• Krátkometrážní

České století (2013) (seriál)

1. díl: 1* Po prvním dílu o Masarykovi jsem velmi zklamán. Nuda, prázdnota, suché dialogy. I ty nejbanálnější věty vyslovované s hlubokým vzdycháním. Asi bych to celé shrnul jako 70 minut pohřební nálady. 2. díl: 3* O mnoho lepší, zajímavější herectví, větší tenze mezi figurami. Může to být tématem, může to být Landou. Pořád mi ale celkově nesedí ten formát "patetického mluvení u stolu". 3. díl: 2*. 5. díl: 5* Tož pátý díl mě velmi mile překvapil a musím říct, že byl přímo dokonalý!

Historie.cs (2008) (pořad)

Jen víc a houšť těchhletěch historickejch pořadů, ať nejsou ti Češi porád takové to buranské stádo. Vzdělání je jim třeba, ku*va, vzdělání!

13. komnata (2006) (seriál)

Když si vyberete osobnosti, které vás opravdu zajímají, tak je to vlastně skvělej pořad. Takže za sebe doporučuju Ivan Magor Jirous, Jiřina Šiklová, Petra Procházková, Arnošt Lustig, Ivan Kraus, Valtr Komárek, Zdena Mašínová, Ivan Klíma, Tomáš Halík. Ale chápu, že kdybych sledoval díly o nějakých sračkocelebritkách, dal bych hodně nízké hodnocení :) (dostupné v online archivu ČT)

Argo (2012)

Herecké výkony nulové. O skupince amerických diplomatů sem se nic nedozvěděl a nemohl sem si k nim vytvořit žádnej vztah, takže kdyby v tý vilce v jednu chvíli uhořeli, asi bych zatleskal a těšil se na další eskapády té komediální producentské dvojky z Holyvůdu, páč by právě oni museli celej film dotáhnout do konce. Ben Pokerface Affleck - za plnovousem ještě nečitelnější, než kdy jindy - by jim v tom moc nápomocen nebyl. On se přece musí vážně rozhlížet a sem tam někam nakouknout, aby po chvíli zas civěl jinam. Občas vytáhne trumf ze svého hereckého rukávu: bedlivé porozhlédnutí se po okolí se špetkou povytaženého obočí. Takže ne, děkuji, dnes jsem již spal..

Stoker (2013)

Takovej filmík, kterýho si v řadě podobných filmů ani nevšimnete, ale když se u něj na chvíli zastavíte, budete překvapený, jak výjimečnej je. Jméno Chan-wook Park už něco v oblasti trilerů znamená a ani tady nezklamalo. Skvěle mrazivá atmosféra a příběh, který pomalu ale jistě nabírá na síle a válcuje všechno v cestě. Na konci filmu už sem se jen spokojeně přiblble usmíval :)

Dům hrůzy (1959)

Když tenhle hororovej kousek srovnám s takovým Strašením (1963), vyjde Dům hrůzy dost chabě. Málo přesvědčivé, klasicky padesátkově/šedesátkově přehrávané herecké výkony, zparodizované jednání klišovitých hrdinů.. Jen s rozdílem, že oproti Strašení se tu i něco ukáže a neděsí se tu jen klepajícími se dveřmi nebo boucháním na zeď :)

Noční můra (2006)

Příliš ohrané téma v příliš zbytečném filmu.

Prokletí Salemu (1979) (TV film)

Moc se mi do tohohle skvostu nechtělo, ale pustil sem si ho, abych zas neměl dojem, že mi něco ze sekce "staré horory" uniklo. Chyba, chyba! Zpracování opravdu děsný. A tříhodinovej director's cut k tomu snad nikdo nemůže myslet vážně.

Očista (2013)

Čekal sem víc. Prostě jen další kousek ze škatulky home invasion. Zase masky, zase magoři se zbraněma, zase mírumilovná rodinka, jen to tentokrát v polovině přestalo bejt zajímavý.

Mama (2013)

Ema má mísu, Máma má problém, kdo mele maso? (Poznámka: táta to nebude, toho to semlelo hned na začátku..)