Fire Maidens From Outer Space (1956)

Odpad většinou dávám, jen když ten film/seriál opravdu nesnáším. Film s reálnou raketou V2 a krásnou Susan Shaw si tu hvězdičku zaslouží ;)

Poslední Mohykán (1992)

Posledního Mohykána jsem viděl poprvé v osmi letech. Tak silnému zážitku z filmu už jsem se nikdy potom nepřiblížil.

Bílá smrt (2009)

Spokojenost. Chtěl jsem vidět napínavé béčko z Antarktidy se spoustou sněhu a klaustrofobické atmosféry a takového filmu se mi dostalo. Až na ty nekonečné davy lidí na polární základně, které neustále pobíhají sem a tam :)

Mlčící hvězda (1959)

Přikláním se k vyššímu hodnocení z několika důvodů: 1) Až na odlišný způsob osvětlení (viditelný na první pohled) snese film po formální stránce srovnání s většinou amerických sci-fi filmů té doby. 2) Hraje tu Čech Oldřich Lukeš. 3) Část po přistání na Venuši vypadá i po padesáti letech skvěle. 4) Yoko Tani!

Zlatá šedesátá (2009) (seriál)

Důstojná pocta těm nejlepším (a ve své době nejméně doceněným) z československé kinematografie!

Výlet (2002)

Tohle je hezký film.

Osamělý jezdec (2013)

Překvapivé! Nenechte se zmást nízkým hodnocením. Nálepka akčního blockbusteru totiž filmu hodně škodí. V podstatě je to absurdní drama na hollywoodský způsob. Ač letní a akční westernová komedie, má Osamělý jezdec myšlenku a dojemný dramatický podtón. Osobně vnímám Osamělého jezdce jako akční psychologické drama :) Škoda, že jsem se na něj nevypravil do kina. /// Po delší době musím změnit na 5*, protože na Osamělého jezdce jsem prostě nedovedl zapomenout.

Pat a Mat - Houpací křeslo (1979) (epizoda)

Pro mě jednoznačně jeden z nejlepších dílů celé série, možná i nejlepší díl vůbec. U žádného jiného jsem se tak nenasmál. SPOILER: Jak proletí těmi dveřmi, odrazí se od telegrafních drátů a přiletí zase zpátky :'D