• Krátkometrážní

Brestská pevnost (2010)

Průměrný válečný film, vcelku holyvůdsky točený, ale s ruským patosem, který mi sedí míň, než ten americký. A navrch luxusní scéna, kdy běží Rusové proti kulometům se židlemi a okenními rámy :)

Ha phraeng (2009)

Vcelku pěkná sbírka zajímavých příběhů. Ale pokud to neshlédnete, o nic nepřijdete. 1)Novice 3*, 2)Ward 4*, 3)Backpackers 3,5*, 4)Salvage 2*, 5)In the end 5*

Ippacu kikimusume (1999) (seriál)

Jak si pomoct, když si v sauně vykloubíte obě nohy i ruce zároveň? Když se ve dvou zapříčíte v sudu? Když vás napůl spolkne krajta? Když se vám v plné vaně zachytí vlasy do odtoku a zůstanete tak obličejem pod vodou? No, zkusit dýchat zadkem, to by mě fakt nenapadlo :))

See prang (2008)

První dva příběhy jsou nudný blbosti, i když se první díl ze začátku tváří vcelku kvalitně. Druhý dva příběhy (In the middle, Last fright) jsou ale naopak skvělý.

Black Books (2000) (seriál)

Nerudná socka Dylan Moran, sarkastický britský humor a dokonale vypointované díly!

Ples upírů (1967)

Můj oblíbenej zimní film. Pravidelně každej rok, hned jak poprvý nasněží, sáhnu po něm :)

Ban gong shi you gui (2002)

Takové jednoduchoučké stokrát viděné duchařské příběhy, nic spešl, ale vcelku pěkně natočené. Zaručeně o nic nepřijdete, pokud to vynecháte.

Phii khon pen (2006)

Lekačky a duchové děsně nepovedený, ale samotnej příběh vcelku zajímavej. Koukatelný podprůměr asijských duchařin.

San geng 2 (2004)

Opravdu velmi pěkná sbírka tří drsných příběhů. Krabice: 4*, Knedíčky: 2*, Střih: 4* Tohle se opravdu povedlo!

Osm a půl (1963)

Tak jako Mastroianniho charakter není schopen zrežírovat svůj film, tak i my nejsme schopni režírovat své životy. Tak jako on není schopen jednotlivým hercům určit a vysvětlit jejich role, tak i my nejsme schopni jednotlivým lidem ve svých životech přisoudit jejich role. Vyhýbáme se odpovědnosti a s jednotlivými lidmi se snažíme tak akorát vyjít a nebýt jimi poznamenáni. A tak máme ze svých životů, stejně tak jako Mastroianni ze svého filmu, jen hrozný chaos; a přitom všichni máme, tak jako Mastroianni, se svým filmem / životem tak velkolepé záměry. A i když vidíme, jak se nám to všechno sere, nakonec nemáme koule to všechno stopnout a říct: chci jiný život / film :) Aspoň to jsem z toho filmu vydedukoval.. Ale popravdě mě to příliš nebavilo, těch pár skvělých scén se v té ohromné délce filmu ztrácí.