• Krátkometrážní

Oscar (1991)

Já tenhle film miluju.. už dlouho, se přiznám :) Aj českej dabing, aji anglickej originál. Vymazlená situační komedie.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Tak tohle jsem si skutečně vychutnal. Depp je takové sympatické chladnokrevné monstrum, udržující okolo sebe kruh pozitivní nálady a rychlého umírání :) Btw slyšet Deppa, Rickmana, Bonham Carterovou či Spalla zpívat je zajímavej zážitek.. i když to asi bude tím, že nemam hudební sluch :)

Knight Rider (1982) (seriál)

Tenkrát sem byl ještě prcek, když to na začátku devadesátých let přišlo do Česka.. ale užíval sem si to a dnes jen nostalgicky vzpomínám a když to náhodou vidim v tv, tak se převážně jen stupidně pousmívám :)

Requiem za sen (2000)

Nerealistické od začátku až do konce a ve své překonstruovanosti až směšné. Jen laciný pokus ukázat "pravou tvář" drog, ta je však úplně jiná! (dobré komentáře viz. Visáč, benway, Iroquaise)

Kdo je tady ředitel? (2006)

Trochu mimo můj smysl pro humor.. i když mam Larsovy filmy povětšinou rád.

Romeo a Julie (1996)

Pro mě jednoznačně nejlepší zpracování látky Romea a Julie. Celkově je to emocionální nářez na tý správný vlně..

Lord of the Piercing (2002) (TV film)

Perfektní parodie, která z jediný scény LOTRa udělá totální nápor na bránici :)

Hulk (2003)

Kdybych celou dobu nečekal, až se hlavní hrdina změní v zelenýho nabušenýho krasavce, tak bych v prvních deseti minutách odešel. Je to tak strašně nevyrovnanej děj, až to bolí. První půlhodinu se vůbec nic neděje, pak troška kvalitní akce, pak zas půl hodiny nic, a pak zas něco. Zato ale když ty akční scény přijdou, tak srdce zaplesá - jsou perfektní, až dokonalý, zvlášť když si Hulk hraje s tankama a helikoptérama v poušti. Vystřihnout asi hodinu (tedy půlku) filmu, dal bych 4 hvězdičky, takhle jen 2 :)

Bokovka (2004)

Takovej ubitej večer.. Kvůli recenzím na ČSFD jsem se na tenhle film tak trochu těšil.. Jenže.. Příběh se tváří, jako by byl nějakým hodnotným zamyšlením nad životem dvou chlapíků, co už mají něco za sebou, ale spíš to byla jen hodně natažená povídka o výletě mezi vinice, kde se nic, ale vůbec nic, nedělo, kde největší "akcí" byl 15 sekundový útěk s peněženkou v ruce, a kde se vypilo hodně vína při větách, které snad ani samotné hrdiny nemohly zajímat..

Santa je úchyl! (2003)

Jó, byl tam jistej potenciál.. ale nevim, nevim.. kde se vzalo, tu se vzalo, najednou se to změnilo v takovej rodinnej filmík :(