WandaVision - Nyní barevně (2021) (epizoda)

Tretia epizóda ako sitkom úplne zlyháva. Na rozdiel od predošlých častí som sa pri tomto nezasmial ani raz. Čo sa týka dejovej stránky, tak sa tu poriadne nič neudeje. Samozrejme okrem prazvláštneho konca, keď sa nám už dačo ako tak začne "vyjasňovať" a "odkrývať". "Now in Color" slúži čisto len na prinesenie detí Wandy a Visiona do príbehu. Inak sa ale jedná o vcelku nudnú časť.

Děsivá setkání (2019) (pořad)

Nemám rád tieto typy "Reality-show", ktoré sa tvária jak skutočné, ale popritom sú očividne hrané. Navyše ma strašne iritujú také, čo sú ešte aj neschopne spracované a tá umelosť z nich preto neskutočne sála. Toto je práve prípad Prank Encounters. Nepredstaviteľné je už len to, že 17-ročný týpek by bol schopný riadiť takýto logisticky náročný projekt. "Moderátor" Gaten Matarazzo tu slúži čisto len ako lákadlo. Aspoň keby to bolo presvedčivejšie zahraté. Tým brigádam (napr. na prísne tajnej základni USA) by tiež uveril len retardovaný. Nehádžem zas úplne všetko a všetkých do jedného plesnivého vreca. Má to aj svetlé stránky: 2 - 3 herci odvádzajú skutočne slušnú robotu. A taká epizóda s brušným parazitom (tej by som aj dokázal uveriť) či schizofrenickým chlapíkom mali úroveň. Názor na 2. sériu: Príbehy sú nápaditejšie a viac zaujmú, no napriek tomu ten pocit, že to je celé fake stále pretrváva...

Španělsko, zpívej! (2020) (pořad)

V podstate rovnaké ako nemecká verzia. Moderátor určite lepší tu. Nebol zbytočne preafektovaný, zato vtipný hej. Výber pesničiek do žánrovo odlišných epizód, bol zasa lepší v "Sing On! Germany". Ako som už písal aj pri nemeckej show: nevšedné spracovanie, pobavilo, nenudilo. Znova veľmi cením živú kapelu (tú si Netflix podpísal zrejme pre všetky spracovania).

Wonder Woman (2017)

"Wonder Woman" je zaiste najlepším filmom z DCEU, ktorý nám bol doteraz predstavený. Parádne akčné scény - či choreograficky, tak aj vizuálne (mimo záverečný fight) - ktoré vhodne využívajú slow motion. Slušný príbeh s nevšednou pointou na zamyslenie. Dosť vydarená hudba. Sympatické postavy. Akurát Gal Gadot mohla byť v niektorých situáciách presvedčivejšia. Keby to porovnávam s prvým Kapitánom, Wonderka by jasne vyhrala - minimálne vďaka udržaniu solídnej historickej atmosféry.

I Am Not Okay with This - Nejtemnější tajemství (2020) (epizoda)

Najlepšia epizóda... ani náhodou. Za mňa veľké sklamanie. Najprv so mnou strašne pohli dva prekrížené fuckery od tvorcov, ktoré sa mi imaginárne zjavili z obrazovky pri časti z homecomingu. No a potom prišlo to toľko prezentované, či už z propagačných materiálov alebo zo samotných epizód, krvipreliatie. Bolo tu viacero možností, čo mohlo byť toho príčinou. Avšak vybraný bol ten najpredvídateľnejší scenár. Hold škoda, mohlo to byť skutočne silné. Takže ani tamtá udalosť s hlavou finále u mňa nevytiahla. Cliffhanger na konci zaujímavý a som skutočne zvedavý, kam by to celé smerovalo a aký žáner by mala druhá séria - hlavne vzhľadom na informácie o tajomnom mužovi. Nuž... tá sa bohužiaľ kvôli hnusobe nezrealizuje.

V síti (2020)

