Poupata (2011)

LFŠ 2012: Jedna hvězda patří čistě Javorskéhomu, druhá za to, že se na to dalo dívat, i když ve výsledku to ve mně nějaký hluboký dojem nezanechalo. Některým postavám jsem jejich osudy prostě nevěřila a přišlo mi to i trochu překombinované, asi díky snaze z toho udělat opravdu pořádné sociální drama.

Alois Nebel (2011)

LFŠ 2012: Já se teda nudila takřka od začátku do konce. Vzhledem k tomu, že vůbec neznám komiks, tak mi celý příběh asi nějak utíkal, včetně významu jednotlivých postav a vztahů mezi nimi. Přijde mi to jako velká chyba, když se nezasvěcený divák prostě ztrácí. Líbila se neobvyklá animace, proto aspoň jednu hvězdu.

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

LFŠ 2012: Povedený dáreček. Skvělá ukázka toho, jakou moc může mít dítě nad rodiči, jak může být rodič naprosto bezmocný a kam až to může dojít. Obzlášť Tilda Swinton byla výborná.

On ve strašidelném domě (1920)

LFŠ 2012: Viděno s hudebním doprovodem skupiny Ty Syčáci, což bylo skvělé. Jinak nechávám bez hodnocení, neumím ohodnotit.

Cesta do ráje (1921)

On si koupil auto (1920)

Vendeta (2011)

LFŠ 2012: Obsahuje SPOILERY. Přijde mi, že film ztrácí dech ve chvíli, kdy se Vetchému dostávají do ruky tři mladíci. Jakoby tvůrci najednou nevěděli, co s nimi a vůbec co s filmem dál, a tak přidávají postavu Kaisera, která má snímku pravděpodobně dodat další rozměr a napětí. Místo toho ale vzniká podviná směska a film ztrácí původní atmosféru. Podle oficiálního textu distributora (viz výše) se zdá, že právě střet Vetchého a Kaisera má být nosným jádrem celého filmu, podle mě je to ale spíš krok vedle, který pohřbí do té doby skvělý Vetchého výkon v roli otce, který přišel o dceru. PS: Nicméně pokud byla čtrnáctiletá dcera tak blbá, že se nechala zjevně stejně starým spolužákem odvézt autem bůh ví kam, tak ji prostě nic jinýho potkat nemohlo.

Chuť třešní (1997)

LFŠ 2012: První setkání s Abbasem Kiarostamim nebylo, i přes pro mě poměrně pomalé tempo filmu, vůbec špatné.

Věra 68 (2012)

LFŠ 2012: Ke své smůle jsem shodou okolností před zhlédnutím filmu četla rozhovor s Věrou Čáslavskou a ještě s ní slyšela rozhovor v radiu, takže pro mě dokument nebyl vesměs ničím novým, na druhou stranu bylo hezké vidět archivní záběry, které dneska člověk, pokud je cíleně nevyhledává, asi jen tak nevidí. Ačkoli mě dokument jako takový tolik nezaujal, musí se nechat, že Věra Čáslavská je krásná a je dobře, že o ní dokument mohl vzniknout. (3,5*)

Habermannův mlýn (2010)

LFŠ 2011: Myslím, že téma filmu jako takové ještě poslouží jiným a doufám daleko lepším filmům. V Habermannově mlýně jsem postavám nevěřila vůbec nic, ať se snažily, jak se snažily. Díky tomu je pocit z filmu spíš nijaký než nějaký a i když mě to pravděpodobně mělo zasáhnout, tak se nic nestalo.