať charakter záporáka drobnou hádankou, no čo sa z toho napokon stalo, mi vyrazilo dych. Strašná sviňucha je z neho. Koniec parádny, aj keď smutný. P.S.: Z Penguina ako klaďasa skutočne ide miestami strach.

Gotham - Pan Mráz (2016) (epizoda)

Epizóda v podstate celkom slušná. Som veľmi rád, že finále prvej polovice má dopad aj na ďalší priebeh deja. Gordonova (ne)vina a s tým spojená nevítaná nadmierna pozornosť šéfa ešte môže dosť zamotať karty. No a samostatnou kapitolou je Tučniak a Arkhamský ústav (pri ňom sa nám odhalilo trochu z jeho zákulisia). Hviezdičku ale musím dať dole za úplne nepochopiteľné dianie v gothamskom podsvetí.