Paterson (2016)

Kdysi někdo napsal: "Na světě se natáčí opravdu hodně filmů, a tak je dost pravděpodobné, že svůj potenciální nejoblíbenější film nikdy neuvidíte." Jsem rád, že to není můj případ. Ten film jsem viděl. [Kino Beseda, 8.2.2017]

X-Men: Apokalypsa (2016)

Aneb kterak profesor Xavier k plešaté kebuli přišel...

Jurský svět (2015)

Objektivně bych dal poctivé 4 hvězdičky, ale vzhledem k tomu, že hrdiny mých dětských let, T-rexe a raptory, už asi nikdy v podobné roli neuvidím, hodnotím nostalgickými 90%. Myslím, že si to Jurský svět i přes tu hromadu nevýrazných postav a povinné citové výlevy zaslouží.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Tak jsem si řek, že se rozšoupnu a dám 5 hvězdiček. Pátou dávám za perfektní konec, který mohl všechno pohřbít, ale nepohřbil. Právě naopak! [viděno 31.12.2014, Cine Star silvestrovská projekce]

Interstellar (2014)

Pravděpodobně první Nolanův film (vyjma Doodlebug), ve kterém nepadne jediný výstřel, ani se v něm neobjeví zbraň. Hustý :D

České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (2010) (divadelní záznam)

Po nevýrazné a nudné Švestce je České nebe důstojným a dojemným zakončením Cimrmanovy kariéry (při poslední větě "Tatínek Tomáš Garyk Masařík" nezůstalo oko suché).

Frigo na mašině (1926)

Srovnávat Friga s Chaplinem podle mě není možné. Frigo je totiž božan, který náhodně vystřelenou dělovou koulí zlikviduje celou nepřátelskou posádku. Nemohl jsem si nevzpomenout na Johnny Englishe a jemu podobné. (Ale Frigo s tím přišel první!)