Obdivuhodný sociálny experiment, ktorý sa zaoberá v poslednej dobe často "omieľanou" témou. O potenciálnom nebezpečenstve internetu (teda hlavne sociálnych sietí) sa hovorí už dlho a veľa. Aj keď nám to dakedy už možno lezie krkom - tie reklamy a výukové videá a pod., tak tento projekt dokazuje, že stále o tom treba hovoriť, ale možno takouto metódou ako k tejto závažnej téme pristúpili tvorcovia V sieti. Pokojne si myslím, že tento film by sa mohol alebo dokonca povinne mal púšťať žiakom (najmä tým, ktorí sú v začiatku puberty) v škole v rámci nejakej akcie. Super je, že boli spravené 3 verzie pre 3 vekové kategórie, čiže tí menší sa vďaka tomuto môžu podobným veciam vyvarovať. Nesmierne obdivujem Víta Klusáka, Barboru Chalupovú, maskérov, dizajnérov, technikov, skrátka celý štáb a pracovný tím, pretože to prostredie, spracovanie, ale určite aj veľké fyzické a najmä psychické vyťaženie a celá odvedená práca je tu na maximum vidieť. Nemôžem zabudnúť, samozrejme, ani na skvelé trio herečiek, ktoré podali obdivuhodné výkony. Ten nátlak na ich psychiku musel byť počas nakrúcania enormný, hlavne, keď sa pred ich očami zjavili tie hovadské dildá. Museli vedieť pohotovo improvizovať a emócie držať na uzde. Akože... Keby tam nie je tá cenzúra, tak by som sa asi vygrcal na obrazovku. A extrémne nechutné to bolo aj s ňou. Zaujímavé boli samotné stretnutia s tými prasatami, na ktorých konci dostali zaslúženú výslužku. Viditeľné bolo, ako im gate začali rýchlo smrdieť. Najmä tým dvom najvýraznejším hovadám. Hudba perfektná. Čiže ešte raz, parádny projekt, ktorý u nás, ale zrejme aj široko-ďaleko nemá obdoby.

Neviditelný (2020)

V rámci žánru sa jedná o vynikajúci psychologicko-hororový thriller. Sekvencie s neviditeľným mužom sú výborne spracované. Napätie sa pri nich dalo krájať - najmä zo začiatku, keď Cecilia ešte poriadne nevedela, čo to je. Film sprevádza slušná hudba, či už techno-hororová alebo uvoľnenejšia (skladateľovi z "It"-a skrátka takéto žánre idú). Zaujímavé sú tiež dlhé obtočivé kamerové zábery. Elisabeth Moss, ale aj Aldis Hodge sú vo svojich úlohách výborní. Hold, film kazia nelogickosti. Ja som nepostrehol, že by mal neviditeľný oblek aj teleportovaciu schopnosť. Rovnako zvrat nedáva logiku. Pri bitke v nemocnici sa tvorcovia asi nechali trošku uniesť. Postavu Neviditeľného mohli spracovať rôznymi spôsobmi, bohužiaľ ten, ktorý si vybrali zrejme môže za väčšinu týchto problémov.

Tenet (2020)

Christopher Nolan mal možno dobrý nápad s originálnym fungovaním cestovania časom, ale to spracovanie nemá divák absolútne šancu pochopiť. Príbeh sám o sebe je extrémne zložitý, a keď sa k tomu pridajú tie sci-fi doplnky, tak to spraví totálny chaos. Vôbec sa nevysvetlí, ako tu cestovanie v čase vlastne funguje, ani kto ťahá za nitky a ďalšia hŕba vecí. Preto to viackrát vyzerá, že to nedáva logiku. Zostal som častokrát zmetený, a akonáhle som chcel následne popremýšľať, ako sa niečo mohlo stať, tak prišlo čosi ďalšie. Samotné slovo TENET, ktoré malo byť údajne nejakou tajnou zbraňou, tu zaznie 6-krát v rámci 3 obyčajných konverzácii. Čiže som nepochopil či sa jedná teda o skutočne nejakú formu "zbrane" alebo tajné heslo, či organizáciu. Herci sú dobrí, ale k postavám skutočne nejdú cítiť žiadne emócie. Fakt mi bolo jedno (a to sa jedná o vážny film) či svet skončí alebo nie. Rovnako to platí aj pri postavách - a navyše skoro nič o nich ani nevieme, chýba im určitá osobná motivácia (až na výnimky). Neplatí to však o ruskom gangstrovi v podaní Kennetha Branagha - ten bol slušný. Hudba (no ono sú to skôr zvuky) bola dosť výstižná pre ten chaos, čo sa mi dial pred očami. Film trvá 2 a pol hodiny a napriek tomu nemôžem povedať, že by som sa nudil, ale ako zrejme všetci som pochopil max. 20% filmu, no na rozdiel od iných, mne to vadí. Vizuálne opačný tok času prebiehajúci súbežne s normálnym vyzerá fakt dobre. To oceňujem, pretože určite nebolo ani pre samotného Nolana jednoduché vymyslieť, ako dačo také spraviť a pochopiť to. P.S.: Kto "Tenet" pochopí, ten si zaslúži môj obdiv, lenže zrejme okrem Nolana o tom nebude mať páru nikto.