• Krátkometrážní

Český žurnál (2013) (seriál)

To je tak špatná dokumentární série, že by se na ní lidi neměli dívat ani dnes, natožpak za pár let, kdy už nebudou chápat, o co v těch dokumentech jde. V jednotlivých dílech není moc vysvětleno, o co se jedná, takže divák, neznalý tématu, se snadno ztratí. Velmi nekvalitní, amatérské + natažení na 50 minut = obrovská ztráta času... Kdo žil v roce 2012 a občas se podíval na zprávy, může tyto dokumenty s čistým srdcem vynechat...... Doplněno po třech letech: tahle série se postupně vyvinula v něco, co velmi rád sleduju a co mi doplňuje moje představy o české společnosti a o jejích jednotlivých problémech. Na první pohled banální tvorba, která ale ve výsledku donutí k zamyšlení.

Duel (1971) (TV film)

Občas se ve Spielbergově tvorbě dá dokonce nalézt i kvalitní triler a ne jen samé uplakané romantické kdovíco. Tahle pecka se rozjede brzo po začátku a postupně vygraduje do katarzního finále.

Domov snů (2010)

Velmi kvalitní dílko, s opravdu drsnými způsoby zabití. Ale vůbec se tej paní nedivim, že jí tak hráblo. Moje kamarádka z Hong Kongu je z ceny tamních bytů taky pos*aná až za ušima.

Dvě ďábelské oči (1990)

Romerova část o umírajícím manželovi je opravdu špatná, nudná, jako by vypadla z nějakého Věřte nevěřte. Druhá část, Argentova, mě velmi mile překvapila - solidně drsná a přesvědčivému Keitelovi role pěkně sedla.

Burnt Offerings (1976)

Ultimátní. Takhle kvalitní mysteriózní horor jsem neviděl ani nepamatuju. Fakt klasa. Oliver Reed standardně velmi dobrý, nečekaně velmi dobrá i Karen Black. Celým filmem se táhne opravdu solidně budované napětí, které po malých krůčkách postupně graduje až do zaslouženého finále.

Karneval duší (1962)

Z šedesátých let pochází spousta dobrých hororů, ale tenhle mezi ně opravdu ani náhodou nepatří! Čekal jsem o mnoho víc, dostal jsem jen enormně zdlouhavý triler s divným finále.

Hellraiser III: Peklo na Zemi (1992)

Ne, že bych sérii Hellraisera nějak miloval, ale na předešlý 2 díly se dalo ještě jakž takž dívat. Tenhle díl je ale i na úroveň série opravdu děsnej! Ale fakt jako dost! Jakože opravdu hodně, hodně moc! Pro všechny režiséry trojek jsou v pekle určitě připravený pošušňáníčka hellraiserovskýho stylu.

Slunce, úsvit a upíři (1989)

Ou, pár vtipů, ale jinak trapnost nad trapnost. Čiší z toho snaha o parodii upírských hororů, ale zásadně tomu selhává scénář :(

Černé Vánoce (1974)

Na slashery moc nejsem, ale tenhle je oproti očekávání opravdu nadprůměrný. Asi to bude tím, že se blíží spíš kriminálce. Příjemná vánoční atmosféra, útulná vila a úchylný stalker na telefonu :)

Paranormal Activity 3 (2011)

Jednička byla ještě přijatelná, ale tohle už bylo trochu moc. Ono stokrát opakované začne být nudné a příliš předvídatelné, a když se k tomu ještě přidá trocha vykrádání Blair Witch. Tyhle nekonečný shitoidní série jsou opravdu za trest!