• Krátkometrážní

Tajemství (2006) odpad!

Verím že Tajomstvo nieje pičovina, verím že Tajomstvo nieje pičovina, verím že Tajomstvo nieje pičovina... Nefunguje to

Ozark (2017) (seriál)

Mohol to byť druhý Breaking Bad, ale nakoniec je z toho iba seriál ktorý sa druhým BB strašne snaží byť ale premrhal všetok svoj potenciál. Obrovská škoda

Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

Za mňa najslabšia kolaborácia medzi Svěrakom a Smoljakom, ale stále je to dobrý príspevok do KVJC (Kinematografický Vesmír Jára Cimrmana). Ideálny film na poobedie po práci

DogMan (2023)

Luc už sa na to vyjeb fakt

Top Gun (1986)

Nebavilo ma to

Pražská 5 (1988)

Skvelý experimentálny film (experiment je v tom, že ako dlho vydržíte pozerať sa na túto kokotinu)

Bo Burnham: What (2013) (TV film)

Z ''celkom dobrého'' Words, Words, Words sa posúvame zasa o niečo ďalej. Tento krát sa Bo nespolieha iba na chytľavé pesničky a čierny humor (aj keď aj toho tu je veľa) ale zapája do svojho vystúpenia aj umelecké prvky (niečo čo ešte len bude dotiahnuté k dokonalosti v nasledujúcom špeciále), čiže už to není iba stand-up ale skôr performance art. Páči sa mi že je tu viac momentov seba-reflexie a že vtipy sú zas o čosi vyspelejšie, ale na plný počet to stále není. Podobne ako aj jeho starší brat, what. má momenty ktoré nezostarli najlepšie a ako to už je pri Burhnamovi zvykom, je to celé veľmi nekonzistentné a kvalita songov/jokeov je nevyvážená. Nenazval by som to ''geniálnym'' ale je to stále obrovský krok dopredu

Bo Burnham: Inside (2021) (pořad)

Po fantastickom finále Make Happy je Inside dostatočne dobrým epilógom kariéry jedného z najikonickejších komikov tejto generácie. Síce to není dokonalé (celý špeciál mi príde až moc dlhý a ponaťahovaný, je veľmi nevyvážená vážnosť a humor...) ale každopádne je to pekne urobené a plne chytľavých pesničiek ako vždy. Som rád že sa Pán Burnham rozhodol s nami rozlúčiť dôstojným spôsobom a dúfam, že ešte nepovedal posledné slovo. Vďaka za všetko Bo a veľa šťastia do života

Bo Burnham: Words, Words, Words (2010) (TV film)

Inu, každý musel niekde začať a pri Boovi to nieje žiadna výnimka. Jeho prvý stand-up špeciál je asi to čo by ste čakali: pesničky a humorné kecy okorenené performanctvom. Každopádne humor tu moc dobre nezostarol a je vidno ako moc sa posunul v neskorších etapách svojej kariéry. Stále to je ale na štyri hviezdy pretože aj tu sa nachádza niekoľko skvelých momentov (najmä rant. a art is dead) a musíme brať v úvahu to, že mal iba 19 rokov čo je neuveriteľne. Dobrý debut, ale pravá genialita má ešte prísť...