Valčík pro milión (1960)

Po formální stránce asi nejlepší československý film vůbec. Formát 70mm kamera využila do posledního záběru. A Ráž v černých slunečních brýlích tu vypadá, jakoby si právě odskočil Hollywoodu. Škoda jen plytkého děje. A škoda, že Barrandov potenciálu 70mm filmu nevyužíval častěji.

Star Trek IX: Vzpoura (1998)

Snad nejslabší díl filmů s Picardem. Vůbec to nevyznívá jako film, ale jen prodloužená epizoda seriálu.

20 milionů mil od Země (1957)

Sci-fi pocta Kong Kongovi, která je povinností pro každého fanouška skvělého Raye Harryhausena.

Na konci města (1954)

Film jsem poprvně viděk, když mi bylo asi 8 nebo 10 let. Bylo to strašně napínavý a strašidelný (zvlášť scény ze sklepa), držel jsem palce detektivům a se zatajeným dechem čekal, do je vrah. Prostě pozitivní divácký zážitek. PS: Kolikrát jsem pak tiše doufal, abych při hraní na pískovišti taky nevykopal staré vlasy patřící nějaké mrtvole :)

Cargo (2009)

Kosmická loď ve studeném vesmíru, klesající počet členů posádky, tajemný náklad... Je to sice klišé, ale zmáknuté takovým způsobem a do takové podoby, že srdce fanouška vědecko-fantastických filmů zaplesá.

Micimutr (2011)

Po dlouhé době konečně zase skutečně pohádková pohádka s originálními postavami i dějem. Filmového fanouška ronícího slzy nad současnou českou produkcí určitě potěší vynikající řemeslné zpracování, které snese srovnání se současnou TV tvorbou HBO nebo BBC. Jen (jak už to tak bývá) ostřílení herci ve vedlejších rolích naprosto zastiňují ústřední dvojici. Škoda.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Skvělá pocta špionážním filmům, která vzdává hold tomu nejlepšímu ze starých bondovek. Rusko vs. USA, jaderná hrozba, ruská policie, maniak prahnoucí po konci světa a zhrzený tým zvláštních agentů. Co víc si přát? PS: Tenhle film je 1234. filmem, který jsem na CSFD hodnotil. To musí něco znamenat ;)

Aféra s náhrdelníkem (2001)

Nějak jsem to celý nepochopil, připadalo mi to strašně nudný, rozvláčný a nekonečný. První film, ve kterém jsem viděl Hillary Swank. Kvůli špatnému dojmu z filmu jsem jí neměl rád. Reputaci si u mě napravila až později díky Milion Dollar Baby nebo kluci nepláčou.